reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Część Dziewczyny 😁
Wiem, że są tu dziewczyny z Krakowa i wiem też że ten temat już się przewijał ale nie zaglądam tu przez dłuższy czas i tych postów jest naprawdę sporo i chyba nie uda mi się przeczytać ich wszystkich.... 😕
Gdzie planujecie rodzic i czy Wasz lekarz jest lekarzem z tego szpitala ?
Jestem aktualnie w 21 TC. Mialam plan rodzic w Żeromskim albo Rydygierze i tam też szukałam położnej. Lekarz do którego chodzę prywatnie nie pracuje w żadnym ze szpitali. Wczoraj miałam bardzo ważną rozmowę z Panią Doktor w Enel med (jej też nie ma w żadnym ze szpitali) że z uwagi na moją historię choroby (mając 18 lat miał wylew podpajęczynówkowy) powinnam rozważyć Kopernika . Chodzę również po poradni patologii ciąży ale mam wrażenie że tam jest bardzo anonimowo i bezdusznie.
Czy Waszym zdaniem lekarz ze szpitala w którym chcecie rodzic rzeczywiście jest tak istotny i czy coś to zmienia ? Już tyle opinii słyszałam że wariuje....

Czy możecie polecić lekarza który zaopiekowałby się mną tak abym była spokojna. Wszyscy mówią że położna jest najważniejsza ale w moim przypadku lekarz okazuje się ważniejszy.

Z góry dziękuję 😁
 
reklama
Ja dzisiaj mam lekarza w końcu! Bo się denerwuje chce zobaczyć co u małego czy wszystko okej. A od kilku dni mam wrażenie, ze mniej kopie jakoś nie wiem czemu:/ macie tez tak czasami? Ze wam się wydaje ze mniej?? No i jestem przygotowana przed wizyta jem pół tabliczki czekolady gorzkiej jakaś dziewczyna tutaj na grupie pisała ze najlepiej zjeść 😅 żeby się pokazał zobaczymy czy to zadziała !❤️❤️
Ja tez teraz zauwazylam ze malutka mniej kopie ...wsumie to wcześniej czułam bicie serduszka a teraz wydaje mi sie ze brzuch mi się powiększył (wkoncu zaczyna coś byc widać 😊) i się podniósł i maleństwo juz w innym miejscu jest i jest mniej wyczuwalna...ale pewnie teraz ma więcej miejsca 😊😊 ale i tak mam na uwadze to ze te nasze słodzinki malutkie dużo duzo sobie śpią bo niby aż 20h wiec można zrozumieć ze maja mało czasu na figle 😊😊
 
Ja tez teraz zauwazylam ze malutka mniej kopie ...wsumie to wcześniej czułam bicie serduszka a teraz wydaje mi sie ze brzuch mi się powiększył (wkoncu zaczyna coś byc widać 😊) i się podniósł i maleństwo juz w innym miejscu jest i jest mniej wyczuwalna...ale pewnie teraz ma więcej miejsca 😊😊 ale i tak mam na uwadze to ze te nasze słodzinki malutkie dużo duzo sobie śpią bo niby aż 20h wiec można zrozumieć ze maja mało czasu na figle 😊😊
dokładnie tak , zresztą te ruchy nie są jeszcze takie regularne i to normalne że dzieciątka czas nie czuć dwa dni a potem czuć taki okres , mój zauważyłam że coraz częściej kopie o różnych porach dnia :)
 
Jeeej właśnie się ogarnęłam, ze co najmniej od miesiąca biorę 2 razy za dużo ciążowych witamin i DHA 🤦‍♀️
mam nadzieję, że nie wpłynęło to jakoś niekorzystnie na Helenkę :/
 
Hej dziewczyny 🙂
My po wizycie. Z maluchem wszystko wporzadku. Ułożony pupcią w dół. No i stu procentowy chłopak 💙 następna wizyta za 5 tygodni 🤯
No to super, ze wszystko w porządku :)
Ja też mam teraz przerwę 5 tygodni między wizytami...jestem 2,5 tyg po wizycie i już zaczynam świrować 😕 dla komfortu mamy nie powinni robić tak długich odstępów ...
 
