reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

@Justynka1234 zażywałam Metformax 850 dwa razy dziennie, ja miałam stwierdzona insulino bo nie mogłam zajść w ciąże, ale nie jestem z tego powodu pod okiem żadnego specjalisty... i zastanawiam się czy to dobrze 🤔 ale po wielu miesiącach nieudanych stymulacji odstawiłam wszystkie leki i wszelkie leczenie i przeszłam na dietę od Akademii Płodności i tak udało się zajść w ciąże. Ginekolog pełen podziwu i nie każe mi brać tego metformaxu skoro sobie dieta poradziłam
Ok ja biorę Glucophage 1500. A stosujesz sie jeszcze do tej diety? Bo mi jest ciężko, biore te tabletki, ale czasami sobie podjadam. Nawet nie udaje mi sie trzymać stałych godzin jedzenia.
 
reklama
Mi jest non stop zimno. W nocy skarpety i 2 kołdry. Przed ciąża zawsze spocona. Weszłam z dworu do sklepu i z twarzy kap kap.
 
Ja kiedyś robiłam z czerwonej soczewicy, na podsmażonej cebulce i przyprawach curry i kumin (teraz mogą być niewskazane?), gotowana na wodzie z odrobiną mleka kokosowego na koniec. Pychota ♡ Ale nadal mam lenia i nachętniej bym do hotelu na All In pojechała [emoji14] a tak serio to zaczyna mnie ta niemoc już trochę męczyć, dzisiaj tyle co pranie godzinę temu wstawiłam i finito [emoji52]
Boże jakbym pojechała do all inclusive to byłabym kwadratowa [emoji23]
Ja non stop zreeeee...
 
No to o te epizody biegunkowe jestem teraz spokojna :cool2:

Zastanawia mnie te uczucie zimna i dreszcze... no ręce mam lodowate i stopy...:dry:
Wizyta... uwaga na NFZ w środę na 12 fakt faktem w przychodni przyszpitalnej ale ... udało się w koncu zapisać... a nie tylko prywatnie
 
Taki mi powiedział endokrynolog o tym skierowaniu tak wiec myśle ze jeśli chodzi o tarczyce to ten specjalista wypisuje takie coś. Natomiast sama zobaczę jak to będzie...

Przepraszam złe odczytałam treść *anette*
Mam nadzieję że do 3 trymestru sytuacja się uspokoi i będzie można już spokojnie pójść na wizytę czy do laboratorium tak jak dawniej :) Pewnie będę tak kombinować zeby sobie załatwiać e-skierowanie na TSH przy okazji każdego ciązowego badania krwi bo nie chcę niepotrzebnie chodzić teraz po przychodniach
 
Ja mam nadzieje, że jak sytuacja sie uspokoi to moja lekarka będzie na nfz przyjmować i uda sie może wskoczyć. Jak teraz to 3 wizyta będzie plus prenatalne plus badania krwi od lekarki na początku plus do prenatalnych. Ale cóż wiemy że trzeba, a do tego poprzedniego lekarza nie wrócę, nawet choćby zaoszczędzić troche kasy. Ja we wtorek 10 tydzień teraz zaczął się jakoś 11, ale usg dopochwowo robiła, maluszek zbytnio ruszać sie nie chciał ale coś tam sie ruszał.

Każdy ma inne zdanie na temat wizyt prywatnych a wizyt na nfz, ja nikomu nie wytykam ani nic nie mówię, bo to każdego indywidualna sprawa.
Ja jeszcze przed ciążą planowałam, że ciążę będę prowadziła na 2 fronty, żeby badania krwii mieć za free. No ale teraz przy wirusie już trudno, niech mnie doja :(
 
reklama
Dziewczyny mam takie pytanie czy któraś z Was jest ciągle głodna? Ja na początku w 6-7 tygodniu miałam tak że zjadłam a za 15 min byłam głodna i to tak że mnie bardzo mdliło i musiałam znowu jeść i czułam się przez ten ciągły głód rozdrażniona teraz znowu mi to wraca. Jeśli chodzi o glukoze w normie odżywiam się też w miarę dobtrz jem dużo warzyw owoców, zawsze obiad czasami nie mam już siły nie mam ochoty jeść ale jestem tak głodna że nie wytrzymam robi mi się słabo...
Ja!!
Tylko jak jem nie mam mdłości.
No i jem[emoji2356][emoji2356]
 
Do góry