reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Haha też tak kiedys myślałam 🤣 a prawdą jest ze noworodkowi dużo nie potrzeba. To rodzic sobie podwyzsza poprzeczkę cenową 🤣🤣🤣
Kurcze kochana my nie kupowalismy jakiś super extra rzeczy z bardzo wysokiej półki ale dobry fotelik samocdoowy to cena około 1000zl... Oczywiście można i za 300 kupić ale to już kwestia tego jak kto podchodzi do bezpieczeństwa maluszka. My bardzo dużo podróżowaliśmy i podróżujemy. Mały ma rok a do dziś zrobił około 12000km, więc sporo 😁 a gdzie wózek, łóżeczko, dobrej jakości materac, pieluszki bambus/tetra, wszelkie rzeczy do higieny typu kremy do pupci, ubranka, przewijak, smoczki, butelki, ewentualnie podgrzewacz, u nas do tego doszedł monitor oddechu, kamerka, laktator, wyprawka dla samej mamy do porodu to uz koszt koszuli, artykułów higienicznych, a z czasem dla dzidzi maty interaktywne, zabawki, książeczki .. To wszystko kosztuje spore pieniądze niestety. Oczywiście z części można zrezygnować ale dziecko musi się rozwijać a do tego potrzebuje stymulacji choćby poprzez zabawę dopasowana do wieku :) Oj, jeszcz ebym tu pewnie dłuuuuga listę rzeczy must have wymieniła
 
Ostatnia edycja:
reklama
A czy są wśród nas mamy, które wiedzą, że nie będą karmić piersią? - wiem, wiem, te ta dość kontrowersyjny, ale jestem po prostu ciekawa.
 
Hej dziewczyny, ja dzisiaj po weselu znajomych, wyszliśmy koło 00:00, nie bawiliśmy się za dużo (krwiak) i odpoczywamy dziś 🙂
Chciałam was zapytać o ten detektor tętna... Polecacie to kupować?
 
Nie mogę już doczekać się prenatalnych, które mam za 9 dni. Mam nadzieję, że po nich troszkę odsapne 😊😊 oczywiście o ile będzie wszystko dobrze. Mam zamiar tak od 5 miesiąca zacząć wszystko kupować. Nic nie mam po synku, wszystko wydałam, więc wszyściutko będę kupować od nowa 😁
Ja też, a z drugiej strony też zaczynam się bardziej stresować. 3 sierpnia idę na zwykle USG do Luxmedu, a 4 sierpnia mam USG prenatalne i PAPPa. Chciałabym już wiedzieć, że wszystko jest ok i móc spokojnie już funkcjonować... Chociaż pewnie to nie takie proste, bo najpierw się czeka do prenatalnych i stres, potem połówkowe i stres... Także teraz już ciągle coś 😅
 
Kurcze kochana my nie kupowalismy jakiś super extra rzeczy z bardzo wysokiej półki ale dobry fotelik samocdoowy to cena około 1000zl... Oczywiście można i za 300 kupić ale to już kwestia tego jak kto podchodzi do bezpieczeństwa maluszka. My bardzo dużo podróżowaliśmy i podróżujemy. Mały ma rok a do dziś zrobił około 12000km, więc sporo 😁 a gdzie wózek, łóżeczko, dobrej jakości materac, pieluszki bambus/tetra, wszelkie rzeczy do higieny typu kremy do pupci, ubranka, przewijak, u nas do tego doszedł monitor oddechu, kamerka, laktator, wyprawka dla samej mamy do porodu to uz koszt koszuli, artykułów higienicznych, a z czasem dla dzidzi maty interaktywne, zabawki, książeczki .. To wszystko kosztuje spore pieniądze niestety. Oczywiście z części można zrezygnować ale dziecko musi się rozwijać a do tego potrzebuje stymulacji choćby poprzez zabawę dopasowana do wieku :) Oj, jeszcz ebym tu pewnie dłuuuuga listę rzeczy must have wymieniła
Oczywiście. Koszta beda rozlozone w czasie również.
Zabawki dla niemowlaka? Mialam. Tzn mam Ich mnostwo a najlepsze te Drewniane. Pudla kupowalam za grosze na carboot sale/eBay a koleżanki też licytowaly na ebay. Jak nowe.z dobrych firm niezniszczalnych idąc moim śladem ha😆 Ale i tak dzieci z reguły wola nasze piloty torebki kable i garnki 🤣
Mat to mialam 4..sie nadostawalo😅
Ale tego raczej nie wliczam w wyprawke bo to sa koszta przychodzace z czasem

