reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Kurcze to zazdroszczę Ci lekarza. Moja mówi, że zapobiegawczo włączy insulinę. Co więcej, gdyby wynik na czczo znów wskazał 91 (to było moje maksymalne przekroczenie dosłownie 3 razy za cały miesiąc) to mam sobie sama zwiększyć dawkę o jedną jednostkę insuliny więcej. Także dziś pierwszy zastrzyk. Jak nie zjadę na zawał to będzie dobrze. I niestety mam brać do porodu.
Oby Ci się nie pogłębiało i hormony nie szalały. U mnie cukier wyszedl w 9 tygodniu ciąży insulina od samego początku aktualnie musze się kłóć 5 razy na dobę w udo i wraz skoki się zdarzają ale lekarz mówi, że z tygodnia na tydzień hormony szaleją i jest to normalne że i insuliny trzeba. Wiem co czujesz ja zanim się pierwszy raz sama dziubnełam penem insulinowymi siedziałam 30 minut 😅
 
reklama
Jestem po wizycie u diabetolog. Te dwa dni, kiedy miałam rano skoki cukru nie zmartwił lekarza, bo mowi, że takie jednorazowe skoki czasem się zdarzają. Ale już nie spodobało jej się, że na czczo miałam kilka pomiarów na granicy normy lub 91. Włączyła mi zapobiegawczo insulinę na noc. Na razie 2 jednostki. Jestem załamana i okropnie się tego boję. Wlasnie za chwilę jedziemy po insulinę do apteki.
Ja mam zawsze wynik 90 - 91 a ostatnio nawet 92 i diabetolog mówi ze to nie jest powód do insuliny. Gdybym przez 2 tygodnie przekraczała 94 - 95 to mam się zgłosić. Insuliny nie daje się zapobiegawczo - tak słyszałam już od 2 diabetologów. Wiec ja nadal na diecie.
 
Zauważyłam dzisiaj rano, że bardzo mi się widoczne żyły zrobiły pod kolanami, intensywnie niebieskie. Boje się, że zrobią się z nich żylaki. Ogólnie w czasie ciąży wszędzie mam bardziej widoczne żyly, szczególnie na dekolcie, ale te pod kolanami mnie jakoś przeraziły. Nie wiem czy to normalne czy trzeba coś robić z tym. Jak jest u Was?
Normalne, zniknie po ciąży - zobaczysz:)
 
Ja mam zawsze wynik 90 - 91 a ostatnio nawet 92 i diabetolog mówi ze to nie jest powód do insuliny. Gdybym przez 2 tygodnie przekraczała 94 - 95 to mam się zgłosić. Insuliny nie daje się zapobiegawczo - tak słyszałam już od 2 diabetologów. Wiec ja nadal na diecie.
Nie wiem, ja się nie znam. Nie podwarzam decyzji lekarza, tym bardziej, że ma bardzo dobre opinie. Mnie zaznaczyla na czerwono te 3 wyniki 91. To wynik, który jest poza normą. Także dzisiaj zaczynam insulinę i trudno.
 
Oby Ci się nie pogłębiało i hormony nie szalały. U mnie cukier wyszedl w 9 tygodniu ciąży insulina od samego początku aktualnie musze się kłóć 5 razy na dobę w udo i wraz skoki się zdarzają ale lekarz mówi, że z tygodnia na tydzień hormony szaleją i jest to normalne że i insuliny trzeba. Wiem co czujesz ja zanim się pierwszy raz sama dziubnełam penem insulinowymi siedziałam 30 minut 😅
Głupio pytać, ale czy boli? Jestem przerażona.
 
reklama
Dziewczyny jakiego używacie kremu nawilżającego.? Mój przestał działać 😂👍 a jak przejrzałam kremy to strach się bać bo połowa nie nadaje się do użytku podczas karmienia piersią
 
Do góry