reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

reklama
U nas wygląda to tak .. mały podczas picia mleka wierci się, napina, odgina główkę do tyłu.
Po jedzeniu mu się uleje zawsze nie jakoś bardzo mocno ale zawsze ale też nie mało.
Ogólnie jest niespokojny, ma problemy z zasypianiem jak już zaśnie to po chwili się wybudza, marudzi.
Opowiedziałam o tym wszystkim na wizycie prywatnej bo w przychodni to możesz mówić tak jak rzucać grochem o ścianę. Wszystkie te objawy somatyczne przychodni były normalne. Jak widać nie były.
Dzisiaj Pani go dokładnie osłuchała, obadała.
Stwierdziła refluks.. na razie kazała zostać na tym mleku które pije dotychczas. Zapisała lek na refluks. Dziecko ma spać na pół leżąco. Za kilka dni kontrol. Jeżeli nie poskutkuje to działanie to zmienimy mleko na antyrefluksowe.
Tak się sprawy mają w naszym przypadku.
Jestem trochę spokojniejsza ponieważ wiem na czym stoimy.
🤦🤯
Hej hej hej, dobrze że się wyjaśniło co z Maluszkiem się dzieje, wiesz jak postępować z dziciem teraz, także nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. A jaki lek podaje się na refluks?
 
Hej Kobietki 😉 hmmm... U nas dzisiaj niestety gorsza noc. Mała się często wybudzala, puszczała przy tym bączki, także historia brzuszkowa... wszyscy mówią, że po 3 miesiącach jej przejdzie, już się nie mogę doczekać tych 3 miesięcy, za nami 1,5 miesiąca więc już połowa 🤪 w sumie na noc wczoraj nie podałam jej Sab simplexu do mleczka, a w nocy podałam jej mniej tylko 10 kropli, wcześniej podawałam 15 kropli, nie chce jej tak faszerować lekami i chciałam zmniejszyć ilość kropelek... Planuję dzisiaj jej podawać po 10 kropelek, ale jak nocka będzie podobna to od jutra znowu 15, a wizyta u pediatry szczepienna 30.03 więc wtedy porozmawiam o mojej córeczce, o jej buźce wysypanej i o bączkach 😭 jak lekarz zmieni mleko to sobie strzelę w łeb, bo się trochę pospieszyłem i w sobotę zamówiłam 8 puszek mleka przez internet, bo dużo taniej🤦 a jak zmienimy mleczko, to zbiednieje prawie o 300zl🙊🤣
 
Hej Kobietki 😉 hmmm... U nas dzisiaj niestety gorsza noc. Mała się często wybudzala, puszczała przy tym bączki, także historia brzuszkowa... wszyscy mówią, że po 3 miesiącach jej przejdzie, już się nie mogę doczekać tych 3 miesięcy, za nami 1,5 miesiąca więc już połowa 🤪 w sumie na noc wczoraj nie podałam jej Sab simplexu do mleczka, a w nocy podałam jej mniej tylko 10 kropli, wcześniej podawałam 15 kropli, nie chce jej tak faszerować lekami i chciałam zmniejszyć ilość kropelek... Planuję dzisiaj jej podawać po 10 kropelek, ale jak nocka będzie podobna to od jutra znowu 15, a wizyta u pediatry szczepienna 30.03 więc wtedy porozmawiam o mojej córeczce, o jej buźce wysypanej i o bączkach 😭 jak lekarz zmieni mleko to sobie strzelę w łeb, bo się trochę pospieszyłem i w sobotę zamówiłam 8 puszek mleka przez internet, bo dużo taniej🤦 a jak zmienimy mleczko, to zbiednieje prawie o 300zl🙊🤣
Będzie dobrze 🤗❤️
 
Hej Kobietki 😉 hmmm... U nas dzisiaj niestety gorsza noc. Mała się często wybudzala, puszczała przy tym bączki, także historia brzuszkowa... wszyscy mówią, że po 3 miesiącach jej przejdzie, już się nie mogę doczekać tych 3 miesięcy, za nami 1,5 miesiąca więc już połowa 🤪 w sumie na noc wczoraj nie podałam jej Sab simplexu do mleczka, a w nocy podałam jej mniej tylko 10 kropli, wcześniej podawałam 15 kropli, nie chce jej tak faszerować lekami i chciałam zmniejszyć ilość kropelek... Planuję dzisiaj jej podawać po 10 kropelek, ale jak nocka będzie podobna to od jutra znowu 15, a wizyta u pediatry szczepienna 30.03 więc wtedy porozmawiam o mojej córeczce, o jej buźce wysypanej i o bączkach 😭 jak lekarz zmieni mleko to sobie strzelę w łeb, bo się trochę pospieszyłem i w sobotę zamówiłam 8 puszek mleka przez internet, bo dużo taniej🤦 a jak zmienimy mleczko, to zbiednieje prawie o 300zl🙊🤣
Hejka, a u nas spokojnie i dzień i noc, także tu nie narzekam, ale za to Leonek mi co chwile kupy wali, a to za sprawą zębów kurde 4 na raz mu wychodzą, nie chce za bardzo jeść tylko takie płynne półpłynne posiłki.. no i te częste kupy, aż dupkę odparza, tak jakby tylko mokre bączki puszczał i przy każdym wyżynającym się zębie jest to samo od początku. A teraz trójki dolne i górne, i jedna czwórka u góry bo jedna już mu wyszła. Oby szybko wyszły spod dziąsełka 🙏
A poza tym wszystko dobrze, piję kawkę, Starszaki już w szkole, Maluchy po śniadankach jedno szaleje biega w te i spowrotem już, a najmłodsza słucha karuzeli w łóżeczku. No oby to był dobry dzień 😀
 
Hej hej Kobietki 😉 jakoś tutaj pusto ostatnio, pogoda się poprawiła i wszystkie mamuśki wyszły na dwór 🤣 odezwijcie się w wolnej chwili jak tam Wasze pociechy się mają w tak piękna pogodę. Nasza fasolka uwielbia być na dworze, w wózeczku śpi jak śpiąca królewna 🤣 a w domku nadal różnie, ale nie narzekam, z synkiem bywało gorzej🤫 córeczce z buzi zaczęły schodzić krostki więc się bardzo cieszę, od razu buźka ładniejsza 🥰
 
reklama
Hejka😘
Ja wczoraj o Was myślałam 😊 mówię w wolnej chwili wpadnę na forum no i proszę 😘
Ja matka histeryczka znów pobieglam z moim dzieciaczkiem do lekarza i coo ?! Wyszło na moje nietolerancja pokarmowa i zmiana mleka 😱
Wczoraj to już apogeum wszystkiego.. serio.
Młody tak mi płakał z dobre dwie godziny ( ja razem z nim ) ,że już po prostu opadły mi ręce.
Krostki zeszły i to był trądzik. Niestety Mikołajek zrobił się ,że tak powiem "szorstki". W brzuchu bulgoty, bąki niesamowite, kupka raz rzadka raz można powiedzieć zbita masa, śluz w kupce, był bardzo rozdrażniony, problemy ze spaniem.
A ulewanie, sapanie i reszta objawów rzekomego refluksu wzięła się właśnie z tej nietolerancji.
Och powiem Wam ,że jednak intuicja matki nigdy nie zawodzi.
Dobrze ,że już teraz wszystko jasne.
Maluch oswaja się z nowym smakiem mleka 🍼.
Mam nadzieję ,że już teraz będzie dobrze.
Pozatym w porządeczku ❤️🥰😘
 
Do góry