reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

reklama
Nie je regularnie, ani w dzień ani w nocy. Miałam przyjąć, że jeżeli między jednym a drugim karmieniem nie minęła godzina, to wtedy uznaje je za jedno i nie daje kropelek.
 
Wczoraj mieliśmy straszną nockę. Mam nadzieję że dziś będzie lepiej. Od 1:30 do 12:30 Ala spała po 5-10 minut by obudzić się z płaczem. Dzień wcześniej zauważyłam że baczków od dłuższego czasu nie puszcza a to dziwne jak na nią. No i coś tam się jej w brzuchu przyblokowalo. Dopiero jak nad ranem dostałam oświecenia by jej ogrzać brzuch suszarka to byłam w szoku ile tego powietrza w brzuszku było. No i tak jakoś nie mogła się wyciszyć więc do tej 12 co trochę suszarka w ruch i w końcu wszystko wyszło. To jak zasnela obudziła się dopiero po 5h. Suszarka to jednak suszarka. Przez pierwsze lata dziecka najlepszy gadżet 😂
 
Mam pytanie do dziewczyn po cesarce. Macie też obrzęk nad raną po cięciu? Ja mam jakby taki wałek twardy nad cięciem, ale tylko przy krawędzi, może na 5-6 cm długości. Na początku bolało mnie to przy dotyku, teraz nie boli, ale dalej jest taki twardy i nie zmniejsza się. W tej części mam też jeszcze szew, który ma podobno sam odpaść. Pytałam o to położna to stwierdziła, że się to wchłonie i trochę poruszała tym szwem,ale nie widzę poprawy od tego czasu. Trochę mnie to martwi, bo nie wydaje mi się to normalne.

Tez tak mam jeszcze się tym nie interesowałam, miałam szwy rozpuszczalne wiec nikt tego nie oglądał. A wizytę poporodowa mam w połowie stycznia 🤦‍♀️NFZ ...
Ja też tak mam, tydzień po porodzie leciała mi krew z rany i wylądowałam na sorze. Lekarz mówił, że są to krwiaki i się wchlona. A jeśli nie to wtedy trzeba spuszczać z tego krew. U mnie akurat jakieś naczynko nie było "sklejone" i leciała mała dziurka krew z tego krwiaka. Na wizycie na sorze wycisnęli mi z tego krew ile się dało i tyle, już więcej nie miałam przygód z krwawieniem z blizny.
Także spokojnie to są krwiaki i się wchlona 🙃
Ja jestem 6tyg po porodzie i nadal są
 
U nas niestety nie wygląda to dobrze...
Jestem na diecie bez białka krowiego, a mała i tak chyba nie toleruje mojego mleka (ściągniętego i dawanego butlą).
Mleka malusio - dziś jak odstawiłam herbatę na laktacje i ********** to ściągałam tylko Ok 30-40 ml :/
Dodatkowo dostałam jakiegoś uczulenia i wyglada mi na to że to od silikonu z laktatora :/
Staram się przestawić sobie w głowie, że to nie koniec świata ale jakoś cały czas jest mi przykro, że nie dałam rady jej karmić i że ona nie chce mojego sutka.
Piątka. Ja też mam jakieś poczucie winy, ale z drugiej strony jak dziecko ma cierpieć tylko przez moje ambicje karmienia piersią to bez sensu..
 
Do mam, które karmią mm lub chociaż na noc podają butelkę. Ile godzin po butelce śpi Maluszek? Dałam wczoraj na noc, synek spał jak zabity, po czterech godzinach sama go obudziłam bo bałam się czy wszystkio jest w porządku... To normalne, że dziecko w nocy tyle śpi bez przerwy?! Dotychczas albo całą noc wisiał na piersi albo budził się zaraz po odlozeniu, także jestem zdezorientowana co się dzieje...
 
