reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Kurcze muszę się pilnować i częściej zaglądać na forum bo ciężko to wszytko potem nadrobić 😅
Ja też mam bóle w podbrzuszu praktycznie codziennie, nie są jakieś bardzo mocne - ale martwią.
Dziś ma wizytę i od rana okrutnie zakręcona jestem przez ten stres.
Pytanie, pewnie głupie: po 10 tygodniu usg wykonuje się przez brzuch czy dalej dopochwowo? Nie wiem ja się ubrać, żeby zminimalizować skrępowanie... ostatnio przejmuje się takimi właśnie pierdołami 😜
Ja miałam dopochwowo. Mój robi po 12 TC przez brzuch
 
reklama
Bierzesz codziennie czy robisz jakieś przerwy? Ja biorę co drugi dzień. Za kilka dni skończę opakowanie i mogę ciągiem następne brać?
Biorę codziennie. Czasem mi się zapomni ale to wyjątek.
No właśnie ja też czaly czas na luteinie dopochwowej i różnie z tym moim pH jest ale wietrze ile mogę i do tej pory nic większego się nie działo. A teraz czuję że piecze i swędzi 😠 dzięki, lecę po ten lactovaginal
Też właśnie wietrze (mąż zadowolony😉) przed ciążą na początku roku meczylam się z nawracjacą infekcją grzybiczą i bardzo nie chce teraz powtórki. Ten lactovaginal mam zalecony od lekarza od początku jak zaczęłam brać progesteron.
 
Kurcze muszę się pilnować i częściej zaglądać na forum bo ciężko to wszytko potem nadrobić [emoji28]
Ja też mam bóle w podbrzuszu praktycznie codziennie, nie są jakieś bardzo mocne - ale martwią.
Dziś ma wizytę i od rana okrutnie zakręcona jestem przez ten stres.
Pytanie, pewnie głupie: po 10 tygodniu usg wykonuje się przez brzuch czy dalej dopochwowo? Nie wiem ja się ubrać, żeby zminimalizować skrępowanie... ostatnio przejmuje się takimi właśnie pierdołami [emoji12]

Czyli prenatalne w 12+5 będę już miała przez brzuch nie dopochwowo?

Tak jak dziewczyny pisaly nadal pierwsze prenatalne zalezy od lekarza, moja ma super sprzęt ale powiedziała ze dopochwowo bedzie dokladniej ja tez troszke tluszczyku na brzuchu mam, mysle ze osobom szczupłym zrobiła by już przez brzuch.
 
Dziewczyny a macie jeszcze jakieś kucia w podbrzuszu? Ja dziś mam od rana delikatne kucie w okolicy lewego jajnika. Niby nie jest to ból tylko kucie jak szpilką.
Ja niestety też jakbym mogła to bym spala i po 10 godzin, a musiałam już przed 5 wstać do pracy 😏
U mnie dziś 11+0 i można powiedzieć, że każdego dnia czuję podbrzusze, w różnym stopniu
 
Biorę codziennie. Czasem mi się zapomni ale to wyjątek.

Też właśnie wietrze (mąż zadowolony😉) przed ciążą na początku roku meczylam się z nawracjacą infekcją grzybiczą i bardzo nie chce teraz powtórki. Ten lactovaginal mam zalecony od lekarza od początku jak zaczęłam brać progesteron.
Mi też lekarz zalecil go brać. Ok to jak skończę opakowanie, to będę już brała ciągiem cały czas.
 
