reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Jak już mowimy o zmianach w drugim trymestrze, to „pochwale się”, ze ja właśnie oprocz bolu brzucha mam inne dolegliwości pierwszego trymestru :D Np wahania nastrojów, już dwa razy wzięłabym rozwód bez powodu, poryczalam się dziś kilka razy, w tym w toalecie fastfoodu podczas podróży autem :D W pierwszych tygodniach apelowalam o spokój i kontrole stresu, miałam super stabilne, pozytywne nastawienie, a teraz wszystko jak krew w piach :D
 
reklama
Jakbyś mogła to dopytaj jutro u lekarza czy te bóle są normalne, żebym wytrzymała do środy do swojej wizyty nie wyrywając z nerwów wszystkich włosów z głowy... Też wydaje mi się, że to uroki pierwszej ciąży, wszystko nowe, niewiadomo co jest prawidłowe, a co odbiega od normy i wymaga konsultacji. Najchętniej chodziłabym do lekarza co tydzień, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku i rozwiewać swoje wątpliwości [emoji853]
Zapytam i dam znać, wizytę mam o 18.30. Ja też najchętniej na wizyty chodziła bym raz w tygodniu albo częściej
 
Dziewczyny często na tym etapie ciąży boli Was brzuch? Gdzieś czytałam, że w drugim trymestrze bóle brzucha itp. zdarzają się rzadko, a mnie ostatnio kłuję, ciągnie i boli macica. W środę mam wizytę więc skonsultuje to z moją Panią Doktor. Czy powinnam przyspieszyć wizytę? Jak jest u Was? Całki bezboleśnie?
Ostatnio często, szczególnie jak siedzę za długo. Też zawsze mnie to stresuję, szczególnie jak są takie dłuższe te kłucia i ciągnięcia. Pytałam o to lekarza, powiedział, że dopóki nie ma regularnych skurczy to nie ma się czym martwić. Macica cały czas się rozciąga.
 
Dziewczyny często na tym etapie ciąży boli Was brzuch? Gdzieś czytałam, że w drugim trymestrze bóle brzucha itp. zdarzają się rzadko, a mnie ostatnio kłuję, ciągnie i boli macica. W środę mam wizytę więc skonsultuje to z moją Panią Doktor. Czy powinnam przyspieszyć wizytę? Jak jest u Was? Całki bezboleśnie?
Lekarz powiedział mi, że w związku z tym, że macica rozciąga się przez całą ciążę i tak samo z powodu coraz mniejszej ilości miejsca przemieszczają się narządy, brzuch może i boleć i kłuć i ciągnąć przez cały czas. I jest to zupełnie normalne.
 
I w dodatku mam taką wodnistą wydzielinę i tylko sprawdzam czy to nie krew 😪 Ja niewiem jak ja wytrzymam do tego 9 miesiąca.....
Ja tez mam cały czas wydzielinę, aż czuję jak ze mnie wylatuje i co chwila biegam do łazienki sprawdzić czy to nie krew...
A na dodatek teraz 2 noce z rzędu śniło mi się, że znowu miałam krwawienie, więc tym bardziej chodzę poddenerwowana.
 
Bóle brzucha są zupełnie normalne i trwają do końca ciąży. Póki to nie skurcze to nie ma powodów do paniki. Czasem macica, czasem nasz biedny układ trawienny. Taki urok. Ja w obydwu ciążach 8-9 miesiąc miałam tez takie drętwienie górnej części brzucha po lewej stronie. Pamietam jak dziś. Wielokrotnie chciakam sobie wyciąć kawałek skory tam doprowadzało mnie to do szału. Ale to jeszcze triche poczekam.
Wydzielina tez normalna i niesympatyczna ale póki przezroczysta biała bez zapachu to ok. Krwawienie rozpoznacie bo temperatura krwi jest znacznie wyższa niż wydzieliny.

ja po tygodniu od szczepienia nagle mam jakaś miejscowa reakcje czerwona plama na ręce i swędzi. Mam nadzieje ze fenistil poradzi coś na to :)

trzymajcie się, miłego tygodnia!
 
Ostatnio też mnie bolał brzuch, i to tak że leżałam 2 dni. Na szczęście 3 dnia było już lepiej. Też myślałam, że w II trymestrze już te bóle są mniejsze ale u mnie były takie same jak w początkowym etapie ciąży. Jutro mam wizytę to zobaczę jak tam ma się dziecko. Ogólnie u mnie dziś fatalny dzień, teściowa zrobiła mi ziemniaczki z masłem. Zjadłam z 4 może 5 i coś mnie naszło, zapytałam czy sama robiła masło. Okazało się że tak, z mleka od krowy. Teraz się martwię, na szczęście jutro wizyta u ginekologa.
Nie możesz pić mleka od krowy ?
 
Mi niestety jeszcze żadne dolegliwości pierwszego trymestru nie minęły dzisiaj nawet miałam mdłości 😑 brzucho bolało rano ale wzielam nospe i przeszlo :) wydzieline mam bardzo skąpa praktycznie w ogóle ale pewnie to przejściowe z ta wydzielina dopóki nie ma w związku z nia innych niepokojących objawów to nie ma powodu do zmartwień.
 
reklama
Do góry