reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Używasz tego balsamu od Klaudyny w ciąży? Ostatnio zastanawiałam się czy można :)
Używam na chłopcach bo nie miałam sama żadnej infekcji. Dla mnie samej to jedynie olejek tymiankowy w dyfuzorze i chyba ze dwa razy w wannie. Balsam można używać dla dzieci od 1ego roku życia. Raczej bym nie miała obiekcji żeby użyć na sobie w razie potrzeby. Chyba ze coś na stronie piszą w tej sprawie. Ona zwykle wyczerpująco podaje informacje o produktach.
 
reklama
Używam na chłopcach bo nie miałam sama żadnej infekcji. Dla mnie samej to jedynie olejek tymiankowy w dyfuzorze i chyba ze dwa razy w wannie. Balsam można używać dla dzieci od 1ego roku życia. Raczej bym nie miała obiekcji żeby użyć na sobie w razie potrzeby. Chyba ze coś na stronie piszą w tej sprawie. Ona zwykle wyczerpująco podaje informacje o produktach.
Pisałam do niej w tej kwestii ale odpisała, że nie może w tej kwestii się wypowiedzieć (rozumiem to jak najbardziej, bo nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności za kobietę w ciąży ;) )... tak samo odpisali mi z biura Young Living (na codzień używam ich olejków).
 
Dziewczyny, dostałam właśnie info od położnej, żeby już teraz smarować krocze maścią nagietkową - w aptece można dostać za grosze. Powiedziała, że baardzo fajnie nawilża i uelastycznia krocze, dzięki czemu jest szansa na uniknięcie pęknięć. Ja już kupiłam i dziś zaczynam :)
I w ogóle to jestem coraz bardziej przerażona, bo nagle czas zaczął tak szybko płynąć... :) Ja jestem dziś 30+3 i jak sobie pomyślę, że już za 7 tygodni będę miała ciążę donoszoną i że Malutka może się już chcieć wydostać, to nie mogę w to uwierzyć :) I chyba powoli zaczyna mnie dopadać syndrom wicia gniazda :D Bo przemeblowałabym całe mieszkanie i w ogóle to urządziła od nowa :D
Mi już jakis czas temu terapeutka, która robi mi terapię czaszkowo- krzyżową pokazała jak masować krocze żeby uelastycznić ...ale skróciła mi się szyjka macicy i jakoś mam obawy żeby robić ten masaż ...
 
Hahaha piątka. Mój teść też zaproponował swoje własne imię i z całym szacunkiem ale nie wyobrażam sobie tego. Zawsze wydawało mi się że jednak imię dziecka nie powinno się z nikim kojarzyć chyba, że w rodzinie jest jakaś głębsza historia związana z imieniem
Dokładnie tak 🤞🤞 a nawet jeśli ma się imię powtórzyć to ma być wasza/nasza decyzja a nie osoby która to imię posiada!
 
Mój tydzień temu leżał głowa do góry i tez byłam załamana, a dziś nagle leży głowa w dół (32+3). Lekarz powiedział ze do 35 tc mały jeszcze kilka razy może zmienić pozycje.
Waga podawana przez lekarza to tylko szacunek mierzony na podstawie obwodu brzucha dziecka. U mnie pomylili sie o 700 gram! I to była waga podana dzien przez urodzeniem. Także chyba nie ma sie co jak na razie załamywać… :)
Też tak właśnie podchodzę do wagi. Trochę jak wróżenie z fusów więc nie ma sie co stresować.
 
Mi już jakis czas temu terapeutka, która robi mi terapię czaszkowo- krzyżową pokazała jak masować krocze żeby uelastycznić ...ale skróciła mi się szyjka macicy i jakoś mam obawy żeby robić ten masaż ...
Mi położna powiedziala że jeśli są problemy z szyjką to masaż najwcześniej od 37 tc. Bo mam taką samą sytuację ze skracającą się szyjka więc dopytywałam.
 
Mi już jakis czas temu terapeutka, która robi mi terapię czaszkowo- krzyżową pokazała jak masować krocze żeby uelastycznić ...ale skróciła mi się szyjka macicy i jakoś mam obawy żeby robić ten masaż ...
Mi też powiedziała, że masaż krocza najwcześniej od 36-37 tc, a nie mam problemów ze skracającą się szyjką (odpukać). Natomiast maść jest do smarowania na zewnątrz, bez żadnego masażu, po prostu żeby mocno nawilżyć i uelastycznić. I z tym już działam :)
 
Mi też powiedziała, że masaż krocza najwcześniej od 36-37 tc, a nie mam problemów ze skracającą się szyjką (odpukać). Natomiast maść jest do smarowania na zewnątrz, bez żadnego masażu, po prostu żeby mocno nawilżyć i uelastycznić. I z tym już działam :)
Dobrze wiedzieć. Jutro się zaopatrzę :) polecasz jakiejs firmy czy obojętnie?
Mi mówiła polozna że jak nie ma problemów z szyjką i infekcji to można od 34 tc.
 
reklama
Mi też powiedziała, że masaż krocza najwcześniej od 36-37 tc, a nie mam problemów ze skracającą się szyjką (odpukać). Natomiast maść jest do smarowania na zewnątrz, bez żadnego masażu, po prostu żeby mocno nawilżyć i uelastycznić. I z tym już działam :)
No to w takim układzie kupię maść i będę już smarować :)
 
Do góry