Nis jesteś sama pierwsze szedł brzuch później długo nic innego i dopiero reszta ciała może podpora by nie była zła przy staniu dłużej 😂
Haha cieszę się że nie jestem sama🤣
Czesc wszystkim🙂 Wybierającym sie na urlop życzę udanego wypoczynku ( co bywa trudne nad morzem o tej porze roku 😉 ale zalezy czego kto potrzebuje ) i dobrej pogody. Tym, którym szczególnie dokuczają ciazowe dolegliwości współczuję, ale choć jest to trudne świadczy o prawidłowym przebiegu ciąży no i trzeba żyć nadzieja, że wkrótce sie poprawi 🙂 sama te ciążę znoszę chyba najgorzej z wszystkich ( a to 4), tym bardziej, że pogoda i zapachy raczej nie pomagają, ale daje radę. Wizytującym gratuluję pięknych, zdrowych dzieciaczków, a pozostałym życzę, by czas do wizyt jak najszybciej płynął. Ja dzis po prenatalnych, ktore nic nie wniosly, a nawet jestem rozczarowana, bo USG słabsze od tego, ktore ma mój gin. Do tego lekarz prawie nic nie mówił ( poza informacjami o skutecznosci USG na poziomie 70-80% w połączeniu z testem ponad 90 i potrzebach amniopunkcji ) i nachrzanial mnie po brzuchu, żeby młody się ruszył ( jeszcze takiego czegoś nie doswiadczylam). Mam porównanie, a raczej powinnam powiedziec że było bez porównania .. nie wiem może to wynika z tego, że tym razem mam z NFZ, a wcześniej prywatnie albo po prostu kwestia kliniki . No, ale nic, wczoraj już sie dowiedzialam tego, co trzeba więc nie były te badania dla mnie stresujące, chociaż trochę liczyłam, że może cos wiecej mi powie. Teraz tylko czekam na wyniki testu i konsultacje z genetykiem. Na połówkowe już się zapisalam. Jeśli chodzi o brzuch to u mnie już prawie nie do ukrycia. Chce się ukrywać do października ( ale raczej pozostanie to w sferze marzeń😁). Mama już ze dwa tygodnie temu zaczela mnie po brzuchu glaskac, ale ucielam rozmowę i udaje, że nie ma tematu. No i te ukradkowe spojrzenia innych z dalszej rodziny. W sobotę mamy iść na urodziny, gdzie bedzie cała meza rodzina i nie mam pojęcia co ubrać tym bardziej, że ma być znowu gorąco. No cóż, w końcu i tak sie dowiedza, zapewne całkiem niedługo 😉 jeśli chodzi o szczepienie na covid, mój gin jak najbardziej zaleca i to jak najprędzej. Konsultowalam też z pediatra ( m.in. dlatego, że nadal karmie), swoją drogą specjalista z komisji covidowej i ordynatorem pediatrii i też jak najbardziej zaleca. Jedyne co mówili to, żeby użyć dwu dawkowej mRNA. No. To Sie rozpisalam 😁 miłego wieczoru, a raczej dobrej nocy 😉
4 ciąża. Nie jestem sama😄
Dziewczyny a macie jeszcze jakieś kucia w podbrzuszu? Ja dziś mam od rana delikatne kucie w okolicy lewego jajnika. Niby nie jest to ból tylko kucie jak szpilką.
Ja niestety też jakbym mogła to bym spala i po 10 godzin, a musiałam już przed 5 wstać do pracy 😏
No właśnie od paru dni zauważyłam ze jajniki mnie nie Kują i malo co pobolewa. nic mnor nie stopuje jak pędzę to tu to tam hmm. U mnie 9+5
Ale sutki bolą i dają o sobie znać 😳
Ostatnio po woli wracam do ćwiczeń i mam zakwasy wrecz😆
Chce się po prostu ukrywać jak najdłużej z dwóch powodów - żeby jak najdłużej mieć spokój z nie kończącymi sie pytaniami o wszystko i łazeniem nade mną, męczy mnie to i ze względu ( a może przede wszystkim ) na pracę. Od października zostaną już tylko 3 miesiące z kawałkiem to wytrzymam jakoś to głaskanie mnie przez moją mame i ciagle pytania o płeć, o termin porodu ( teściowa i rodzina mojego męża maja obsesję na punkcie dziewczynek wiec niektórzy zapewne będą zawiedzeni, a inni zadowoleni, że nie mam lepiej od nich, bo też mają chłopców, takie dziwne poglądy ). No , mam doswiadczenie z poprzednich ciaz i wolę raczej mieć spokój ( tym bardziej, że ani jednej ciąży dotychczas nie mogłam przeżyć w spokoju, a ta prawdopodobnie jest ostatnią ). Jeśli chodzi o Twoje doswiadczenie to bardzo współczuję, uważam, że tylko lekarze z powolania powinni mieć prawo wykonywania zawodu ( a takim nie robi różnicy czy ma pacjentkę z NFZ czy prywatną ). Współczuję Ci tego stresu i zmartwienia jakiego doswiadczylas przez tego nieudolnego pana. Wiadomo przecież, że w takich sytuacjach dodatkowy stres na pewno nie pomaga. U mnie nie było tak źle tylko po prostu słabo. Trochę tych USG due naogladalam więc też mam inne podejście, bo pewne rzeczy widzę sama. Dobrze, że skonsultowalas tak wlasnie trzeba jeśli konsultacja z jednym lekarzem powoduje jakiekolwiek wątpliwości. Teraz będzie lepiej, bo wiesz gdzie na pewno sie nie badać 😉
Matko aż tak cie zadręcza otoczenie 😳 jak mogą tak wypytywac bez końca 😵
Jestem w szoku ze im sie tak na okrągło chce😆
Ja np. to sie w pracy doczekać nie moglam aż powiem bo mam milion razy lżej jeśli tego potrzebuje za co jestem wdzieczna kolegom kolezankom czy szefowej. Jak tylko sie dowiedziała to przez upaly zwalnia mnie z pracy godzine wcześniej a ostatnio przychodze a ta moja prace zrobiła ze zostało mi takie nic😆 aż mi bylo głupio ale powiem ze upały sa straszne i ledwo zipie tam. Szczególnie jak trzeba pracować.
Musze jej upiec ciacho koniecznie tak ostatnio myślałam.

