reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

My tylko pierś. Butelka nie wchodzi w grę, mały ja bezczelnie gryzie z uśmiechem na twarzy 😉 w dzień to on je co 2-3 godziny. Wieczorem lubi nawet possać co godzinę. W nocy niestety się mu sen popsuł. Pierwsza pobudka po 2,5 godziny, a potem co 1,5, a nawet godzinę. Kiedyś spał.ciagiem po 5 godzin, także teraz to jest masakra jakaś. Wczoraj próbowałam 1 raz podać mu mus z marchewki i ziemniaka. Warzywna będziemy podawać do połowy maja, wtedy szczepienie i lekarz powie co dalej. Mój synek jest z początku grudnia, więc skończył 5.04 cztery miesiące.
A próbowałaś wziąć małego do waszego łóżka? Może to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę, ale mi przy skokach rozwojowych i ząbkowaniu bardzo pomógł :)
 
reklama
W dzien i w nocy tak samo co 2-3 godziny.
U nas karmienia też w takich odstępach. Jaś pije moje mleko, ale z butelki. W tym dwa karmienia dodatkowe zapijane też mlekiem - pół deserka i pół zupki. Zupka to u mnie na razie tylko marchew z ziemniakiem i trochę masła.
My tylko pierś. Butelka nie wchodzi w grę, mały ja bezczelnie gryzie z uśmiechem na twarzy 😉 w dzień to on je co 2-3 godziny. Wieczorem lubi nawet possać co godzinę. W nocy niestety się mu sen popsuł. Pierwsza pobudka po 2,5 godziny, a potem co 1,5, a nawet godzinę. Kiedyś spał.ciagiem po 5 godzin, także teraz to jest masakra jakaś. Wczoraj próbowałam 1 raz podać mu mus z marchewki i ziemniaka. Warzywna będziemy podawać do połowy maja, wtedy szczepienie i lekarz powie co dalej. Mój synek jest z początku grudnia, więc skończył 5.04 cztery miesiące.
I u nas jakiś kryzys. Jaś potrafił przesypiać po 5-6 h w nocy bez budzenia sie. Teraz są ze 3 pobudki na karmienie. A dziś budził sie co 1-1,5 h🤦
A próbowałaś wziąć małego do waszego łóżka? Może to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę, ale mi przy skokach rozwojowych i ząbkowaniu bardzo pomógł :)
Mamy za wąskie łóżko by spać we 3, ale nawet nie myślałam o tym aby spać z małym. Ze starszymi też nie spałam. Niech mają swoją osobistą przestrzeń w łóżeczku 🙂
 
My dopiero będziemy rozszerzać dietę koło 6 miesiąca, a że mój jest z końca listopada, to planuje końcem maja. Narazie się zaopatrzam ;)


To jak jesteśmy w temacie jedzenia 😁
Są tu mamy które karmią nadal tylko piersią?
Co ile jedzą wasze maluchy w dzień, a co ile w nocy?
W dzień co około 2 godziny, czasem nawet częściej, ale karmienie przy dobrych wiatrach trwa 5 min 😅 w nocy co 3-4 godziny
Diete chcemy zacząć rozszerzać w majówkę. A jaką metodą będą karmione wasze dzieci? Blw czy łyżeczka?
 
U nas karmienia też w takich odstępach. Jaś pije moje mleko, ale z butelki. W tym dwa karmienia dodatkowe zapijane też mlekiem - pół deserka i pół zupki. Zupka to u mnie na razie tylko marchew z ziemniakiem i trochę masła.

I u nas jakiś kryzys. Jaś potrafił przesypiać po 5-6 h w nocy bez budzenia sie. Teraz są ze 3 pobudki na karmienie. A dziś budził sie co 1-1,5 h🤦

Mamy za wąskie łóżko by spać we 3, ale nawet nie myślałam o tym aby spać z małym. Ze starszymi też nie spałam. Niech mają swoją osobistą przestrzeń w łóżeczku 🙂
Można tak wcześnie podawać masło? My dopiero zaczynamy rozszerzać, wczoraj podaliśmy pierwszy raz marchewkę. Slyszałam że dobrze jest dodawać łyżeczkę jakiegoś oleju który zawiera omega 3 i omega 6 np. Rzepakowy. Im więcejcej czytam tym mniej wiem, każdy robi inaczej😂
 
20210412_123132_030_saved.jpg

Laura 11.04 skończyła 5 miesięcy i mamy juz jeden ząbek 😍😉
 
A próbowałaś wziąć małego do waszego łóżka? Może to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę, ale mi przy skokach rozwojowych i ząbkowaniu bardzo pomógł :)
U nas to samo co u @gohya , branie do łóżka stosujemy od dawna i tak pierwszy cykl spania to 4h a juz kolejne to 2h.
Mamy już 2 zeby i idą kolejne... o ile do tej pory bylo nawet spoko to kolejne zęby powodują duzo bólu. Po kolejnej zwariowanej nocy i męczącym poranku dalam paracetamol, pospalismy jak susły od 8:30 do 11... w końcu czuje, że moge funkcjonowac normalnie a mój synek bawi się i jest w świetnym humorze :)
 

Załączniki

  • 20210405_082135.jpg
    20210405_082135.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 76
W dzien i w nocy tak samo co 2-3 godziny.
Jula z 1 grudnia zatem nadal tylko cyc. Podobnie jak u Was co 2-3 godz w dzień w nocy podobnie, jak miała skok to w nocy było co godzine przystawianie.
Od jakiegoś czasu baaardzo interesuje się tym co my jemy, nie spuszcza nas wówczas z oczu, otwiera buzię kiedy zbliżamy łyżeczkę, wydaje się gotowa na rozszerzanie ale jeszcze poczekamy na pewno do maja.
 
My tylko pierś. Butelka nie wchodzi w grę, mały ja bezczelnie gryzie z uśmiechem na twarzy 😉 w dzień to on je co 2-3 godziny. Wieczorem lubi nawet possać co godzinę. W nocy niestety się mu sen popsuł. Pierwsza pobudka po 2,5 godziny, a potem co 1,5, a nawet godzinę. Kiedyś spał.ciagiem po 5 godzin, także teraz to jest masakra jakaś. Wczoraj próbowałam 1 raz podać mu mus z marchewki i ziemniaka. Warzywna będziemy podawać do połowy maja, wtedy szczepienie i lekarz powie co dalej. Mój synek jest z początku grudnia, więc skończył 5.04 cztery miesiące.
Hihihi widzę że też skok zaliczył podobnie jak Jula, te pobudki w nocy co godzinę masakra heh a też wcześniej 6 godz potrafiła przespać 😁z butlą robi to samo😀
 
reklama
Ale super, że macie już ząbki, u nas nadal nic nie widać :p no cóż.. czekamy dalej 😁

Mój spi z nami od urodzenia, ciekawa jestem jak by w łóżeczku noc przespał, bo do tej pory budzi się co około 2-3h w nocy. Ale myślę że byłoby pewnie gorzej, więc wolę nie eksperymentować, bo tak nam dobrze :D

My odpoczywamy po mleczku może pójdzie wkoncu spać bo póki co od 1 nad ranem nie śpimy wogole
Zobacz załącznik 1259513
O mamo od 1 w nocy? My jeszcze takich akcji nie mieliśmy :p
Ale widzę, że to samo co u mnie, głową obłożona pieluchami musi być 😂
 
Do góry