reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny, znów pojawiły się bóle brzucha u mnie. Takie jakby na okres plus po bokach pewnie pachwiny, czasem tez takie kłujące. Czy któraś jest w podobnym tyg i tez tak ma?
12+4
Ja ma identyczny tydzień 12+6 wg aplikacji.
Często mnie pobolewa brzuch ,i tez tak bardziej po jednej i po drugiej stronie.Czytałam że to wiązadła mogą tak boleć.A czasami jak za szybko wstanę ale się przekrece to tak zakuje, że muszę chwilę usiąść żeby to przeczekać.
Mi się wydaje ,że takie bóle to normalne.Mnie czasami też w krzyżu za boli na dole.
 
reklama
Ja jutro prenatalne,juz sie nie moge doczekać.Prawie bedzie miesiac jak nie widziałam maleństwa i juz sie denerwuje czy tam aby wszystko w porzadku.
Dziewczyny czy na usg prenatalnym było widać już czy chłopiec czy dziewczynka czy to za wcześnie jeszcze ?
 
Dokładnie! Tk jest najgorsze. Ja Jeszce leżę w domu plackiem ze względu na tego krwiaka.. I ileż można w tym internecie głupot oglądać i czytać.. Obiad zrobię, coś tam ogarne, ale jestem sama w zasadzie bk córka do przedszkola, mąż do pracy 😔 no ale już dziewczyny po 16stej! Kolejny dzień do przodu 😁
Ja przy tym leżeniu staram się myśleć pozytywnie...ale ZAWSZE w końcu muszę wejść na jakieś forum i się nakręcić niepotrzebnie, a potem leżę i myślę 😕
Na szczęście, tak jak piszesz, kolejny dzień do przodu! 💪
 
Ja jutro prenatalne,juz sie nie moge doczekać.Prawie bedzie miesiac jak nie widziałam maleństwa i juz sie denerwuje czy tam aby wszystko w porzadku.
Dziewczyny czy na usg prenatalnym było widać już czy chłopiec czy dziewczynka czy to za wcześnie jeszcze ?

Zalążek podobno już jest ale dopiero chyba koło 16 tygodnia można określić płeć z lepszą dokładnością
 
@MałaMi30 i @PaulaZiel93 ja też już właściwie nie mam mdłości, chociaż muszę przyznać, że i tak łagodnie przechodzę ten pierwszy trymestr, bo ani razu nie wymiotowałam. Było mi niedobrze, ale to nie było jakoś mega uciążliwe. A piersi też nie bolą mnie jakoś szczególnie mocno - w ogóle się nie powiększyły jeszcze i też muszę pomacać, żeby poczuć, że bolą ;) Jedynie brodawki są bardziej tkliwe. A jestem w 10t3d - i tydzień temu lekarz powiedział, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie martwcie się, nie stresujcie, będzie dobrze :) Wiem, jakie to jest trudne, bo sama panikuję przed każdą wizytą, a kolejna dopiero za 2 tygodnie, ale dopóki nie dzieje się nic złego i niepokojącego, to wiem, że nie mamy na resztę wpływu :)
 
Dołączam się do tego co pisze @hikari_ona. Nie nakręcajcie się niepotrzebnie i nie czytajcie za dużo. Ja w pierwszej ciąży (syn urodził się zdrowy, po terminie) nie miałam żadnych objawów, mdłości, osłabienia ani nic. I powiem Wam, że wtedy do ciąży podchodziłam na luzaka. Teraz tą ciążę znoszę dużo gorzej, cały czas dokuczają mi mdłości, prowokuje czasem już wymioty, bo chyba by mi trochę ulżyło, ale nic z tego. Stresuje się też, dlatego, że miesiąc przed ta ciąża poronilam. W sumie to byłam na kontroli po poronieniu a tu lekarz mówi ciąża. Także czasem nerwy I stres mnie zjadają, ale wtedy staram się uspokoić. Będzie dobrze. Trzeba myśleć pozytywnie. Wiadomo jak coś niepokojącego się dzieje trzeba to sprawdzić, Ale nie ma się co nakręcać.
 
U mnie dzis 9t4d, byłam u lekarza na wizycie kontrolnej i u maleństwa wszystko dobrze. Doktor zrobil mu nawet pierwsze zdjęcie 3d 😉
Ja niestety mam podwyższone TSH wiec wchodzi Euthyrox. Dodatkowo musze zrobic test tolerancji glukozy bo wyszła w wynikach lekko podwyższona.
Co do dolegliwości to od tygodnia męczą mnie straszne mdłości i wymioty. Jedyne co pomaga to cukierki miętowe ale niestety nie na długo
 

Załączniki

  • 20210427_141623.jpg
    20210427_141623.jpg
    2,8 MB · Wyświetleń: 82
U mnie dzis 9t4d, byłam u lekarza na wizycie kontrolnej i u maleństwa wszystko dobrze. Doktor zrobil mu nawet pierwsze zdjęcie 3d 😉
Ja niestety mam podwyższone TSH wiec wchodzi Euthyrox. Dodatkowo musze zrobic test tolerancji glukozy bo wyszła w wynikach lekko podwyższona.
Co do dolegliwości to od tygodnia męczą mnie straszne mdłości i wymioty. Jedyne co pomaga to cukierki miętowe ale niestety nie na długo
super gratuluję :) ładny ten dzidziuś :)
 
Zalążek podobno już jest ale dopiero chyba koło 16 tygodnia można określić płeć z lepszą dokładnością
Na tym etapie to ewentualnie chłopca można potwierdzić tak na 70%. Jeśli padnie pytanie czy chce Pani poznać płeć to można powiedzieć ze chłopiec bo dziewczynki żaden lekarz nie potwierdzi. Ja tam u siebie już siusiaczka widziałam. Zobaczymy czy się potwierdzi. Lekarz jak głaz. Jutro mam kolejne prywatne lepszej jakości a w czwartek pappa.

Czekam na nifty jak na zbawienie tez.

Po wczorajszym krwotoku jest ok dziś ale straciłam mocno na pewności siebie ze wszystko będzie dobrze. Średni czas.... dzidziuś moze zdrowy ale ja tez to muszę przetrwać jak
 
reklama
Ja ma identyczny tydzień 12+6 wg aplikacji.
Często mnie pobolewa brzuch ,i tez tak bardziej po jednej i po drugiej stronie.Czytałam że to wiązadła mogą tak boleć.A czasami jak za szybko wstanę ale się przekrece to tak zakuje, że muszę chwilę usiąść żeby to przeczekać.
Mi się wydaje ,że takie bóle to normalne.Mnie czasami też w krzyżu za boli na dole.
Tak te są normalne ale mnie boli tez podbrzusze i teraz czuje jakby w pochwie ból kłucie nie wiem jak to określić. Na sor powiedzieli ze mam zdobić crp i badanie moczu, ciekawa jestem czy to czasem nie będzie pęcherz 😳
 
Do góry