Co do gadania ciągłego i wypytywania to niee tam. Jak tylko sie wszyscy dowiedzą to raptem na początku bedzie rozmowa na ten temat a tak juz normalnie. Ja sama ich nie chce tylko Jednym tematem Zatruwac z resztą 😆
W ogóle bardziej mnie wkurzają te spojrzenia domyslajace sie🤣



Dzis skwar jeszczE większy. Wybywamy z rana na ogród bo jeszcze fajny chlodek, cien jest a Potem do dziupli aby wyjsc wieczorem . Tragedia
Synus Najmlodszy lepiej kaszle jesli mozna tak powiedzieć.. Katar jakby znikł co mnie dziwi bo z reguly wlecze sie dłużej 😆
Moze sie uda...wylecieć w sobotę.

Dlatego dzis skoczyłam na zakupy.. Kupilam sliczna długa letnia przewiewna spodnice i spodnie choc wiem ze nie dlugo je ponoszę to cena byla mega atrakcyjna😄
Sie mi humor poprawił 😆

Co u was na obiadek. Ja leniwie. Zupke z brokula czy kalafiora zrobię jeszcze. A tak na slodko na razie

Zrobilam caly gar i zostala aby porcja dla męża. Zezarlabym jeszcze 🤣
Truskawki ostatnio ciągle na tapecie😄

 
Haha cieszę się że nie jestem sama🤣

4 ciąża. Nie jestem sama😄

No właśnie od paru dni zauważyłam ze jajniki mnie nie Kują i malo co pobolewa. nic mnor nie stopuje jak pędzę to tu to tam hmm. U mnie 9+5
Ale sutki bolą i dają o sobie znać 😳
Ostatnio po woli wracam do ćwiczeń i mam zakwasy wrecz😆

Matko aż tak cie zadręcza otoczenie 😳 jak mogą tak wypytywac bez końca 😵
Jestem w szoku ze im sie tak na okrągło chce😆
Ja np. to sie w pracy doczekać nie moglam aż powiem bo mam milion razy lżej jeśli tego potrzebuje za co jestem wdzieczna kolegom kolezankom czy szefowej. Jak tylko sie dowiedziała to przez upaly zwalnia mnie z pracy godzine wcześniej a ostatnio przychodze a ta moja prace zrobiła ze zostało mi takie nic😆 aż mi bylo głupio ale powiem ze upały sa straszne i ledwo zipie tam. Szczególnie jak trzeba pracować.
Musze jej upiec ciacho koniecznie tak ostatnio myślałam.

Co do gadania ciągłego i wypytywania to niee tam. Jak tylko sie wszyscy dowiedzą to raptem na początku bedzie rozmowa na ten temat a tak juz normalnie. Ja sama ich nie chce tylko Jednym tematem Zatruwac z resztą 😆
W ogóle bardziej mnie wkurzają te spojrzenia domyslajace sie🤣



Dzis skwar jeszczE większy. Wybywamy z rana na ogród bo jeszcze fajny chlodek, cien jest a Potem do dziupli aby wyjsc wieczorem . Tragedia
Synus Najmlodszy lepiej kaszle jesli mozna tak powiedzieć.. Katar jakby znikł co mnie dziwi bo z reguly wlecze sie dłużej 😆
Moze sie uda...wylecieć w sobotę.

