reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja już przestałam się bać po ostatniej wizycie lekarz zapewnił ze wszystko wysoko , nie wiem skąd mam taki ból krocza dosłownie czuje jak by mały był już w kroczu a on nie dość ze wysoko to jeszcze siedzi , i tak siedzi już sporo czasu , po ruchach tez czuje ze nie zmienia pozycji 😯
to ja mojego Pierdka czuje czasem gdzieś jakby przy szyjce, a czasem nad pępkiem, czasem czuje ruchy gdzieś przy odbycie. ja z tymi lekarzami to mam mieszane odczucia, w 21 tyg łozysko niby miałam wysoko, a w środe inny lekarz mówi, że nisko. przecież chyba nie opadło, bo słyszałam, że ono się podnosi wraz ze wzrostem macicy, więc jakby opadło. będę 7 u swojego ginekologa, to jeszcze zapytam i zobacze co on powie
 
reklama
to ja mojego Pierdka czuje czasem gdzieś jakby przy szyjce, a czasem nad pępkiem, czasem czuje ruchy gdzieś przy odbycie. ja z tymi lekarzami to mam mieszane odczucia, w 21 tyg łozysko niby miałam wysoko, a w środe inny lekarz mówi, że nisko. przecież chyba nie opadło, bo słyszałam, że ono się podnosi wraz ze wzrostem macicy, więc jakby opadło. będę 7 u swojego ginekologa, to jeszcze zapytam i zobacze co on powie
Tez tak czułam jakiś czas temu właśnie na szyjce , jak się okazało to nóżki małego , może twój maluszek tez lubi posiedzieć 😌 taaaak najlepiej do jednego lekarza chodzić , według dwóch innych lekarzy i pomiarów malucha to wychodziło pierw ze jest za duży , teraz to tak granica dolnej normy 🤨
 
Ja ostatnio od ok tygodnia też czuje że brzuch czasem robi się twardawy i ciężki. A przede wszystkim dziecko bardzo dużo się rusza skacze kręci się i wierci. Momentami nawet jak się kładę to cały brzuch mi się rusza i podskakuje.
We wtorek tak się rozpychala ze podbrzusze zaczęło mnie boleć i tak ból utrzymywał się przez ok 30 min pomimo leżenia. Udało mi się pójść do lekarza i dowiedziałam się że malutka pupa i nogami jest do dołu siedzi tam i kopie. Te bóle jakoś nie skracaly szyjki która ma ok 3.2 cm. Ja jestem w 27t3d.
Ale te ruchy od tygodnia są na prawdę bardzo intensywne i mocne i myślę że dużo tego twardnienia i napinania powoduje jednak dzidziuś.
to ja mojego Pierdka czuje czasem gdzieś jakby przy szyjce, a czasem nad pępkiem, czasem czuje ruchy gdzieś przy odbycie. ja z tymi lekarzami to mam mieszane odczucia, w 21 tyg łozysko niby miałam wysoko, a w środe inny lekarz mówi, że nisko. przecież chyba nie opadło, bo słyszałam, że ono się podnosi wraz ze wzrostem macicy, więc jakby opadło. będę 7 u swojego ginekologa, to jeszcze zapytam i zobacze co on powie
 
Z tym twardym brzuchem to tez tak mam ale ja mam twardy przy dole bez względu na to czy rano czy wieczór może temu że mała ułożyła się poprzecznie(jak banan) w dolnej części brzucha pod pępkiem . Głowe ma po prawej a zadek po lewej i tak tez ja czuje jak kopie czy boksuje mam nadzieje ze się jednak obróci ale siedzi tak od 4 tygodni i chyba jej tak wygodnie. Na dodatek mam łożysko przodujące ale na szczęście nic mi do tej pory nie dolega żadnych plamień itp. Co ile macie wizytę u swoich gin.?
 
Ale te dziudziusie są "dziwne" jeszcze.ich na świecie nie ma a już tyle nerwów i frustracji wzbudzają. Dla mnie to jest 2 ciąża ale jest całkiem inna od pierwszej i ja też ją inaczej przeżywam. Martwię się dużo bardziej i problemów mam więcej.
Jednak chyba wiek matki ma znaczenie pierwsze dziecko rodzilam przed 30 rokiem życia i ciaza miała mi spokojnie wizyty to była przyjemnośc a teraz cały czas się czymś denerwuje.
 
Ale te dziudziusie są "dziwne" jeszcze.ich na świecie nie ma a już tyle nerwów i frustracji wzbudzają. Dla mnie to jest 2 ciąża ale jest całkiem inna od pierwszej i ja też ją inaczej przeżywam. Martwię się dużo bardziej i problemów mam więcej.
Jednak chyba wiek matki ma znaczenie pierwsze dziecko rodzilam przed 30 rokiem życia i ciaza miała mi spokojnie wizyty to była przyjemnośc a teraz cały czas się czymś denerwuje.
Moja pierwsza ciąża tez była niczym w porównaniu do tej , ogólnie teraz mam nadciśnienie i twardnienia macicy od Połowy ciąży , masakra zamiast się cieszyć każdym dniem to człowiek się stresuje 😒 a ile twój dzidziuś wazy ? 😍
 
reklama
Prawie 1 kg. Teraz właśnie leżę a brzuch rusza się jak by w środku wąż siedział nie dziecko.
Znam te nerwy aż za dobrze. Ja tylko te tygodnie liczę byle dalej byle do 37 tyg. Ale dłuży mi się bardzo. Nie jest to taka radosna super spokojna ciąża.
Moja pierwsza ciąża tez była niczym w porównaniu do tej , ogólnie teraz mam nadciśnienie i twardnienia macicy od Połowy ciąży , masakra zamiast się cieszyć każdym dniem to człowiek się stresuje [emoji19] a ile twój dzidziuś wazy ? [emoji7]
 
Do góry