reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Mi położna powiedziała, że takie zachowanie jest normalne. Gorzej jakby dziecko tego języka nie wystawiało (u nas był to problem z wedzidelkiem).
Jak nie masz co do tego pewności to zadzwoń do swojego pediatry o teleporade. Teraz muszą jej udzielić 🙂
Troche jednak mi glupio dzwonic i pytac o wystawianie jezyka :D doszukuje sie od tego siedzenia na dupie pewnie
 
reklama
Dziewczyny, czy waszym dzieciom zdarza sie wystawiac jezyk. Moja mala czesto wystawia i nim mieli (ale nie nonstop). Naczytalam sie ze to objaw chorob neurologicznych... siedzenie w domu mi nie sluzy bo zaczynam sie doszukiwac ;(

To całkiem normalną sprawą, dzieciaki probuja gugać, naśladować mimikę. Moja też mieli językiem 😁 Zobacz, że mała wypnie go jak ty też zaczniesz wypinać 😂
 
Juz wyluzowalam... mąż na mnie nakrzyczal ze wymyslam (bo wymyslam). Jakies przerazajace jest to ze gdyby cos sie dzialo to obecnie sytuacja w sluzbie zdrowia jest dramatyczna :(
 
Mnie martwi brak opieki, rehabilitacji. Np gdyby dziecko miało napięcie (wzmorzone czy osłabione) to z nikąd pomocy. Syn miał a symetrię ulozeniowa i chodziłam z min na rehabilitację, ćwiczyłam (od 4 mies) a z małą nie mam pewności że jest ok. Nie ma kto jej obejrzeć.
Muszą ruszyć z opieka zdrowotna, bo teraz leczy się tylko ludzi z covid. Jak tak dalej pójdzie więcej ofiar zbiorą nieleczone choroby współistniejące u społeczeństwa.
 
Mnie martwi brak opieki, rehabilitacji. Np gdyby dziecko miało napięcie (wzmorzone czy osłabione) to z nikąd pomocy. Syn miał a symetrię ulozeniowa i chodziłam z min na rehabilitację, ćwiczyłam (od 4 mies) a z małą nie mam pewności że jest ok. Nie ma kto jej obejrzeć.
Muszą ruszyć z opieka zdrowotna, bo teraz leczy się tylko ludzi z covid. Jak tak dalej pójdzie więcej ofiar zbiorą nieleczone choroby współistniejące u społeczeństwa.
Tylko niestety jest ryzyko ze sie zarazi u lekarza koronawirusem. Wystarczy ze ktos zarazi lekarza to on potem zarazi mnostwo swoich pacjentow. Pomijajac ze nie bedzie komu leczyc bo lekarze beda chorzy lub w kwarantannie... Ciezka sytuacja :(
 
Beznadziejna sytuacja... a skoro masowa ilosc dzieci bedzie nieszczepiona to nietrudno o kolejne epidemie. Tez czuje ze potrzebujemy konsuktacji fizjoterapeuty bo corka czesto przewraca sie na jedna strone w lezeniu na brzuszku.
 
Beznadziejna sytuacja... a skoro masowa ilosc dzieci bedzie nieszczepiona to nietrudno o kolejne epidemie. Tez czuje ze potrzebujemy konsuktacji fizjoterapeuty bo corka czesto przewraca sie na jedna strone w lezeniu na brzuszku.
Widzialam ze czesc fizjoterapeutow robi konsultacje online. Na pewno ci z poradni zawitkowskiego. Wiem ze to nie to samo co na zywo ale w razie potrzeby mozna skorzystac.
Ja sie wczoraj przypadkiem dowiedzialam ze w warszawie sa 2 przychodnie luxmed ktore awaryjnie robia szczepienia wlasnie obowiazkowe dla niemowlakow. Zastanawiamy sie nad rota ale duze ryzyko jednak...
 
Hej Dziewczyny,

potrzebuję się poradzić..
Oczywiście odwołali nam usg stawów biodrowych w przychodni na nfz.
Idąc za ciosem zapisałam się więc prywatnie do przychodni, bo mały ma już 7 tygodni, a wiem że powinno się robić między 6 a 8.
Ale teraz dopadły mnie wątpliwości czy powinniśmy jechać na to badanie.
Czy to nie większe ryzyko niż rzekoma dysplazja stawów? Z drugiej strony nie wierzę że kwarantanna skończy sie przed końcem maja, moim zdaniem do tego czasu wszystkie badania będą odwoływane i czy wtedy nie będzie już za późno?
Co Wy robicie z tym badaniem?
 
reklama
Widzialam ze czesc fizjoterapeutow robi konsultacje online. Na pewno ci z poradni zawitkowskiego. Wiem ze to nie to samo co na zywo ale w razie potrzeby mozna skorzystac.
Ja sie wczoraj przypadkiem dowiedzialam ze w warszawie sa 2 przychodnie luxmed ktore awaryjnie robia szczepienia wlasnie obowiazkowe dla niemowlakow. Zastanawiamy sie nad rota ale duze ryzyko jednak...
Powiesz, które przychodnie luxmedu robią teraz te szczepienia?
 
Do góry