Dlatego dzis skoczyłam na zakupy.. Kupilam sliczna długa letnia przewiewna spodnice i spodnie choc wiem ze nie dlugo je ponoszę to cena byla mega atrakcyjna😄
Sie mi humor poprawił 😆

Co u was na obiadek. Ja leniwie. Zupke z brokula czy kalafiora zrobię jeszcze. A tak na slodko na razie

Zrobilam caly gar i zostala aby porcja dla męża. Zezarlabym jeszcze 🤣
Truskawki ostatnio ciągle na tapecie😄

U mnie dziś kotlety mielone z indyka, może ziemniaczki w mundurkach, zapiekana cukinia i ogórek. Wszystko z pola 😁
Aha, to porcja męża 🤣🤣🤣
 

Załączniki

  • Screenshot_20210721-140042_Gallery.jpg
    Screenshot_20210721-140042_Gallery.jpg
    326,2 KB · Wyświetleń: 46
Haha cieszę się że nie jestem sama🤣

4 ciąża. Nie jestem sama😄

No właśnie od paru dni zauważyłam ze jajniki mnie nie Kują i malo co pobolewa. nic mnor nie stopuje jak pędzę to tu to tam hmm. U mnie 9+5
Ale sutki bolą i dają o sobie znać 😳
Ostatnio po woli wracam do ćwiczeń i mam zakwasy wrecz😆

Matko aż tak cie zadręcza otoczenie 😳 jak mogą tak wypytywac bez końca 😵
Jestem w szoku ze im sie tak na okrągło chce😆
Ja np. to sie w pracy doczekać nie moglam aż powiem bo mam milion razy lżej jeśli tego potrzebuje za co jestem wdzieczna kolegom kolezankom czy szefowej. Jak tylko sie dowiedziała to przez upaly zwalnia mnie z pracy godzine wcześniej a ostatnio przychodze a ta moja prace zrobiła ze zostało mi takie nic😆 aż mi bylo głupio ale powiem ze upały sa straszne i ledwo zipie tam. Szczególnie jak trzeba pracować.
Musze jej upiec ciacho koniecznie tak ostatnio myślałam.

Co do gadania ciągłego i wypytywania to niee tam. Jak tylko sie wszyscy dowiedzą to raptem na początku bedzie rozmowa na ten temat a tak juz normalnie. Ja sama ich nie chce tylko Jednym tematem Zatruwac z resztą 😆
W ogóle bardziej mnie wkurzają te spojrzenia domyslajace sie🤣



Dzis skwar jeszczE większy. Wybywamy z rana na ogród bo jeszcze fajny chlodek, cien jest a Potem do dziupli aby wyjsc wieczorem . Tragedia
Synus Najmlodszy lepiej kaszle jesli mozna tak powiedzieć.. Katar jakby znikł co mnie dziwi bo z reguly wlecze sie dłużej 😆
Moze sie uda...wylecieć w sobotę.

Dlatego dzis skoczyłam na zakupy.. Kupilam sliczna długa letnia przewiewna spodnice i spodnie choc wiem ze nie dlugo je ponoszę to cena byla mega atrakcyjna😄
Sie mi humor poprawił 😆

Co u was na obiadek. Ja leniwie. Zupke z brokula czy kalafiora zrobię jeszcze. A tak na slodko na razie

Zrobilam caly gar i zostala aby porcja dla męża. Zezarlabym jeszcze 🤣
Truskawki ostatnio ciągle na tapecie😄

 
reklama
Cześć dziewuszki, ja oprócz mdłości i rzyganka mam bezsenność także.... Żyć nie umierać 😅 spokojnego dnia ❤️
Tej ciąży nigdy nie zapomnisz🙄 aby szybciutko minelo bo ilez. Mozna😪
U mnie dziś kotlety mielone z indyka, może ziemniaczki w mundurkach, zapiekana cukinia i ogórek. Wszystko z pola 😁
Aha, to porcja męża 🤣🤣🤣
O mniam mniam aaaaaaa chce. To. Zjesc ha
 
Do góry