reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
A skąd taki wniosek, że od razu wyniki będą kiepskie?
37 lat kochana :) nawet przy idealnych wynikach, pappa to statystyka i wiek w kalkulacji odgrywa bardzo kluczową rolę. Dla przykładu, idealne usg, idealne wyniki pappa, 25latka zostanie oszacowana z ryzykiem 1:20000, a 35latka 1:1000. A po 35 rż, im bliżej 40stki, rym większe ryzyko. Mój lekarz mowi np, że osobiście uważa, że choć pappa wskazuję także na inne problemy, typu przepływy, łożysko, ryzyko preeklampsji, to on po 40rż kobiety, przy dobrym USG, nie robiłby pappy w ogóle bo 99% w tym wieku, niestety jest skazana na mnóstwo stresu przez wysokie ryzyko wyliczone przez program komputerowy.
 
Ja bym się tym wynikiem w ogóle nie przejmowała, USG to podstawa a Papa przeważnie stresu dołoży. Ale skoro jesteś zdecydowana na Nifty to zrób już teraz, po co tyle tygodni stresu. Za tydzień będzie wynik i będziesz spokojna.
Do końca tyg jeszcze pracuje, potem mam urlop, nie mam pojęcia gdzie najbliżej będę mogła zrobić. Wstępie umówiłam się na 14 ale pewno na urlopie poszukam czegoś szybciej
 
Dziewczyny jakie były u Was objawy zapalenia pęcherza? Kurcze coś mnie pobolewa brzuch i krzyż i często latam do toalety🙄.W dodatku boli tylko jak chodze. Jutro jadę zbadać mocz.
Też tak mam od miesiaca, dzisiaj już się zmusilam i zaniosłam mocz do badania razem z posiewem. We wcześniejszych badaniach mi wychodziły tylko liczne bakterie bez leukocytow itd. Popołudniu mam mieć wyniki.
 
@*Ula* ja miałam szczypanie pęcherza przy sikaniu i taki jakby od cewki ciągnący ból ku górze ale z posiewu i z badania ogólnego moczu nie wyszło nic 🤔 kupiłam sok z żurawiny 100% straszny kwas ale piłam z wodą sobie kilka razy dziennie i robiłam nasiadowki z letniej wody z rumianku i przeszło jak ręką odjął. Do tego już nie myje się ziają do higieny intymnej a mucovaginem z Rossmana i chociaż drogi to dobry naprawdę polecam 🤗
 
37 lat kochana :) nawet przy idealnych wynikach, pappa to statystyka i wiek w kalkulacji odgrywa bardzo kluczową rolę. Dla przykładu, idealne usg, idealne wyniki pappa, 25latka zostanie oszacowana z ryzykiem 1:20000, a 35latka 1:1000. A po 35 rż, im bliżej 40stki, rym większe ryzyko. Mój lekarz mowi np, że osobiście uważa, że choć pappa wskazuję także na inne problemy, typu przepływy, łożysko, ryzyko preeklampsji, to on po 40rż kobiety, przy dobrym USG, nie robiłby pappy w ogóle bo 99% w tym wieku, niestety jest skazana na mnóstwo stresu przez wysokie ryzyko wyliczone przez program komputerowy.
Rozumiem, dzięki 😉 ja dzisiaj mam wizytę o 19.30 i idę z wynikami krwi. Usg z czwartku idealne a z badań nic nie jestem w stanie się dowiedzieć bo to jakoś tam się przelicza w programie. Jestem kłębkiem nerwów, martwię się bardzo mimo, że na usg było ładnie 😭😔
 
Ja miałam zły wynik z krwi a USG idealne. W pierwszej ciąży i teraz też. Nie robię żadnych dodatkowych badań. Żałuję że robiłam badania z krwi. W pierwszej ciąży miałam stres i teraz też. Chociaż już prawie wyluzowałam 😬
 
reklama
Do góry