Fotelik z atestami to najważniejszy wydatek ale mozna kupic z atestami wlasnie nie wygorowany cenowo jak ty. I sumujac wszystko nie z Górnej półki wciąż do auta bedzie o wiele za mało ale jakis wydatek jest 😆

Ja mam wszystko maxi cosi. Baze. Fotelik dla noworodka wiec ten wydatek teraz mi odpada. I teraz Najmlodszy jezdzi w 2 way pearl gdzie wiem ze wymieniam go za jakis czas na maxi cosi radofix airprotect ( kupiłam dwukierunkowy bo czułam ze moze byc problem z dlugim jezdzeniem tyłem i dzieciak co Podróż mi wymiotowal więc sie długo tylem nie najeździł a faszerowac lekami nie zamierzałam.. Pozycja gdzie ciut sie odchyla fotelik tez super kiedy w trakcie podrozy dzieciak zasypia)
Kamerke też mam. 15f dałam🤭i wciaz uzywam jak jestem w pracy to dziecie podgladam..i laktator ale nie z gornej półki ktory tez spisal sie świetnie.

Kremy. Płyny do mycia.? Mi przy kazdym wystarczała mąka ziemniaczana, krochmal i cos do natłuszczania jesli byla potrzeba.. zadnych odparzen nigdzie ani problemów skórnych ale tez przy pierwszym dziecku pamietam jak wyszłam z calym koszykiem dla najstarszego co do pielęgnacji na zaś i kazda krostka doprowadzała mnie do zawału 🤣kasy tez poszło.
Wyprawka dla mnie. Poświęciłam koszule do porodu która potem poszla w kosz i fakt kupilam nowa na po porodzie ale nie ze stron dla mam karmiaych bo tam za samo przeznaczenie doklada sie do ceny😆a reszta to sprawy higieniczne
I wystarczy jeden kocyk nie 3
Lozeczko. Oj mozna kupic drogie ale krzywdy sie dziecku nie zrobi jak kupi sie to tansze choć u mnie bardziej sprawdzało sie turystyczne z dodatkowym materacem. Takze teraz drewnianego Nawet nie wyjme

Wózek? Oj mozna kupic naprawdę drogi😏 i na lata co u mnie sie nie sprawdza bo moje dzieci jezdzily do maz 18m ostatnie wiec mi zależało na tym aby byl Z tych lzejszych🤣 nowy wozek czeka na nastepne ktory wyhaczylam na przecenie i dalam polowe ceny 1500zl😆 dokupie tylko gondole używana.
Ale pamiętam jak dziewczyny kupowaly porownujac szerokosc siedziska aby jak najszersze bo aby jak najdluzej.. Płaciły nie małe pieniądze za zestaw gdzie jak dziecko szlo do spacerówki to sprzedawały i wymieniały na lżejsza 🤣🤣🤣 z reguly w trakcie uzytkowania sie weryfikuje czy było warto
Ja wiem ze czlek chciałby wszystko najladniejsze markowe a pokoj jak z katalogu i instagramowych mam ale dla noworodka 'wsio rawno'
Dla mnie oplaca sie kupić nawet uzywany wozek z gondola a potem dopiero spacerówkę i to zadna ujma.
I chcialabym ten wózek wymienic na balios s np ale to bylaby juz próżność 🤣🤣🤣

Nawet mialy w dupce jakiej firmy pampersy używam 😆 a byly to zawsze tescowe🤭



Tak jak mówię. Mozna szalec cenowo co do gadżetów na te pierwsze miesiace bo nikt nikomu nie zabroni ale da sie nie zastawiać 😆

Stojak do przewijania z polkami tez gorąco polecam. Kupilam za 20f uzywany jak noweczka i spisal sie świetnie. Czeka na maleństwo 😆


I Mnie naprawde stać poszaleć. Kupować wszystko tylko nowe! Ale nie czuje ze musze i nie chce bo nie wszystko dla mnie warto:)
 
