reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny na heparynie pytanie do Was. Czy zdarza Wam się mieć sporadycznie odczyny alergiczne po wkłuciu? Ja w jednym miejscu jak się wkłuje to na drugi dzień mam swędzący odstający czerwony odczyn. Ostatni raz miałam z miesiąc temu i zapomniałam o tym miejscu. Wczoraj znów to samo.
Mi czasami zostaje taka czerwona kropka kilka milimetrów i w środku mały strupek, ale mnie to nie swędzi. Z tego co pamiętam to na ulotce było napisane, że może wywołać reakcje alergiczne w miejscu ukłucia. Może picie wapna pomoże. Mi za to robią się siniaki. 2 razy miałam takie na pół brzucha z jednej i z drugiej strony. I ginekolog powiedział żebym piła Crystal wapno i rutinoskorbin, ale to na wzmocnienie naczyń.
 
reklama
Matko jedyna co ja mam robić?!!
Dziewczyny pije żurawinę i cytrynę i miód wszystko na ciepło, leżę pod 3ma kocami i czuje się coraz gorzej. Pełny nos kataru a ból gardła uniemożliwił mi mówienie i przelykanie wzięłam paracetamol
. Zaczynam się martwić.. Czy któraś wie jak ratować sytuację? Wizyty u gina dopiero w następnym tygodniu w piątek
A może spróbujesz mikstury babuni? Kiedyś mi lekarka poradziła i od tego czasu stosuje w takich stanach. Wyciskany sok z pomarańczy z gejfruta i z cytryny. Miód no i do tego polecała tez kieliszek wódki wymieszać i wypić :) stosuje od lat choć jednak bez wódki. Polecam :)
 
Zadzwoniłam na świąteczną pomoc. Niestety mam ponad 38* gorączki.. Czekam na telefon zwrotny od lekarza specjalisty ale usłyszałam oczywiscie ze szkoda ze nie zgłosiłam się do lekarza rodzinnego..
 
Współczuję zwłaszcza ze przeziebionej moze Cie nie przyjąć :( miałaś usg genetyczne juz ? Na gardło mi od zawsze pomaga płukanie wodą z solą obrzydliwe ale najlepsze. Nos można płakać wodą z kropla plynu lugola lub wody utlenionej. Sa tez plyny do irygacji ktore można w ciąży np. Zatoclear

Miałam genetyczne.
Zadzwoniłam na świąteczną pomoc. Czekam bo lekarz ma oddzwonić..
 
Dziewczyny na heparynie pytanie do Was. Czy zdarza Wam się mieć sporadycznie odczyny alergiczne po wkłuciu? Ja w jednym miejscu jak się wkłuje to na drugi dzień mam swędzący odstający czerwony odczyn. Ostatni raz miałam z miesiąc temu i zapomniałam o tym miejscu. Wczoraj znów to samo.
Ja guzków nigdy nie miałam ale przeważnie po wstrzyknieciu przez jakieś 2-3 minuty czuje mrowienie i pieczenie.
Mi czasami zostaje taka czerwona kropka kilka milimetrów i w środku mały strupek, ale mnie to nie swędzi. Z tego co pamiętam to na ulotce było napisane, że może wywołać reakcje alergiczne w miejscu ukłucia. Może picie wapna pomoże. Mi za to robią się siniaki. 2 razy miałam takie na pół brzucha z jednej i z drugiej strony. I ginekolog powiedział żebym piła Crystal wapno i rutinoskorbin, ale to na wzmocnienie naczyń.
Na początku robiły mi się straszne siniaki, położna z przychodni do której chodzę poleciła mi żeby po zrobieniu zastrzyku od razu przylozyc gazę i przytrzymać przez chwilę. Od kiedy tak robię rzadziej robią mi się siniaki A jeśli już to są małe i szybko znikają.
 
Zadzwoniłam na świąteczną pomoc. Niestety mam ponad 38* gorączki.. Czekam na telefon zwrotny od lekarza specjalisty ale usłyszałam oczywiscie ze szkoda ze nie zgłosiłam się do lekarza rodzinnego..
Mnie się udało bez lekarza bo ja bardziej miałam alergiczne ale jak bym tylko zadzwoniła do rodzinnego to u nas jest tak że może być tylko katar i pierwsze co to kierują na test na covid. Pewnie przepisze Ci antybiotyk. Za przeproszeniem kij co Ci dadzą byle by tylko pomogła i byś się tak nie mordowała.
 
Mi czasami zostaje taka czerwona kropka kilka milimetrów i w środku mały strupek, ale mnie to nie swędzi. Z tego co pamiętam to na ulotce było napisane, że może wywołać reakcje alergiczne w miejscu ukłucia. Może picie wapna pomoże. Mi za to robią się siniaki. 2 razy miałam takie na pół brzucha z jednej i z drugiej strony. I ginekolog powiedział żebym piła Crystal wapno i rutinoskorbin, ale to na wzmocnienie naczyń.
Wapno niestety nie ma żadnych właściwości odczulajacych. Zwykle placebo. Mam syna alergika i jesteśmy w temacie na bieżąco. Jak sobie smaruje jego balsamami to jest lepiej. Tylko dziwnie reaguje na tą heparynę. Raz dobrze, raz jakieś górki, teraz odczyny alergiczne. Wszystko z czasem znika całe szczęście.
 
A może spróbujesz mikstury babuni? Kiedyś mi lekarka poradziła i od tego czasu stosuje w takich stanach. Wyciskany sok z pomarańczy z gejfruta i z cytryny. Miód no i do tego polecała tez kieliszek wódki wymieszać i wypić :) stosuje od lat choć jednak bez wódki. Polecam :)
a prosiłaś o leki dla ciężarnych ? Mi bardzo pomogły
 
reklama
Zadzwoniłam na świąteczną pomoc. Niestety mam ponad 38* gorączki.. Czekam na telefon zwrotny od lekarza specjalisty ale usłyszałam oczywiscie ze szkoda ze nie zgłosiłam się do lekarza rodzinnego..
Ojej jak sie czujesz? Jak temperatura? Ta rodzinny od razu na covid by Cie posłał. Mam nadzieje ze chociaż goraczka przeszla to najgorsze. Daj znac
 
Do góry