reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadówki 2009 z Warszawy

lagajka to napisz koniecznie co i jak w praskim :) będę wdzięczna. Ja o tej porze w pracy siedzę więc trudno będzie mi się wyrwać, ale jak poznam terminy szkoły to może jakiś mi przypasuje :)
Dzięki za info.

Co do sportu, ja chodze na basen na namysłowskiej, mam tu 5 min piechotą, ale i na jagiellońską się wybieram :)
Kupiłam sobie dvd fit mama i czasem ćwiczę w domku.
 
reklama
Czesc dziewczyny serdecznie pozdrawiam. Ciesz sie ze sa mamy z warszawy. Ja rodziłam w IMiDz i teraz tez bede ze wzgledu na to ze uratowali mnie i małego. Byłam bardzo zadowolona miałam wprawdzie sale komercyjna i płatna ale to był moj wybor. Ma super ginekologa sprawdzonego w trudnych warunkach. Pozdrawiam. A ktopra mama jest z Bielan ?
 
Co do szkoły rodzenia to szukam tych refundowanych bo przy MSWiA kosztuje 450 zł i godziny mi nie odpowiadają.

To, że niektóre szkoły są płatne a inne refundowane bardzo mnie denerwuje - dlaczego niektóre szpitale nie ubiegają się o te dotacje? Ja chyba się jednak zdecyduję na płatną w wybranym przez mnie szpitalu (650 zł :szok:) bo mam wrażenie, że mogę się dowiedzieć ważnych rzeczy związanych z porodem w tym konkretnie szpitalu np. czy mogę sama wybrać pozycję, czy mogę korzystać z dodatkowego sprzętu itp.

u mnie w pierwszej ciazy porod laczny(dwie fazy) trwal niecale 4godziny, z czego pierwsza faza byla prawie nie do rozpoznania bo skurczow prawie nie mialam:tak:.

Kurcze, też tak chcę :-)

lagajka to napisz koniecznie co i jak w praskim :) będę wdzięczna. Ja o tej porze w pracy siedzę więc trudno będzie mi się wyrwać, ale jak poznam terminy szkoły to może jakiś mi przypasuje :)
Dzięki za info.

Tu znajdziesz info o terminach i godzinach zajęć. Warszawa | oficjalny serwis stolicy Polski
 
Witajcie dziewczyny,
co do szkół rodzenia, słyszałam, że niektóre szpitale determinują przyjęcie właśnie ze względu na ukończenie określonej szkoły (+prowadzenie ciąży przez lekarza zatrudnionego w tym szpitalu mile widziane;). Ja chciałabym dostać się na Żelazną, szpital na swojej stronie ma wymienione szkoły przezeń akredytowane. Co ciekawe, tylko jedna nie jest refundowana przez miasto. Do pozostałych wystarczy się zapisać i zgłosić na zajęcia z dowodem osobistym (lub potwierdzeniem zatrudnienia w Warszawie, w przypadku osób spoza Warszawy, ew. indeks warszawskiej uczelni). Oczywiście jeżeli są terminy. Wiem, że wskazane jest pójście do szkoły ok 27.- 28. tygodnia i ukończenie przynajmniej na miesiąc przed porodem.
 
Ja jestem w 21 tc i chciałabym wybrać się już teraz, później w wieeelkim brzusiem może być ciężej. Poza tym jestem super niecierpliwa i wszystko chciałabym już teraz :)
 
Wiem, że wskazane jest pójście do szkoły ok 27.- 28. tygodnia i ukończenie przynajmniej na miesiąc przed porodem.
http://www.suwaczki.com/

W szkole, którą wybrałam podają, że zajęcia sa dla kobiet miedzy 22 a 32 tygodniem ciąży więc nie ma przeciwskazań aby zacząć zajęcia wczesniej. Ja też planuje już na lipiec tym bardziej, że tak jak pisałam wcześniej, mam zamiar chodzic do dwóch - jednej blisko domu, drugiej w szpitalu w którym będe rodzić.
 
Zapewne co szkoła to metoda. Mi powiedziano, że tydzień ciąży jest istotny ze względu na min. wielkość brzucha. Nie za mały? Z kolei za późno też nie dobrze, bo ze względu na dużą ilość ćwiczeń mających ułatwić poród,można ten poród wywołać przedwcześnie.
 
reklama
To jak jesteśmy przy sklepach to polecam Eurobaby Rampers - Eurobaby, Bertini, Maclaren, Klupś, Canpol, Pali, Mutsy, Play - w Warszawie na Puławskiej (za Ursynowem w strone Piaseczna) i na Grochowskiej no i sklep internetowy. Już w jakimś wątku o nim pisałam bo byłam zachwycona zarówno asortymentem (znajdziecie tam wszystko od kosmetyków, jedzenia, przez ubranka, zabawki do mebli, wózków itp) ale tez obsługą - fachowi sprzedawcy, kupując wózek czy fotelik radzą przyjechac z samochodem i przymierzyć, ssamemu sprawdzić jak się składa i miesci do bagaznika etc.

A wczoraj będąc na spacerze dostałam ulotę o otwarciu nowego sklepu Świat Dziecka na Al. Krakowskiej Świat Dziecka - Strona główna - rabat 10% z ulotka ale może nie tylko... Otwarcie 27.06.2009.
 
Do góry