Oczywiście. Koszta beda rozlozone w czasie również.
Zabawki dla niemowlaka? Mialam. Tzn mam Ich mnostwo a najlepsze te Drewniane. Pudla kupowalam za grosze na carboot sale/eBay a koleżanki też licytowaly na ebay. Jak nowe.z dobrych firm niezniszczalnych idąc moim śladem ha😆 Ale i tak dzieci z reguły wola nasze piloty torebki kable i garnki 🤣
Mat to mialam 4..sie nadostawalo😅
Ale tego raczej nie wliczam w wyprawke bo to sa koszta przychodzace z czasem

Fotelik z atestami to najważniejszy wydatek ale mozna kupic z atestami wlasnie nie wygorowany cenowo jak ty. I sumujac wszystko nie z Górnej półki wciąż do auta bedzie o wiele za mało ale jakis wydatek jest 😆

Ja mam wszystko maxi cosi. Baze. Fotelik dla noworodka wiec ten wydatek teraz mi odpada. I teraz Najmlodszy jezdzi w 2 way pearl gdzie wiem ze wymieniam go za jakis czas na maxi cosi radofix airprotect ( kupiłam dwukierunkowy bo czułam ze moze byc problem z dlugim jezdzeniem tyłem i dzieciak co Podróż mi wymiotowal więc sie długo tylem nie najeździł a faszerowac lekami nie zamierzałam.. Pozycja gdzie ciut sie odchyla fotelik tez super kiedy w trakcie podrozy dzieciak zasypia)
Kamerke też mam. 15f dałam🤭i wciaz uzywam jak jestem w pracy to dziecie podgladam..i laktator ale nie z gornej półki ktory tez spisal sie świetnie.

Kremy. Płyny do mycia.? Mi przy kazdym wystarczała mąka ziemniaczana, krochmal i cos do natłuszczania jesli byla potrzeba.. zadnych odparzen nigdzie ani problemów skórnych ale tez przy pierwszym dziecku pamietam jak wyszłam z calym koszykiem dla najstarszego co do pielęgnacji na zaś i kazda krostka doprowadzała mnie do zawału 🤣kasy tez poszło.
Wyprawka dla mnie. Poświęciłam koszule do porodu która potem poszla w kosz i fakt kupilam nowa na po porodzie ale nie ze stron dla mam karmiaych bo tam za samo przeznaczenie doklada sie do ceny😆a reszta to sprawy higieniczne
I wystarczy jeden kocyk nie 3
Lozeczko. Oj mozna kupic drogie ale krzywdy sie dziecku nie zrobi jak kupi sie to tansze choć u mnie bardziej sprawdzało sie turystyczne z dodatkowym materacem. Takze teraz drewnianego Nawet nie wyjme

Wózek? Oj mozna kupic naprawdę drogi😏 i na lata co u mnie sie nie sprawdza bo moje dzieci jezdzily do maz 18m ostatnie wiec mi zależało na tym aby byl Z tych lzejszych🤣 nowy wozek czeka na nastepne ktory wyhaczylam na przecenie i dalam polowe ceny 1500zl😆 dokupie tylko gondole używana.
Ale pamiętam jak dziewczyny kupowaly porownujac szerokosc siedziska aby jak najszersze bo aby jak najdluzej.. Płaciły nie małe pieniądze za zestaw gdzie jak dziecko szlo do spacerówki to sprzedawały i wymieniały na lżejsza 🤣🤣🤣 z reguly w trakcie uzytkowania sie weryfikuje czy było warto
Ja wiem ze czlek chciałby wszystko najladniejsze markowe a pokoj jak z katalogu i instagramowych mam ale dla noworodka 'wsio rawno'
Dla mnie oplaca sie kupić nawet uzywany wozek z gondola a potem dopiero spacerówkę i to zadna ujma.
I chcialabym ten wózek wymienic na balios s np ale to bylaby juz próżność 🤣🤣🤣

Nawet mialy w dupce jakiej firmy pampersy używam 😆 a byly to zawsze tescowe🤭



Tak jak mówię. Mozna szalec cenowo co do gadżetów na te pierwsze miesiace bo nikt nikomu nie zabroni ale da sie nie zastawiać 😆

Stojak do przewijania z polkami tez gorąco polecam. Kupilam za 20f uzywany jak noweczka i spisal sie świetnie. Czeka na maleństwo 😆


I Mnie naprawde stać poszaleć. Kupować wszystko tylko nowe! Ale nie czuje ze musze i nie chce bo nie wszystko dla mnie warto:)
Super to wszystko napisałaś, zgadzam się w 100 procentach. Ja akurat jestem nastawiona na rzeczy używane. Naprawdę można odkupić w bdb stanie za niewielkie pieniądze wszystko z tych ważniejszych rzeczy dla dziecka😊 mnie akurat nie stać na szaleństwa z górnej półki, więc szaleć będę, ale z głową.
 
