reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Więcej szkody robisz sobie przez martwienie sie o takie rzeczy. Nie warto. Nic Ci nie będzie ilość kofeiny w herbacie jest znikoma a wiele źródeł mówi że można pic kawę w ciąży, filiżankę. Trzeba na siebie uważać ale nie wolno pogadac w skrajności to jest bardziej szkodliwe...
też pije herbatę ale nie mocno zaparzoną , kawę też pije w gościach z pół łyżeczki , lekarz mi mówił że mogę sobie wypić jedną kawę dziennie
 
reklama
Ja też piję herbatę. Mąż robi taki dzban 1.5 litra i pijemy w ciągu dnia. Dodaje jeszcze miodzik, cytrynkę, miętę 👍
Facet mojej teściowej wrzuca 4 torebki herbaty na szklankę wody, bo on taką mocną herbatę lubi, więc ja uważam, że to jest przesada 🙉
Z tego co kiedyś słyszałam, że herbata z mlekiem, dobra jest na pobudzenie laktacji jak karmi się piersią, więc chyba nie jest szkodliwa.
 
Dziewczyny.. Pijecie herbatę zwykła w ciąży? Właśnie byłam u znajomych i wypiłam kubek herbaty zapominając, że nie bardzo można ze względu na zawartość kofeiny itd..
Z jednej strony wydaje mi się, że przesadzam z drugiej coś z tyłu głowy sprawia, że mam wyrzuty sumienia, że nie pomyślałam..
Pije herbatę dokładnie jak przed ciaza i dokładnie jak w dwóch poprzednich. Ok na wieczór sobie odpuszczam ze względu na pęcherz :) czyli 3 herbaty dziennie. Jedna czarna dwie zielone. Dziecko zdrowe :) to jakiś przesad. Chyba ze pijesz 5 litrów dziennie ale nie sadze :)
 
A kawę to ja piję, ale inkę. Na początku ciąży piłam rozpuszczalną Nescafe, ale raczej taką słabą. Potem się bałam i przeszłam na Inke😁
 
A kawę to ja piję, ale inkę. Na początku ciąży piłam rozpuszczalną Nescafe, ale raczej taką słabą. Potem się bałam i przeszłam na Inke😁
Jak nie masz żadnych przeciwwskazań to jedna kawa nie zaszkodzi. Ja po śniadaniu pije z ekspresu Lavazze. Robię sobie średnią, spieniam zawsze mleko i jest ok. Czasem jak mam ochotę to i wypiję drugą po południu, ale wtedy robię najsłabszą.
 
Ja teraz jak jestem na działce dzień zaczynam od 2-3 herbat. Piję zwykłą i owocowe. Też uważam że przejmowanie się takimi rzeczami jest bez sensu. Ponoć kobieta w ciąży może pić 3 kawy dziennie, a gdzie tu zawartość kofeiny w herbacie przy kawie. Znałam taka dziewczynę która w ciąży piła tylko kawę i o dziwo dziecko zdrowe, ale ona przez całe życie tak funkcjonuje 🙈 Ja jem i pije to na co mam ochotę. Jak mam ochotę na chipsy czy hamburgera też jem. Przed ciąża nie lubiłam herbat owocowych teraz uwielbiam. Wczoraj na imprezie moja mama nie nalała mi barszczu, bo wiedziała że nie lubię, a ja do niej a moze wnuczka lubi. No i pierwszy raz mi smakował 😁
 
Ja teraz jak jestem na działce dzień zaczynam od 2-3 herbat. Piję zwykłą i owocowe. Też uważam że przejmowanie się takimi rzeczami jest bez sensu. Ponoć kobieta w ciąży może pić 3 kawy dziennie, a gdzie tu zawartość kofeiny w herbacie przy kawie. Znałam taka dziewczynę która w ciąży piła tylko kawę i o dziwo dziecko zdrowe, ale ona przez całe życie tak funkcjonuje 🙈 Ja jem i pije to na co mam ochotę. Jak mam ochotę na chipsy czy hamburgera też jem. Przed ciąża nie lubiłam herbat owocowych teraz uwielbiam. Wczoraj na imprezie moja mama nie nalała mi barszczu, bo wiedziała że nie lubię, a ja do niej a moze wnuczka lubi. No i pierwszy raz mi smakował 😁
Dokladnie, nie ma co popadać w skrajność. Myślę, że przy pierwszym dziecku są takie obawy i człowiek się boi. Przy kolejnym już inaczej się podchodzi do tego. Aczkolwiek ja nie miałam takich dylematów w pierwszej ciąży. Wszystko z umiarem jest ok.
 
Dziewczyny.. Pijecie herbatę zwykła w ciąży? Właśnie byłam u znajomych i wypiłam kubek herbaty zapominając, że nie bardzo można ze względu na zawartość kofeiny itd..
Z jednej strony wydaje mi się, że przesadzam z drugiej coś z tyłu głowy sprawia, że mam wyrzuty sumienia, że nie pomyślałam..
Bez przesady. Można pić nawet i kawę w rozsądnych ilościach,
 
reklama
Ja teraz jak jestem na działce dzień zaczynam od 2-3 herbat. Piję zwykłą i owocowe. Też uważam że przejmowanie się takimi rzeczami jest bez sensu. Ponoć kobieta w ciąży może pić 3 kawy dziennie, a gdzie tu zawartość kofeiny w herbacie przy kawie. Znałam taka dziewczynę która w ciąży piła tylko kawę i o dziwo dziecko zdrowe, ale ona przez całe życie tak funkcjonuje [emoji85] Ja jem i pije to na co mam ochotę. Jak mam ochotę na chipsy czy hamburgera też jem. Przed ciąża nie lubiłam herbat owocowych teraz uwielbiam. Wczoraj na imprezie moja mama nie nalała mi barszczu, bo wiedziała że nie lubię, a ja do niej a moze wnuczka lubi. No i pierwszy raz mi smakował [emoji16]
Mu doktorowa powiedziała że kawa taka zwykła nie zaszkodzi dziecku. I że herbatę też na ge pić normalnie więc podobnie jak ty myślę że nie jest to powód do przejmowania się.
 
Do góry