reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Piszesz, że kilka dni temu nie chciała jeść przez ząbkowanie. U nas podczas ząbkowania kupy były luźniejsze i trochę inaczej wyglądały, chociażby nie wiem czemu. Jak było przy poprzednich ząbkach? Oczywiście nie zaszkodzi spytać lekarza!
Raz był kwaśny zapach, śluzu nie było. No i w sumie byłam spokojna o ten temat. Dopiero jakoś mężowi mimochodem wspomniałam i on zaczął przedstawiać mi najczarniejsze scenariusze. Kazał załatwiać skierowanie na badania dla Ali. Zadzwoniłam na teleporade. Pediatra przerwała mi w połowie zdania i stwierdziła że teraz panuje grypa żołądkowa. No i jutro mąż idzie z małą do przychodni.
 
reklama
Raz był kwaśny zapach, śluzu nie było. No i w sumie byłam spokojna o ten temat. Dopiero jakoś mężowi mimochodem wspomniałam i on zaczął przedstawiać mi najczarniejsze scenariusze. Kazał załatwiać skierowanie na badania dla Ali. Zadzwoniłam na teleporade. Pediatra przerwała mi w połowie zdania i stwierdziła że teraz panuje grypa żołądkowa. No i jutro mąż idzie z małą do przychodni.

Grypa żołądkowa to co chwilę gdzieś panuje, więc tak naprawdę jaka jest geneza takiej kupy to niewiadomo, na grypę zawsze można zgonić. A długo to trwa? Jeżeli Was to uspokoi to możecie iść do lekarza i zrobić jakieś dodatkowe badania, ale chyba na pierwszym miejscu zwróciłabym większą uwagę na dietę i poszukała korelacji między nią a kupkami.
 
Dziewczyny, czy któreś z Waszych Maluszków nadal nie chodzi samodzielnie? Wiem, że do osiemnastego miesiąca mają jeszcze czas, ale coraz więcej osób dziwi się, gdy mówię, że Wiktor nie chodzi i już zaczynam mieć wątpliwości czy nie powinnam skonsultować tego z jakimś specjalistą...
 
Dziewczyny, czy któreś z Waszych Maluszków nadal nie chodzi samodzielnie? Wiem, że do osiemnastego miesiąca mają jeszcze czas, ale coraz więcej osób dziwi się, gdy mówię, że Wiktor nie chodzi i już zaczynam mieć wątpliwości czy nie powinnam skonsultować tego z jakimś specjalistą...
Ala nie chodzi i widać że jeszcze jej trochę brakuje do gotowości. Tyle że my ciągle chodzimy do fizjo. No i też wszystko się u nas dzieje z opóźnieniem.
 
Dziewczyny, czy któreś z Waszych Maluszków nadal nie chodzi samodzielnie? Wiem, że do osiemnastego miesiąca mają jeszcze czas, ale coraz więcej osób dziwi się, gdy mówię, że Wiktor nie chodzi i już zaczynam mieć wątpliwości czy nie powinnam skonsultować tego z jakimś specjalistą...
Moja akurat szybko poszła. Ale mam bardzo dobra koleżankę i jej obaj synowie mieli 18 miesięcy jak robili pierwsze kroki i wszystko było ok. Po prostu byli dość wysocy i fizjo mówili że takim maluchom trudniej :)
 
Dziewczyny, czy któreś z Waszych Maluszków nadal nie chodzi samodzielnie? Wiem, że do osiemnastego miesiąca mają jeszcze czas, ale coraz więcej osób dziwi się, gdy mówię, że Wiktor nie chodzi i już zaczynam mieć wątpliwości czy nie powinnam skonsultować tego z jakimś specjalistą...
Co prawda mój syn zaczął stawiać pierwsze kroki dwa tygodnie po roczku, ale ja bym się jeszcze nie martwiła w Twojej sytuacji. Jedyne co mogło by mnie niepokoić to brak dążenia do pozycji stojącej. Jeśli Wiktor stoi przy meblach to myślę że po prostu potrzebuje jeszcze chwili.
Znam dziewczynę, której syn zaczął chodzić coś pod koniec 18 miesiąca, biegała z nim po różnych fizjoterapeutach, bo się martwiła, a jej dziecku po prostu brakowało odwagi. Jeśli taka wizyta miała by Ciebie uspokoić to można iść dla własnego spokoju.
 
reklama
Co prawda mój syn zaczął stawiać pierwsze kroki dwa tygodnie po roczku, ale ja bym się jeszcze nie martwiła w Twojej sytuacji. Jedyne co mogło by mnie niepokoić to brak dążenia do pozycji stojącej. Jeśli Wiktor stoi przy meblach to myślę że po prostu potrzebuje jeszcze chwili.
Znam dziewczynę, której syn zaczął chodzić coś pod koniec 18 miesiąca, biegała z nim po różnych fizjoterapeutach, bo się martwiła, a jej dziecku po prostu brakowało odwagi. Jeśli taka wizyta miała by Ciebie uspokoić to można iść dla własnego spokoju.

Wiesz co, Wiktor stoi przy wszystkim co możliwe, trzymając się jedynym paluszkiem. Jak trzymasz za rękę albo trzyma się pchacza to dosłownie biega po mieszkaniu. Samodzielnie nie, od razu siada albo się czegoś łapie.
 
Do góry