reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

A jak przyrosty wagu kupki siuski? Bo podobno jak dobrze przerasta to nie ma sensu dawać mm
A to u Was byly kolki?

Tak, u nas były kolki i nietolerancja laktozy. W tym tygodniu dołączyliśmy kropelki przed każdym posiłkiem. Kupki ostatnio co kilka dni, a przyrost w ostatnim tygodniu 170gram, wczesniej było po 200-220. Także chyba dokarmianie na noc to dobre rozwiązanie...
 
reklama
Tak, u nas były kolki i nietolerancja laktozy. W tym tygodniu dołączyliśmy kropelki przed każdym posiłkiem. Kupki ostatnio co kilka dni, a przyrost w ostatnim tygodniu 170gram, wczesniej było po 200-220. Także chyba dokarmianie na noc to dobre rozwiązanie...
A skąd wiesz o tej nietolerancji laktozy? Dolaczylas delicol i jest lepiej czy jak ?
Co stosujesz na te kolki?
A noce były cały czas na cycku i brak snu czy jak ?
 
Ja też podobno mam jakieś zgrubienie itd. Położna niby widzi poprawę ale ja jednak umówiłam się do ginekologa. To będzie akurat 5 tygodni po porodzie a z tego co się dowiedziałam na kontrolę po cc powinno się iść właśnie tak między 4 a 6 tygodniem po zabiegu. Z resztą wolę się dowiedzieć czy wszystko jest wporzadku.

Ja za to mam ogromny problem z kręgosłupem. Niewiem do kogo się z tym zgłosić ale dopada mnie nagly, silny ból już między odcinkiem piersiowym i krzyżowym. Najgorsze jest to ze jest taki napadowy.. Ratuje mnie paracetamol w obecnej chwili, ale powiedzmy sobie szczerze - nie będę się faszerować prochami.. Może macie jakiś pomysł do kogo się z tym głosić?

Z dobrych wiadomości dziś dobilismh 4kg!💙 Z dzieciątka, które wyszło z wagą 2570g ze szpitala mamy już całkiem pokaźnego dzidziusia 🙂 a jak wasze maluchy przybierają na wadze? Ja na mojego mówię Klusek bo jest uroczy z tymi swoimi pufkami 😍
Ja bym skorzystała z fizjoterapeuty o najlepiej ze specjalizacje uroginekologiczna żeby sprawdzić czy wszystko w porządku :)

Fajnie ze dzidziuś rośnie 🥰
 
U mnie kiepsko, biorę antybiotyk i przeciwzapalne a piersi bola 🙄 czuje guzki mam cieple piersi stan podgorączkowy, zaczyna mnie boleć pod pachami. Od poniedziałku mąż wraca do pracy ma pracę wyjazdowa wiec od poniedziałku do piątku wgl go nie ma 😒 boje się jakoś zostać sama z małym w dodatku te piersi... nie wiem mam dola mam dość nic mnie nie cieszy. Boje się nocnych kolek
Aj tam .. jest kiepsko
Będzie coraz lepiej. Leczenie masz wdrożone? Zapalenie minie a z dnia na dzień będziesz poznawać maluszka lepiej. W jakimś sensie fakt ze zostaje się samym z dzieckiem pozwala trochę lepiej się w nie wsłuchać i wypracować rytm. Powodzenia!
 
Kochana, a kiedy chcesz wrócić do pracy? Wiem, że w dużych miastach, tak jak piszą dziewczyny, jest PESEL to trzeba iść zapisać. Też mam często doła, że dom zaniedbany, obiadu nie ma i jest zamawiany, do męża nawet nie ma kiedy się przytulić... Bardzo liczę na to, że to się zmieniło niedługo😔
Ja wracam od sierpnia. Tym razem dzielimy się z mężem urlopem. Ja biorę 8 miesięcy i miesiąc urlopu a on 4. Mała pójdzie do żłobka od września/października. Chłopców tez mam zlobkowych. Nam takie rozwiązanie bardzo odpowiada. Oczywiście pierwsze miesiące to choroby i obecność w kratkę ale przeżyjemy :)

