reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Uwielbiasz produkty ułatwiające macierzyństwo i lubisz dzilić się opinią? Przetestuj Canpol babies kubek niekapek z rurką i odważnikiem. Jest odpowiedni dla dzieci od 6. miesiąca życia i wspiera prawidłowy rozwój jamy ustnej, mowy i zgryzu u 99% maluchów. Szukamy maluszków od 6 - 18 m. ż. Zgłoś się

reklama

Łożysko przodujące brzeżnie

Passtelova

Fanka BB :)
Cześć. W 20tc na kontrolnej wizycie u ginekologa dowiedziałam się, że mam łożysko przodujące brzeżnie. Lekarz powiedział, że ma ono jeszcze czas aby się podnieść (jeśli tego nie zrobi, będzie wskazanie do CC). Na pytanie o to, czy powinnam bardziej na siebie uważać odpowiedział tylko, żeby uważać podczas seksu, aby nie doprowadzić do krwiaka, a z aktywności fizycznych poleca jogę dla kobiet w ciąży i basen.

Po powrocie z wizyty, z ciekawości zaczęłam czytać o tym rodzaju łożyska i znalazłam informacje, że jest to traktowane jako ciąża zagrożona i powinno się maksymalnie na siebie uważać.

Jutro mam badanie połówkowe i mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej. Ale chętnie poczytam wasze historie z łożyskiem przodującym Brzeźnie, w którym TC się podniosło i jakie miałyście zalecenia od lekarza.

reklama

Hankaa

W którym jesteś tygodniu? Ja jutro mam wizytę i właśnie ostatnio usłyszałam że kosmówka jest nisko ale dopiero po 20tyg można stwierdzić że łożysko jest niskie..

Paueczka91

Mnie lekarz w szpitalu w 16 tc straszył takim łożyskiem, ale u mnie (wtedy jeszcze z kosmowki) pojawiło się krwawienie przez to tydzień leżałam, po dwóch tygodniach było już kilka cm powyzej ujścia.

Maribu

Ja miałam łożysko centralnie przodujące do 28 tc, potem było brzeznie przodujące, podniosło się dopiero w 36 tc, ale mogłam rodzic naturalnie 🙂

Zalecenia różne, generalnie oszczędzający tryb życia, zakaz ćwiczeń, jeden lekarz mówił ze zakaz seksu, drugi że można ale delikatnie. Zrezygnowalismy z seksu na wszelki wypadek, kochaliśmy się raz w 30 tc ale dostałam potem krwawienie, w 32 tc kolejne, w 34 tc plamienia, ale ostatecznie wszystko się podniosło i było ok 🙂

U mnie przed 20 tc lekarz stwierdził że łożysko przodujace i prawdopodobnie przyrosnięte do blizny po poprzedniej cc powiedział że kontrolować nie współżyć i prowadzić tryb życia siedząco polegujący ,późnej mial przepisać leki rozkurczowe i jeśli będzie wszystko ok to minimum 2 tyg przed terminem do szpitala oczywiście cesarka, chyba że wystąpią krwawienia to od razu szpital, po powrocie do domu naczytalam się w Internecie i ze stresu poszłam do innego lekarza w 20 tc ,był zdziwiony że tamten lekarz stwierdził łożysko przodujace przed 20 tc mówił że jest mała macica i że na tym etapie ma prawo być w tym miejscu, jednak u mnie okazało się już w 20tc na tej wizycie że podniosło się i nic nie przyrasta.

U mnie przed 20 tc lekarz stwierdził że łożysko przodujace i prawdopodobnie przyrosnięte do blizny po poprzedniej cc powiedział że kontrolować nie współżyć i prowadzić tryb życia siedząco polegujący ,późnej mial przepisać leki rozkurczowe i jeśli będzie wszystko ok to minimum 2 tyg przed terminem do szpitala oczywiście cesarka, chyba że wystąpią krwawienia to od razu szpital, po powrocie do domu naczytalam się w Internecie i ze stresu poszłam do innego lekarza w 20 tc ,był zdziwiony że tamten lekarz stwierdził łożysko przodujace przed 20 tc mówił że jest mała macica i że na tym etapie ma prawo być w tym miejscu, jednak u mnie okazało się już w 20tc na tej wizycie że podniosło się i nic nie przyrasta.
No i na początku usłyszałam że bzeznie ma większe szanse że się podniesie niż np centralnie przodujące które miałam ja lekarz stwierdził że już raczej się nie podniesie u mnie ale jak widać jednak podniosło:)

Passtelova

No i na początku usłyszałam że bzeznie ma większe szanse że się podniesie niż np centralnie przodujące które miałam ja lekarz stwierdził że już raczej się nie podniesie u mnie ale jak widać jednak podniosło:)
To dobrze wiedzieć ;) Jutro mam połówkowe, zobaczę co ta ginekolog powie :)

reklama

Elencza

Nie stresuje się i nie denerwuj. Ja od 13 tygodnia krwawiłam i plamiłam prawdopodobnie przez łożysko brzeznie przodujące. Po 20 tygodniu wszystko jak ręka odjął. Teraz jestem w 31tygodniu, będę miała sprawdzone, czy np nie jest łożyskiem nisko schodzącym. Ale wygląda na to,że jest kilak cm od ujścia. Także spokojnie i bez paniki :)