reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

reklama
U nas dziś na śniadanie były kluseczki z przepisu alaantkoweblw - smakowały i można fajnie jeść rączkami.

Jak u Was z ząbkami? U nas niestety coraz gorzej. Wychodzi druga górna dwójka i w nocy pobudki są co 40min... 🤦‍♀️
Robiłam takie kluseczki mojemu synowi gdy był mniejszy, tylko bez kaszy.
Co do ząbków to moja ma dwie dolne 1 i chyba kolejne idą 😝 bo noce też gorsze.
Oststnio czytałam, że gorsze noce to też związek z raczkowaniem i trwa to ok 3 mies. Dziecko poznaje otaczający je świat i tak natura nas skonstruowała, że w nocy przetwarza zebrane informacje a ma ich dużo. Poznaje widzenie przestrzenne, uczy się oceniać odległości, dużo tego jak na takiego malucha. Jak znajdę ten artykuł to wkleję.
 
Nela od kilku dni gardzi wszystkim oprócz cyca i wody z bboxa. Owocki pociumka, musik to na siłę zje, obiadki to tylko tyci tyci 🤷
We wrześniu jak byliśmy na meningokokach to się okazało, że ma obie dwójki prawie wyrzniete u góry także teraz mamy 6 ząbków na wierzchu (dolne jedynki, dwójki i jedynki na górze) 💪
 
Zębiasta. Gratulacje. U nas dwa nadal. Mały nie wie co gryźć. Chce wszystko oprócz gryzaków. Jeśli dziewczyny boicie się mięska w kawałkach to polecam. Ja robiłam pierś z indyka w sosie beszamelowym. Dałam pierś, cebulę, pieczarki (to u smażone) do tego beszamel i makaron. Pieczarek mało dostał ale jadł garściami. Mięsko we włókna podrobiłam. Dał radę. Polecam. Najedliśmy się wszyscy (5osob) na 2dni 🤫😉
 
W mnie mała póki co słabo z ząbkami idzie. Starszy na roczek miał już 10.
@alible moja miała taki okres z jedzeniem, to obiad na śniadanie zjadała i wtedy całą porcja szła, bo później w ciągu dnia nie było mowy. Kilka dni tak jadła, może spróbuj tego sposobu.
 
U nas chyba właśnie idą górne jedynki bo widzę takie wybrzuszenia. Z jedzeniem radzi sobie naprawdę ok ale trzeba trafić z pora. Bardzo lubi brokuła w różyczkach, awokado wczoraj wcinała. Dzisiaj robie pulpeciki z dorsza w sosie. Na śniadanie daje albo placki albo kaszkę czy jogurt. Dzisiaj zrobiła dorosłą kupe wiec wnioskuje ze zjada haha :D zauważyłam ze jak dam na noc paracetamol to ma tylko 2 pobudki wiec może kiepski sen wynika z bolu?
 
Robiłam takie kluseczki mojemu synowi gdy był mniejszy, tylko bez kaszy.
Co do ząbków to moja ma dwie dolne 1 i chyba kolejne idą 😝 bo noce też gorsze.
Oststnio czytałam, że gorsze noce to też związek z raczkowaniem i trwa to ok 3 mies. Dziecko poznaje otaczający je świat i tak natura nas skonstruowała, że w nocy przetwarza zebrane informacje a ma ich dużo. Poznaje widzenie przestrzenne, uczy się oceniać odległości, dużo tego jak na takiego malucha. Jak znajdę ten artykuł to wkleję.
Tez czytałam o raczkowaniu, że spada jakość snu ale moja Roma zaczęła raczkować jak miała 5,5 mca a spala wtedy ok, dopiero po 7 się skiepścilo wiec obaliła teorie :D ale możliwe że teraz coraz więcej bodźców przetwarza w nocy... kto to wie co w tych dziecięcych głowach. Raz wstała o 3 nad ranem i mamama bababa i wsadzanie palców w nos starym :D
 
U mnie na śniadanie owsianka, kaszka, jogurt czy placki. Ostatnio wcinała też kanpke z serkiem śmietankowym 😉 Różny repertuar często próbuje tego co ja jem. Ogólnie jak tylko zobaczy domownika z jedzeniem to pędzi do niego. Siada lub próbuje wstać wspinając się i otwierając buzię wola by jej też dać 🤣 Taka chodząca Głodomuorra. Po czasie przestoju w 2 tyg przybrała 340g 👀
W środę szczepienie na meningokoki, to może pediatrze lepeij da się zajrzeć do buzi 😜 wg mnie na rozpulchnione górne dziąsła.
 
reklama
Tez czytałam o raczkowaniu, że spada jakość snu ale moja Roma zaczęła raczkować jak miała 5,5 mca a spala wtedy ok, dopiero po 7 się skiepścilo wiec obaliła teorie :D ale możliwe że teraz coraz więcej bodźców przetwarza w nocy... kto to wie co w tych dziecięcych głowach. Raz wstała o 3 nad ranem i mamama bababa i wsadzanie palców w nos starym :D
A w nocy też znajdujesz ja w pozycji na czworaka? Moja często takąp ozycje zajmuje 🤣
 
Do góry