Jeśli chodzi o powrót tego co było to nie wróci ale będzie lepiej! ;))) czas tez się znajdzie tylko trochę teraz trzeba się poświecić :) ja odczułam różnice jak chłopcy mieli 7 i 4 latka. To już w zasadzie samograj. Ale z każdym rokiem jest łatwiej/inaczej. Aż do momentu decyzji na trzecie 🤣🤣🤣
 
A skąd wiesz o tej nietolerancji laktozy? Dolaczylas delicol i jest lepiej czy jak ?
Co stosujesz na te kolki?
A noce były cały czas na cycku i brak snu czy jak ?

Na podstawie objawów lekarz tak stwierdził, zresztą my z mężem też mamy nietolerancje. Dołączyłam Delicol i Espumisan, jest lepiej, nie płacze tak dużo, noce są spokojniejsze, więc chyba pomaga. Wczesniej noce cały czas na cycku i bez snu. Chwilę pojadl, zasnął, chciałam odłożyć to ryk i tak całe noce. Dzisiaj w nocy się obudził, dałam cycka, zjadł, przytulił się o poszedł spać...
 
Ja wracam od sierpnia. Tym razem dzielimy się z mężem urlopem. Ja biorę 8 miesięcy i miesiąc urlopu a on 4. Mała pójdzie do żłobka od września/października. Chłopców tez mam zlobkowych. Nam takie rozwiązanie bardzo odpowiada. Oczywiście pierwsze miesiące to choroby i obecność w kratkę ale przeżyjemy :)

Jeśli chodzi o powrót tego co było to nie wróci ale będzie lepiej! ;))) czas tez się znajdzie tylko trochę teraz trzeba się poświecić :) ja odczułam różnice jak chłopcy mieli 7 i 4 latka. To już w zasadzie samograj. Ale z każdym rokiem jest łatwiej/inaczej. Aż do momentu decyzji na trzecie 🤣🤣🤣

Haha 😁. To szybciutko wracasz. Planuje od grudnia i też Mały pójdzie do żłobka, innej możliwości nie ma. Chyba czas już się zapisać 😉.
 
Na podstawie objawów lekarz tak stwierdził, zresztą my z mężem też mamy nietolerancje. Dołączyłam Delicol i Espumisan, jest lepiej, nie płacze tak dużo, noce są spokojniejsze, więc chyba pomaga. Wczesniej noce cały czas na cycku i bez snu. Chwilę pojadl, zasnął, chciałam odłożyć to ryk i tak całe noce. Dzisiaj w nocy się obudził, dałam cycka, zjadł, przytulił się o poszedł spać..
A w jakich ilościach dajesz delicol i espumisan? Espumisan 40 czy 100?
 
reklama
Nie.

Też dokarmiam od urodzenia ze względu na niska masę urodzeniowa. Syn ciągnął tyle o ile.. Teraz już też ciągnął coraz mniej, poza tym z taką ilością pokarmu i tak trzeba było go dokarmiac.. Jeśli mała się zainteresowała to może u was jeszcze nie wszystko stracone? Jak będziesz ja przystawiać i będzie chętna chociaż pobudzać to może ta lajtacja u was pójdzie do przodu? Trzymam za was kciuki bo u Nas to już chyba nie da rady...
U nas niestety nie wygląda to dobrze...
Jestem na diecie bez białka krowiego, a mała i tak chyba nie toleruje mojego mleka (ściągniętego i dawanego butlą).
Mleka malusio - dziś jak odstawiłam herbatę na laktacje i ********** to ściągałam tylko Ok 30-40 ml :/
Dodatkowo dostałam jakiegoś uczulenia i wyglada mi na to że to od silikonu z laktatora :/
Staram się przestawić sobie w głowie, że to nie koniec świata ale jakoś cały czas jest mi przykro, że nie dałam rady jej karmić i że ona nie chce mojego sutka.
 
Do góry