Część Dziewczyny 😁
Wiem, że są tu dziewczyny z Krakowa i wiem też że ten temat już się przewijał ale nie zaglądam tu przez dłuższy czas i tych postów jest naprawdę sporo i chyba nie uda mi się przeczytać ich wszystkich.... 😕
Gdzie planujecie rodzic i czy Wasz lekarz jest lekarzem z tego szpitala ?
Jestem aktualnie w 21 TC. Mialam plan rodzic w Żeromskim albo Rydygierze i tam też szukałam położnej. Lekarz do którego chodzę prywatnie nie pracuje w żadnym ze szpitali. Wczoraj miałam bardzo ważną rozmowę z Panią Doktor w Enel med (jej też nie ma w żadnym ze szpitali) że z uwagi na moją historię choroby (mając 18 lat miał wylew podpajęczynówkowy) powinnam rozważyć Kopernika . Chodzę również po poradni patologii ciąży ale mam wrażenie że tam jest bardzo anonimowo i bezdusznie.
Czy Waszym zdaniem lekarz ze szpitala w którym chcecie rodzic rzeczywiście jest tak istotny i czy coś to zmienia ? Już tyle opinii słyszałam że wariuje....

Czy możecie polecić lekarza który zaopiekowałby się mną tak abym była spokojna. Wszyscy mówią że położna jest najważniejsza ale w moim przypadku lekarz okazuje się ważniejszy.

Z góry dziękuję 😁
Hej. Jestem z Krakowa po dwóch porodach u Narutowicza a teraz planuje Ujastek. Myśle ze każda historia jest inna. Jeśli masz tak specyficzna sytuacje to zaufałaby opinii lekarza i rodziła tam gdzie wskaże. Może atmosfera w Koperniku zostawia dużo do życzenia ale dają radę z naprawdę ciężkimi przypadkami a to tylko kilka dni które i tak z założenia nie będą wizyta u fryzjera. Znam kilka osób z cięższymi przypadkami których dzieci jak i one same wyszły bez szwanku z porodu mimo trudnych historii. Moja zapłakana znajoma przewożona z kilkudniowym synkiem z Żeromskiego do Kopernika usłyszała - proszę Pani my tu nie płaczemy tylko ratujemy dzieci. Może to bezduszne ale Ci lekarze wiele widzieli. Ona tez się momentalnie w garść wzięła dzięki takiemu racjonalnemu podejściu. Twoja decyzja. Gdybym miała historie choroby poszłabym tam. Powodzenia i trzymam kciuki

w żadnym ze szpitalu gdzie rodziłam i będę rodzic nie mam ani lekarza ani położnej. Wychodzę z założenia ze dogadam się z każdym i jakos opatrzność czuwa nade mną.
 
Hej dziewczyny ja już po wizycie czekolada chyba pomogła zdjęcie jest prawe oczko przysłania rączka 😅 mały wazy 870g i zaczynamy zaraz 27tydzien. Wszystko w porządku szyjka długa wyniki super, kolejna wizyta normalnie za 3 tyg. Mówiłam mu ze po stosunku twardnieje mi brzuch czasem i mówił ze mam uważać ze wytrysk nie może być w środku bo powoduje u mnie skurcze i może szybciej wywołać poród. Tym się zmartwialam trochę bo jeśli to nie da rady a po stosunku dalej będzie twardy to będzie zakaz współżycia:/ wam tez twardnieje brzuch po stosunku?? Co myślicie martwić się tym??
 

Załączniki

  • 2610D1E4-0DCE-4193-BB8B-C22FD34DE079.jpeg
    2610D1E4-0DCE-4193-BB8B-C22FD34DE079.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 86
  • F4264C62-EE0A-42E0-83BB-67C6928229E8.jpeg
    F4264C62-EE0A-42E0-83BB-67C6928229E8.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 85
  • D44C82DB-1760-4654-8478-E800D94194BA.jpeg
    D44C82DB-1760-4654-8478-E800D94194BA.jpeg
    1,4 MB · Wyświetleń: 81
reklama
Do góry