Hej dziewczyny, ja dzisiaj po weselu znajomych, wyszliśmy koło 00:00, nie bawiliśmy się za dużo (krwiak) i odpoczywamy dziś 🙂
Chciałam was zapytać o ten detektor tętna... Polecacie to kupować?
Sonoline 2mhz/3mhz z całego serca polecam

Ja na wyjazd nie brałam. W środę wizyta na genetyczne
A co Do brzuszka to jak leżę to brzuszek juz nie chowa sie ponizej bioder haha
 
Sonoline 2mhz/3mhz z całego serca polecam

Ja na wyjazd nie brałam. W środę wizyta na genetyczne
A co Do brzuszka to jak leżę to brzuszek juz nie chowa sie ponizej bioder haha
U mnie właśnie się chowa i codziennie obserwuję czy jest coś wyżej ale kurcze nie 😅🙈a ja już bym chciała 🤪
 
reklama
Oczywiście. Koszta beda rozlozone w czasie również.
Zabawki dla niemowlaka? Mialam. Tzn mam Ich mnostwo a najlepsze te Drewniane. Pudla kupowalam za grosze na carboot sale/eBay a koleżanki też licytowaly na ebay. Jak nowe.z dobrych firm niezniszczalnych idąc moim śladem ha😆 Ale i tak dzieci z reguły wola nasze piloty torebki kable i garnki 🤣
Mat to mialam 4..sie nadostawalo😅
Ale tego raczej nie wliczam w wyprawke bo to sa koszta przychodzace z czasem

Fotelik z atestami to najważniejszy wydatek ale mozna kupic z atestami wlasnie nie wygorowany cenowo jak ty. I sumujac wszystko nie z Górnej półki wciąż do auta bedzie o wiele za mało ale jakis wydatek jest 😆

Ja mam wszystko maxi cosi. Baze. Fotelik dla noworodka wiec ten wydatek teraz mi odpada. I teraz Najmlodszy jezdzi w 2 way pearl gdzie wiem ze wymieniam go za jakis czas na maxi cosi radofix airprotect ( kupiłam dwukierunkowy bo czułam ze moze byc problem z dlugim jezdzeniem tyłem i dzieciak co Podróż mi wymiotowal więc sie długo tylem nie najeździł a faszerowac lekami nie zamierzałam.. Pozycja gdzie ciut sie odchyla fotelik tez super kiedy w trakcie podrozy dzieciak zasypia)
Kamerke też mam. 15f dałam🤭i wciaz uzywam jak jestem w pracy to dziecie podgladam..i laktator ale nie z gornej półki ktory tez spisal sie świetnie.

Kremy. Płyny do mycia.? Mi przy kazdym wystarczała mąka ziemniaczana, krochmal i cos do natłuszczania jesli byla potrzeba.. zadnych odparzen nigdzie ani problemów skórnych ale tez przy pierwszym dziecku pamietam jak wyszłam z calym koszykiem dla najstarszego co do pielęgnacji na zaś i kazda krostka doprowadzała mnie do zawału 🤣kasy tez poszło.
Wyprawka dla mnie. Poświęciłam koszule do porodu która potem poszla w kosz i fakt kupilam nowa na po porodzie ale nie ze stron dla mam karmiaych bo tam za samo przeznaczenie doklada sie do ceny😆a reszta to sprawy higieniczne
I wystarczy jeden kocyk nie 3
Lozeczko. Oj mozna kupic drogie ale krzywdy sie dziecku nie zrobi jak kupi sie to tansze choć u mnie bardziej sprawdzało sie turystyczne z dodatkowym materacem. Takze teraz drewnianego Nawet nie wyjme

