reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

PaniAg, ale maść czy krem Bapanthen? I smarujesz głowę i co dalej? Po jakimś czasie do kąpieli?

betttina, ja póki co smaruje oliwą z oliwek i wyczesuje, ale słabo nam to działa i ciemieniucha coraz większa.
 
reklama
Ola wygodniej jest z poduszką klinem, nie duzo kosztuje, nie martwisz sie czy za mocno nie podwyższony i można przekładać ją:)

My tez walczymy z oliwką i szczotką ,ale dużo tego nie ma.

Dobrze że są te skoki jest na co zwalić ciężkie dni bobasów tylko dlaczego ich tak dużo, no co miesiąc dwa coś ech..
 
Betula, mam Bepanthen Baby Masc ochronna. Spcecjalnie po to kupilusmy....

Smaruje ok 15 min przed kapiela. A po kapieli wyczesuje szczotka i grzebykiem. No ale to dopiero 3 dzien. Poki ma malo. Dzis juz jakby mniej mial. Gliwka jest natluszczona caly czas bo tak latwo to sie nie zmywa.

Inne panie pisaly,ze smaruja na noc , pod czapeczke a rano zmywaja ale qg mnie odpada jak sie wychodzi na dwor.
 
Betula dzisiaj było tak jak piszesz na końcu była krew tylko nie różowa ale porostu czerwona a koza to mało powiedziane że gigant to był mega gigant. Wcześniej miała tak jakby jej kropelka krwi poleciała. Raz nawet myślałam że się zdrapała jak machała rączkami. No zobaczymy co z tego wyjdzie, oby nic.
My też chyba wchodzimy w skok ale jakoś odpukać spokojniej niż poprzednio, chyba że się rozkręci.
U nas ciemieniuch tylko na brwiach.
 
Magmich u nas tez przy większych kozach z nosa zdarza sie krew, mam zamiar zapytać w piątek lekarza czy to ok

Alia zgadzam sie, jak jest niewyspana w ciagu dnia, jest gorsza nocka. Co nie sprawdza sie ze starsza córa, im więcej snu w dzien tym gorsze zasypianie, ale czasem drzemka jest konieczna bo inaczej jest nie do wytrzymania

Ola moja pierwsza córka była totalnie niebutelkowa, i pamiętam jak raz mi zasnęła na 5h po spacerze, to odciagnelam sobie na maksa mleko, obudziła sie wściekle
Głodna, ale butli za nic nie chciała. I ryk taki ze myślałam ze zwariuje, do tego w piersiach mało
Po odciągnięciu :) to był ostatni moj raz z laktatorem
Jak juz mnie np bardzo bolą piersi to biorę mała i karmie na śpiocha
 
Magmich a może za.często używasz aspiratora? Nie powinno się używać zbyt często,bo to podrażnia śluzówki noska i efekt może być odwrotny. Theo miał sapke bite 2 miesiące. Były noce kiedy wydawało mi się,że jest kompletnie zatkany,bo tak ciężko oddychał. Ja jednak stosowałam tylko wodę morską i odciagalam bardzo sporadycznie i minęło kilka dni temu.


Alia Maris u mojego Theo prawdopodobnie alergia na białko krowie póki co,ale biorąc pod uwagę,że mam już 2 alergików w domu, to pewnie uczulać go będą różne rzeczy. U tak małych dzieci leczy się to objawowo. U nas objawy to refluks, krzyk przy karmieniu i po, kolki czasami po kilkanaście godzin, wysypka, śluz i krew w kupce, zaburzenia snu oraz charakterystyczne tarcie główka o powierzchnię na której leżał. Od 6 tygodnia ma neocate i dziś mogę śmiało powiedzieć,że jest lepiej,choć wciąż mamy problemy przy karmieniu.


Ola są dzieci,które po prostu nie chcą butli. Moja Nelly taka była. Do roku ja karmiłam,a w tym czasie podawalam wszystkie możliwe butelki i smoczki i nic z tego. Po prostu Twój maluszek nie da się oszukać ;-)


Betula nie wiem,czy u siebie kupisz,ale ja polecam na ciemieniuche szampon dentinox. Jest rewelacyjny! :-)



Rety,znowu Theo zasypia druga godzinę.....leży w tym łóżeczku,ziewa,ale nie zaśnie....
 
U nas poza tym ze 4 razy podejmowalam próby odlozenia do łóżeczka to wieczór był spokojny.
Tylko po 18 jak jadła to powietrza się nalapala i chyba rozbolal ja brzuszek bo strasznie się darla :/ jak udało mi się ją uspokoic to bekala tak ze niejeden dorosły by tak nie dał rady ;)

Na ciemieniuche nasza pediatra polecala bepanthen krem. Bo najpierw mieliśmy na brwiach. Tez specjalnie kupowałam bo w domu miałam tylko masc na odparzenia.
Mnie jutro czeka polowanie na mocz, oby szybko poszło :p

Co do butelek to ja aż jestem w szoku ze wszystko co kupiłam za pierwszym razem pasuje Hani bo słyszałam że ciężko trafić czasem ze smoczkami czy kosmetykami.
 
Usypianie w toku.....

Pospal od 2o do 0.3o zjadl butle i prawie spal ale lozeczko przeciez parzy....

Lulam malego na kolanach, bo kregoslup mi juz pęka;)
 
reklama
U nas się okazało, że chyba za późno Młodą kładziemy spać - o20:00 kąpiel i o 20:30 jedzenie i spać. Humorzasta w tym czasie jest niemiłosiernie, a po jedzeniu nie może zasnąć. Przesunęliśmy kąpiel na 19:45 i jedzenie na 20:00 i jak nam usnęła kolo 20:30 tak spała do 3:15 :] Potem jest trochę gorzej, bo jak się obudzi koło 5, to jak jej nie wezmę do siebie do łóżka, to nie zaśnie. A ja nad ranem jestem półżywa, więc dla świetego spokoju biorę...

Popróbuję jeszcze trochę powalczyć z ciemieniuchą oliwą, jak nie zda egzaminu to się bede zastanawiać.

AliaMaris, jesteś na codzień sama z dzieciakami? Czy ktoś Ci pomga?

Młoda usnęła mi na macie :)
 
Do góry