reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Hej ja po wizycie nie mam dobrych wiadomości :( mój mały nie obrócił się i leży tak ze lekarz nie daje szans żeby się obrócił czeka mnie cesarka. Poród wyznaczony wstępnie za miesiąc i tydzień. Dodatkowo wazy już 2,6 kg a do porodu może nawet 4kg. Wiec nawet nie dałabym rady go urodzić naturalnie.. Eh jestem załamana
Współczuję :(, ale przynajmniej już wiesz na czym stoisz i możesz się jakoś psychicznie nastawiać na to.
 
Swoją drogą pytanie czy w takim razie szczepiłaś się w ciąży ja wszystkie zalecane szczepienia od grypy, krztuśca po covid itd? Bez hejtu, poprostu jestem ciekawa ile ciężarnych faktycznie się szczepi w ciąży na wszystkie zalecanie szczepienia
Ja się pogubiłam to szczepienie na grypę też obowiązkowe w ciąży jest ? Mój lekarz nic na ten temat wogole na żaden temat żadnej szczepionki 🙄
 
Ja się pogubiłam to szczepienie na grypę też obowiązkowe w ciąży jest ? Mój lekarz nic na ten temat wogole na żaden temat żadnej szczepionki 🙄
Obowiązkowych szczepień nie ma w ciąży. Są rekomendowane, w Polsce od 2018 jeśli się nie mylę weszły takie zalecenia odnośnie grypy i krztuśca.
 
Dziewczyny jestem w 32 tyg ciąży i coraz częściej w nocy między 2 a 3 budzi mnie ogromny głód. Wstaje i muszę zjeść chociaż dwie kanapki bo inaczej nie zasnę. Tuż przed snem jem kolację więc trochę tego nie rozumiem. Przed ciążą nigdy w nocy nie wstawałam na podjadanie a teraz to już muszę. Ma któraś tak? Czy to normalne?
 
Ja się pogubiłam to szczepienie na grypę też obowiązkowe w ciąży jest ? Mój lekarz nic na ten temat wogole na żaden temat żadnej szczepionki 🙄
Wiele lekarzy nic nie mówi bo nie jest to obowiązkowe tylko zalecane

Szczepionki zalecane w czasie ciąży
W czasie ciąży można podawać szczepienia przeciwko:

WZW typu B,
grypie,
krztuścowi
Covid-19
Szczepionki te nie są niebezpieczne dla płodu.

Niezależnie od okresu ciąży zgłoś się niezwłocznie do lekarza jeśli zostałaś np. pogryziona przez zwierzę podejrzane o wściekliznę lub zraniłaś się podczas np. pracy w ogródku. Konieczne będzie szczepienie przeciwko:

wściekliźnie,
tężcowi.

Szczepienia dla kobiet karmiących piersią​

W okresie karmienia piersią można podawać inaktywowane szczepionki przeciwko:

  • WZW typu A,
  • WZW typu B,
  • grypie,
  • błonicy,
  • tężcowi,
  • krztuścowi,
  • meningokokom,
  • pneumokokom.
 
Dziewczyny jestem w 32 tyg ciąży i coraz częściej w nocy między 2 a 3 budzi mnie ogromny głód. Wstaje i muszę zjeść chociaż dwie kanapki bo inaczej nie zasnę. Tuż przed snem jem kolację więc trochę tego nie rozumiem. Przed ciążą nigdy w nocy nie wstawałam na podjadanie a teraz to już muszę. Ma któraś tak? Czy to normalne?
Ja budze sie w nocy, ogolnie od kilku tygodni kiepsko sypiam, w pierwszej ciazy bylo podobnie, i jak juz nie moge spac to tez ide cos zjesc, kiedys kolezanka mi mowila, ze ona to budzila meza, zeby zrobil jej kanapke w nocy, chyba normalne jestesmy 😉
 
Dziewczyny, bylam wczoraj na usg, skonczony 30 tydzien, mala lezy poprzecznie, na jednym polowkowym (bylam u dwoch lekarzy) tez tak lezala, to moja druga ciaza, syn obracal sie, wiec chyba wady macicy nie mam, troche sie martwie, ogolnie nie pokazala za wiele na tym usg, pojde jeszcze na jedno. Miala tak ktoras z Was?
 
Dziewczyny, bylam wczoraj na usg, skonczony 30 tydzien, mala lezy poprzecznie, na jednym polowkowym (bylam u dwoch lekarzy) tez tak lezala, to moja druga ciaza, syn obracal sie, wiec chyba wady macicy nie mam, troche sie martwie, ogolnie nie pokazala za wiele na tym usg, pojde jeszcze na jedno. Miala tak ktoras z Was?
Niewiem czy jest sens teraz iść na kolejne usg.. Idź sobie może w 35tc bo narazie to mała ma jeszcze trochę czasu na to żeby się przekręcić, więc spokojnie. Wyniki zawsze możesz skonsultować ze swoim prowadzącym, ale bez paniki.
 
reklama
Do góry