Wózek? Oj mozna kupic naprawdę drogi😏 i na lata co u mnie sie nie sprawdza bo moje dzieci jezdzily do maz 18m ostatnie wiec mi zależało na tym aby byl Z tych lzejszych🤣 nowy wozek czeka na nastepne ktory wyhaczylam na przecenie i dalam polowe ceny 1500zl😆 dokupie tylko gondole używana.
Ale pamiętam jak dziewczyny kupowaly porownujac szerokosc siedziska aby jak najszersze bo aby jak najdluzej.. Płaciły nie małe pieniądze za zestaw gdzie jak dziecko szlo do spacerówki to sprzedawały i wymieniały na lżejsza 🤣🤣🤣 z reguly w trakcie uzytkowania sie weryfikuje czy było warto
Ja wiem ze czlek chciałby wszystko najladniejsze markowe a pokoj jak z katalogu i instagramowych mam ale dla noworodka 'wsio rawno'
Dla mnie oplaca sie kupić nawet uzywany wozek z gondola a potem dopiero spacerówkę i to zadna ujma.
I chcialabym ten wózek wymienic na balios s np ale to bylaby juz próżność 🤣🤣🤣

Nawet mialy w dupce jakiej firmy pampersy używam 😆 a byly to zawsze tescowe🤭



Tak jak mówię. Mozna szalec cenowo co do gadżetów na te pierwsze miesiace bo nikt nikomu nie zabroni ale da sie nie zastawiać 😆

Stojak do przewijania z polkami tez gorąco polecam. Kupilam za 20f uzywany jak noweczka i spisal sie świetnie. Czeka na maleństwo 😆


I Mnie naprawde stać poszaleć. Kupować wszystko tylko nowe! Ale nie czuje ze musze i nie chce bo nie wszystko dla mnie warto:)
Hmmm. I tutaj powiem tak, żeby nie rozpisywać się za dużo... Ty płacisz w funtach, my w złotówkach i tyle w temacie :) dla Ciebie fotelik za 300f to pewnie 2 dni pracy, w Polsce fotelik za 1000 zł to czasem półtorej tygodnia harówki, jeśli ktoś pracuje za minimum... Dlatego dla Ciebie wydanie 1000f to drobiazg, w Polsce wydanie 5000 to już spora kwota :) a co do reszty rzeczy, to nie napisałam nigdzie o żadnych pkynach do kąpieli a o kremie na odparzenie do pupci... Fajnie, że Twoje dozeciaczki nie musiały używać... U nas przy trasach 5 godzinnych w aucie był niezbędny :) pomimo częstego zmieniania pieluszki. Co do reszty to kwestia podejścia :) ja jestem zdania, że niektóre rzeczy warto kupić używane, niektóre nowe... Łóżeczko nie musi być wypasione, nasze kosztowało 230zl, ale materac dla dziecka to dla mnie podstawa, bo chodzi o jego kręgosłup, i akby nie było, taki maluszek spędza w łóżeczku część doby, więc warto, żeby był dobry jakościowo... A dobry materac to cena łóżeczka :) i już masz niemal 500zl. Kocyka jednego sobie nie wyobrażam... Pomimo, że synek spał w śpiworku to na drzemkach w dzień go przykrywałam jesienią. Czasem ulal, więc od razu do prania, a wtedy potrzebny drugi. Do wózka też osobny :) bo nie wyobrażam sobie brać ten z domu. Sam kocyk, jeśli chce się zadbać o dobra akosc to koszt 100+. Oczywiście, można iść do pepco i kupić za 30zl... To już kwestia wyboru i zasobu gotówki.
Co do wózka... Widzisz, my mieszkamy na wsi, wózek z dobra amortyzacja, dużymi kołami to była podstawa. Synek długo jeździł w gondoli bo prawie 9 miesięcy :) usiadł mając 8 miesięcy, gondola była wciąż dobra dla niego :) lżejsza spacerówka u nas, z małymi kółeczkami, gdzie my dużo czasu spacerujemy po terenach gdzie nie ma asfaltu lub zwyczajnie po lesie, niestety w żaden sposób się nie sprawdza (dostaliśmy od kuzynki, oddaliśmy jej z powrotem), dlatego punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) każdy ma inne spojrzenie, inne warunki i wymagania :)
 
Do góry