reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

reklama
U nas obecnie sa zazwyczaj dwie drzemki po okolo 40-50min. Jedna kolo 9 a druga kolo 13. Czasami sie wcisnie jakas jeszcze kolo 16 ale to bardzo rzadko. Zazwyczaj staram sie go juz dotrzymac do wieczora, bo jak sie polozy spac o 16 i wstanie o 17 to jest rozbity i ryczy juz do czasu kąpieli.
Sen nocny okolo 18.45-19.15. Budzi sie 2-3 razy w nocy na jedzenie i nie da sie niczym oszukać... [emoji51]

A jak chodzi o postępy notoryczne to u nas wszystko od dupki strony. Siada z podparcia, zaczyna wstawac, ale nie czworakuje... Tylko dalej asymetrycznie pelza. Fizjo bardzo zalezy zeby go przymusic do czworakowania (bo rozwija to polkule mózgowe i wzmacnia tulow). Ale już 2 miesiace cwiczymy a nie widze wielkich postępów.

Dramat tez jest z jedzeniem. Póki papka to ma apetyt za dwoch. Ale nie daj boze ryz, makaron o jezu. Od razu buzia na supel i nic nie przelknie. Daje mu kawalki do raczki to wchodzi tylko chlebek albo chrupka. Batat dzisiaj to normalnie odruch wymiotny, to samo kasza jaglana. Takze nie wiem jak niby ma isc do zlobka jak nie zje nic normalnego.
Chyba w zlobku tez w razie potrzeby daja mleko jesli rodzic chce. Ale jeszcze troche czasu zostalo- moze mu sie zmieni. W zlobku jest troche inaczej bo wszystkie dzieci w jednym czasie są sadzane do krzeselek i jedno patrzy na drugiego i szamią. A kiedy zamierzasz poslac do zlobka?
 
Jak siadaja na rózne sposoby to ok, ten siad W w ruchu jest troche naturalny bo dziecku łatwiej wstac z niego jesli sie ciagle przemieszcza. No ale moj na razie siada tylko tak i boje sie ze poniewaz zaczął najpierw sie wspinac przy meblach a dopiero potem raczkowac to nie ma motywacji do cwiczenia normalnego siadu. A poza tym nie moge go jeszcze w foteliku do karmienia czy w wozku posadzic 🙈 przez to jedzenie u nas kiepsko bo jak siedzi u mnie na kolanach to sobie raczkami chetnie do buzi wklada ale jak mu daje lyzeczką to juz nie chce. No a ja nie chce byc co posilek uwalona zarciem wiec czesto odpuszczam...
Ten siad W jest ok jak nie jest dominujący. Ja teraz walcze o niego z 4latką i nie jest latwo wiec wole walczyc z synem na zaś 😉 jak jest dominujący to potem mogą sie nozki w X zrobic no i mozna miec przez niego klopoty z kregoslupem.
Apropos jedzenia na Twoich kolanach... nie wiem czy to poprawne i dozwolone przez rzesze specjalistów ale wiem ze duzo mam kupuje specjalna dmuchana wkladke do krzeselka aby dziecko które samo nie siada mogło jesc. Myslalas o tym?
 
Chyba w zlobku tez w razie potrzeby daja mleko jesli rodzic chce. Ale jeszcze troche czasu zostalo- moze mu sie zmieni. W zlobku jest troche inaczej bo wszystkie dzieci w jednym czasie są sadzane do krzeselek i jedno patrzy na drugiego i szamią. A kiedy zamierzasz poslac do zlobka?
Sama nie wiem. Waham sie. Na pewno jak sam bedzie chodzil. Wiec zapewne kolo 12-13mca
 
Apropos jedzenia na Twoich kolanach... nie wiem czy to poprawne i dozwolone przez rzesze specjalistów ale wiem ze duzo mam kupuje specjalna dmuchana wkladke do krzeselka aby dziecko które samo nie siada mogło jesc. Myslalas o tym?
Nawet nie szukałam takich gadżetów. Jakos mam w glowie zakodowane zeby nic nie przyspieszac. Chyba juz sie przemęczę aż usiądzie 😐 Znalazłam wlasnie troche uspokajajacy wpis na mamafizjoterapeuta a poza tym jutro ide do fizjo to zobaczę co mi powie (cichą nadzieje mam ze powie ze to juz na dniach usiadzie 🙈

Moj tez sie przewraca jak nie dopilnuje dobrze. A nawet jak leci i go zlapie, np glowke podtrzymam ze nie uderzy, to i tak jest krzyk- mi sie wydaje ze to zlosc ze mu nie wyszlo stanie 😉
 
Sama nie wiem. Waham sie. Na pewno jak sam bedzie chodzil. Wiec zapewne kolo 12-13mca
To moze sie jeszcze przekona do innych konsystencji. Jak by sie utrzymywalo dluzej to moze popatrz pod kątem integracji sensorycznej? Chociaz nie wiem czy to nie dopiero w pozniejszym wieku są z tym problemy. Ale ja to znam tylko hasło i ze mogą u dzieci sie pojawic z tym trudnosci, sama nie mialam do czynienia
 
No wlasnie zaczelam go troche bokiem sadzac z podparciem na chwilke ale on od razu do swojej ulubionej pozycji siadu W wraca 😁 ale nic, udalo mi sie zapisac na srode do fizjo. Mam nadzieje ze dotrwamy w zdrowiu do tego czasu, to tylko 2 dni, moze starsza jeszcze nic nie przyniesie 😉 Twoj trzylatek chodzi do przedszkola?
No właśnie zapisany.. Chodził... Aż serce się kraja bo bardzo lubi, ma przyjaciół. Tęskni. Ale puściłam a potem był problem bo jeden z pracowników chory... Teraz młodszy w czwartek szczepienie. To starszy siedzi w domu.
@Kurcia a jak podajesz batata to sama się nim zajadasz? U nas ten myk działa.
 
reklama
Moja też ostatnio miała dni cyckowe. Dosłownie co 30 min chciała.
W nocy dodatkowo teraz śpi, jak to mówię, na brzuchu w pozycji na żółwia. Dupka w górze, nogi podwinięte pod siebie i głowa przekręcona na bok.
Dziś noc z dłuższą pobudką. Nie spała od 3 do 4.30 i wstała o 6 a spać pójdzie pewnie o 12 🤦‍♀️
 
Do góry