No dziewczyny PISZE KU PRZESTRODZE
Wczoraj wieczorem znowu zaczął bolec mnie kręgosłup. Wzięłam sobie pół paracetamolu ale czułam ze to nie daje rady więc wzięłam druga połówkę i 5 minut od 2 połówki mnie poskladalo. Padłam z bólu na lozko i przestałam oddychać. Poprostu nie mogłam złapać tchu ani nosem ani buziom i zaczęłam się dusić. Dodzwonilisny się na 112 ale dodzwoniliśmy się do Warszawy, tam przekierowali nas do Łodzi ale Nie było wolnej karetki wiec nikt do mnie nie przyjechał, kazali dzwonić na swiateczna pomoc. Tam kazali wziąć ketonal. Nie mogłam oddychać więc nie mogłam też połykać. Czułam jak odpływam. Otworzyli okno zebym miała czym oddychać. Na siłę miałam wciśnięty ketonal i wodę. Po jakimś czasie ból ustąpił ale całe zycie przeleciało mi przed oczami.
Dzieci płakały, córka była przerażona.. Cała noc czekaliśmy na pogotowie, które nie dojechalo..udalo mi się przespać noc ale czuję w tym odcinku pieczenie, jakbym właśnie zdjęła plaster rozgrzewający ...
Jeśli kiedykolwiek zaczną was bolec plecy, nie bagatelizujcie tego i nie bierzcie sobie leków "bo przejdzie". To poważna sprawa.
Jadę do lekarza. Trzymajcie kciuki...
 
Do mam, które karmią mm lub chociaż na noc podają butelkę. Ile godzin po butelce śpi Maluszek? Dałam wczoraj na noc, synek spał jak zabity, po czterech godzinach sama go obudziłam bo bałam się czy wszystkio jest w porządku... To normalne, że dziecko w nocy tyle śpi bez przerwy?! Dotychczas albo całą noc wisiał na piersi albo budził się zaraz po odlozeniu, także jestem zdezorientowana co się dzieje...
3 godzin zazwyczaj
 
No dziewczyny PISZE KU PRZESTRODZE
Wczoraj wieczorem znowu zaczął bolec mnie kręgosłup. Wzięłam sobie pół paracetamolu ale czułam ze to nie daje rady więc wzięłam druga połówkę i 5 minut od 2 połówki mnie poskladalo. Padłam z bólu na lozko i przestałam oddychać. Poprostu nie mogłam złapać tchu ani nosem ani buziom i zaczęłam się dusić. Dodzwonilisny się na 112 ale dodzwoniliśmy się do Warszawy, tam przekierowali nas do Łodzi ale Nie było wolnej karetki wiec nikt do mnie nie przyjechał, kazali dzwonić na swiateczna pomoc. Tam kazali wziąć ketonal. Nie mogłam oddychać więc nie mogłam też połykać. Czułam jak odpływam. Otworzyli okno zebym miała czym oddychać. Na siłę miałam wciśnięty ketonal i wodę. Po jakimś czasie ból ustąpił ale całe zycie przeleciało mi przed oczami.
Dzieci płakały, córka była przerażona.. Cała noc czekaliśmy na pogotowie, które nie dojechalo..udalo mi się przespać noc ale czuję w tym odcinku pieczenie, jakbym właśnie zdjęła plaster rozgrzewający ...
Jeśli kiedykolwiek zaczną was bolec plecy, nie bagatelizujcie tego i nie bierzcie sobie leków "bo przejdzie". To poważna sprawa.
Jadę do lekarza. Trzymajcie kciuki...
Straszna noc. Oby lekarz szybko pomógł!
 
reklama
Do mam, które karmią mm lub chociaż na noc podają butelkę. Ile godzin po butelce śpi Maluszek? Dałam wczoraj na noc, synek spał jak zabity, po czterech godzinach sama go obudziłam bo bałam się czy wszystkio jest w porządku... To normalne, że dziecko w nocy tyle śpi bez przerwy?! Dotychczas albo całą noc wisiał na piersi albo budził się zaraz po odlozeniu, także jestem zdezorientowana co się dzieje...
A ile ma teraz? My nie na mm ale jak kładę ja o 21 to wielokrotnie spi do 3 lub nawet 4. Generalnie ma takie cykle ze kładę 20-21 i potem obudzi się między 00-01 (to karmienie czesto pomija) albo nie a potem 3-4 i 6-7 także 3-4 godzinki spokojnie czy na mm czy na kp jak już jest troszkę większa. Oczywiście nie każda noc jest dokładnie taka ale taki wychodzi schemat. U nas 7 tydzień skończony. Jak dzidziuś dobrze przybiera tk od 2ego miesiąca budzić już nie trzeba. Przynajmniej tak na kp. Nie wiem czy na 100% tak samo z mm ale na logikę tak :)
 
Do góry