reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Hej.
U nas nigdy nie było problemu z ciemieniuchą ale pamiętam, że siostra miała straszną i nic nie działało.
Podobno są jakieś specjalne płyny/szampony.
Mój młody zasnął przed 22. Spał do 3 a później dopiero po 5 zasnął. O 6 mnie zwlókł z łóżka, zjadł i teraz odsypia ;)

A ja się ogarniam do pracy.
Miłego dnia.

P.S. co do pieluszek bo ostatnio był temat to przetestowałam Chicco i na pierwszy rzut oka nie za fajne, z wierzchu lekko sztywne ale w użyciu są fantastyczne, polecam.
 
reklama
Co do picia z butli moj Antek nie mial z tym problemu do wczoraj czy przedwczoraj... W ogole ostatnio malo je. Wczoraj zasnal okolo 23, a ostatnio jadl okolo 21 i to na sile i obudzil mi sie dzis dopiero o 6:30!!! W nocy zadnej pobudki na jedzenie :( okolo 7. possal troche piers i wypil 30ml wody, okolo 8.zasnal i spi do tej pory. Kupy brak. Do lekarza probowalam sie umowic, ale najblizszy wolny termin dopiero na maj.

Demolka dzis juz nie podnosilismy lozeczka, wczoraj spal ze mna na lozko, u moich rodzicow i bylo ok, wiec stwierdzilam, ze nie ma sensu podnosic juz tego lozeczka. Ale klin chyba i tak kupie. Wy uzywacie?

Novaspace to Ci się chyba trochę pokarmu zmarnowalo, skoro corka za nic nie chciala ssac butelki ;) Ja sobie nie wyobrazam, zeby on nie pil z butelki, nawet nie chodzi o to, ze bylabym uwiazana, ale jakos jestem spokojniejsza jak widze, ze wypil te 130 ml z butli, bo z piersi nigdy nie wiem ile wyssie. Mam nadzieje, ze sie "odobrazi" na butelke...

Betula dziwne to wlasnie, ale im bardziej dzidzia zmeczona tym trudniej jest jej zasnac. Ale dobrze, ze udalo Wam sie to odkryc.

Bettina Twoja Hania to zuch dziewczyna. Nie wybrzydza, nie marudzi, tylko pozazdroscic ;)

Nam to chyba jeszcze tej ciemieniuchy brak. A moze i ją mamy, bo ma troszke jakby sucha skore na glowce, ale ma tak odkad pamietam, widzial to lekarz i nic nie mowil, wiec nie wiem.

Boze drogi, to wszystko mnie przerasta :(
 
olaola, luz, jak będziecie mieć ciemieniuche, to na pewno poznasz, ze to ciemieniucha... :)

Moja nie wybrzydzała ani jeśli chodzi o butelkę, ani o smoka...butelke mamy tommee tippee z odpowietrzaczem,a smoki to nawet nie wiem, jakies takie popularne chyba.

Pić Młoda dalej nie chce. Ani wody, ani herbatek (koper, rumianek). Carolajna pisała coś o wodzie dla niemowląt z Rossmana - ma to ktoś? Jak to smakuje? Lepiej niż przegotowana woda? Bo jak wczoraj spróbowałam przegotowanej wody, którą daje Młodej, to się nie dziwię, że nie chce jej pić....

Generalnie dochodze do wniosku, ze jak dziecko je i regularnie robi kupke to 87826372468 problemów mniej...
 
Odnośnie oczu to my nadal walczymy z zatkanymi kanalikami łzowymi. Jedno oko już jest w porządku, drugie cały czas ropieje. Masuję i podaję antybiotyk w kroplach. Byliśmy u okulistki- na razie nic więcej się nie zrobi.
Nasza Zosia wczoraj usnęła o 21, pobudka o 1.00 a później o 6.00.
Cały czas od rana ma problemy z brzuszkiem- stęka i pręży się, aż w końcu samo mija koło 11.00.
Wczoraj wpadła w taki krzyk i płacz wieczorem, nic nie działało. W końcu założyłam nam chustę, chwilę pochodziłam i było lepiej. Powtarzałam to wczoraj 3 razy wieczorem, bo po każdym wybudzeniu było to samo.
Ola u nas też ostatnie dni jakiś spadek apetytu...
 
Betula nawet w jednej reklamie w tv, chyba mleka Bebiko mowia, ze "dobre samopoczucie Twojego dziecka zaczyna sie w brzuszku" ;) 100 % true

Mkvet a jak u Was z kupami?
 
Betula Alex tez miał ciemieniuche i powiem Ci ze odkąd zaczęłam stosować ziajke na ciemieniuche to ładnie zeszła po 2 myciach i dotego zamiast oliwka sparowac smaruje balsamem tez z ziajki :-)
Alex wczoraj pół dnia spędził na polu :-) wieczorem kąpiel i spał od 20 :-) do 3 rano pewnie spał by dłużej gdyby się córka nie obudziła .
A wogóle to dzisiaj o 8:30 Alex zaczal 3 miesiac :-) jak ten czas leci ;-) coś zdj dodać nie mogę
 
Ola tez mam dziś kryzys. Od 7 rano awantura na dwa głosy. Płaczą i płaczą a ja z nimi juz... poszłam na spacer. Pewne 2 godziny spokoju i ciszy. Chyba zamorduję jeśli ktoś zapyta czy bliźniaki... przecież widać chyba!
Betula na codzień jestem sama. Od 21 do 12 zmienia mnie mąż żebym mogła pospać. Ale dzieci są już wtedy w łóżeczkach i najczęściej śpią. W weekendy on przejmuje opiekę nad nimi. Czasem przychodzi tez teściowa na chwilę lub na kilka godzin, ale wciąż pracuje więc mało ma czasu.

Napisane na GT-I8200 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny :-)

Ola faktycznie dziwne z ta butelką. Powiem Ci jednak,że czasem dzieci tak po prostu mają. Mój Theo od wczoraj też je mniej. Wygina się i krzyczy przy jedzeniu,więc odpuszczam. Dopóki ma.dużo mokrych pieluszek wiem, że jest ok. No i u nas dzieci bardzo szybko zabkują,więc nie zdziwię się jeśli już się zaczyna u niego.

Betula masz absolutną rację! Jak z brzuszkiem są problemy, to wszystko idzie nie tak.


Carolajna to ładnie śpi Daniel. U nas zasnął w końcu o 23, ale juz o 1.15 była pobudka i stekanie do rana :-(

PaniAg oj żebyś tak potem nie lulala jak będzie ważył 15kg ;-) A tak poważnie, to ja chyba dlatego nie bujam dzieci,bo samej mi niedobrze jak tylko coś mnie buja :-D

Bozienko najlepszego dla Alexa! Strasznie szybko ten czas biegnie :-)

Bettina u nas jak Theo nie odbije porządnie,to spania nie ma. Także jak zaczyna się wiercić,to wiem ze musze dalej odbijać.
 
Do góry