reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

I powiedzcie mi bola was czasem podbrzusza? Lekarz przez telefon mówił ze to normalne i ze na wizycie mnie zbada dokładnie, że mam się nie martwić :)
 
reklama
Oliw
I powiedzcie mi bola was czasem podbrzusza? Lekarz przez telefon mówił ze to normalne i ze na wizycie mnie zbada dokładnie, że mam się nie martwić :)
Mnie boli, tak jakby na @ ale najbardziej mnie bolał 6dni po owu, jeszcze miałam w 7 i 8dpo plamienie różowe (miałam monitoring i wiem dokładnie kiedy była owu) wiec pewnie to była implantacja. Teraz mnie najbardziej boli jak długo chodzę, albo jestem zmęczona.
OliwCcia to czekamy we dwie na betę, a jaka miałaś pierwszą? Daj znać jak będziesz mieć wynik, ja ciągle odświeżam stronę, w poniedziałek miałam około 15

OsaMajor dzięki, nie znalazłam tej informacji nigdzie a nie chciałam iść do kadr przez poinformowaniem swojego kierownika. Czyli wynika że nie popracuję sobie krócej :)
 
Zrobiłam research i okazuje się że przepis o limicie 4h został zniesiony:
"Nowe rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 kwietnia 2017 roku wprowadziło regulację mówiącą o tym, że kobieta ciężarna może pracować nawet do 8 godzin dziennie przed komputerem, ale pod pewnymi warunkami. Istotna jest zmiana organizacji pracy tak, by w czas pracy ciężarnej pracownicy zostały wliczone odpowiednio długie przerwy.
Zgodnie z nową regulacją rozporządzenia w sprawie wykazu prac uciążliwych, niebezpiecznych lub szkodliwych dla zdrowia kobiet w ciąży, czas jednorazowej pracy kobiety ciężarnej przy komputerze nie może przekraczać 50 minut. Powinna ona także mieć wliczone w czas pracy 10 – minutowe przerwy (realizowane każdorazowo po osiągnięciu limitu czasu pracy jednorazowej). Tym samym czas pracy ciężarnej pracownicy przy komputerze nie powinien łącznie przekraczać 6 godzin i 40 minut, a sumaryczna długość przerw wliczanych w czas pracy powinna wynosić przynajmniej 1 godzinę i 20 minut."
Wydaje mi sie ze to nawet lepsza opcja. Miec przerwy i pracowac 7h niz tylko 4h ale ciagiem
 
I powiedzcie mi bola was czasem podbrzusza? Lekarz przez telefon mówił ze to normalne i ze na wizycie mnie zbada dokładnie, że mam się nie martwić :)
Tak. W kazdej ciąży inaczej ale bolało mnie w każdej wcześniejszej na tym etapie jak i w tej i pewnie jesscze nie raz cos pociagnie bo wszystko sie bedzie zmieniac. Trzeba pamiętać ze wina wielu różnych dolegliwości są tez hormony.
 
Oliw

Mnie boli, tak jakby na @ ale najbardziej mnie bolał 6dni po owu, jeszcze miałam w 7 i 8dpo plamienie różowe (miałam monitoring i wiem dokładnie kiedy była owu) wiec pewnie to była implantacja. Teraz mnie najbardziej boli jak długo chodzę, albo jestem zmęczona.
OliwCcia to czekamy we dwie na betę, a jaka miałaś pierwszą? Daj znać jak będziesz mieć wynik, ja ciągle odświeżam stronę, w poniedziałek miałam około 15

OsaMajor dzięki, nie znalazłam tej informacji nigdzie a nie chciałam iść do kadr przez poinformowaniem swojego kierownika. Czyli wynika że nie popracuję sobie krócej :)
W poniedziałek mialam pierwsza bete i dala wynik 11 123,59 mlU. Dzis robilam druga i wynik tez pewnie tak kolo 16 będzie. Za to reka mnie dziś od wklucia boli az zwariowalam bo pierwszy raz tak mam :/
 
I powiedzcie mi bola was czasem podbrzusza? Lekarz przez telefon mówił ze to normalne i ze na wizycie mnie zbada dokładnie, że mam się nie martwić :)
mnie brzuch bolał pierwszy tydzień po pozytywnym teście, nawet nospe piłam
Teraz przeszło., ale za to piersi nie mogę dotknąć
 
reklama
Witajcie 😁 ja mam zamiar pracować jak najdłużej, o ile zdrowie pozwoli. Nie wysiedzę chyba w domu bezczynnie :D
Dziś złapałam wizytę w luxmedzie u ginekologa, ale trafiłam na jakąś średnio przyjemna babkę, więc w zasadzie oprócz tego, że mam poczekać że szczepieniem na Covid, brać pregna start i pójść na usg ok 20 czerwca, bo taka ciąża to jeszcze nie ciąża. Poza tym jak ja zapytałam o TSH to powiedziała, że od leczenia tarczycy jest endokrynolog, a i że mam seksu nie uprawiać :D Hit.
 
Do góry