reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Do konca to sama nie wiem, w opisach wszystko dobrze ale takie zalecenia. I ze do 3 mc moze tak byc jak jest ale lepiej dac ta poduszke, super i meczyc dziecko na darmo.
 
reklama
Anit nie zaskoczyłas mnie :-) dla mnie zaczął 3 miesiąc wiem ze różnie to liczą jedne kończą 3 miesiące a zaczynają 4 a inni liczą ze właśnie zaczynają 3 miesiąc :-)
 
PaniAg, oj... Faktycznie lekarz nieciekawy, a dlaczego byłaś prywatnie? Nam pediatra z NFZ normalnie przy każdym dziecku, na pierwszej lub drugiej wizycie dawała skierowanie do poradni preluksacyjnej. A co do profilaktyki i leczenia drobnych wad to nam ortopeda polecała bardzo noszenie w chuście. Nogi są odpowiednio szeroko odwiedzione, a dla dziecka to o niebo przyjemniejsze.

Bettina - moja endokrynolog kazała mi zrobić badania po 6 tygodniach i po 3 miesiącach od porodu.
 
Bo na nfz bysmy musieli czekac ponad mjesiac a w zaleceniu poszpitalnym bgla wpisana kontrolaza 2 tygodnie. Mam nawetto niewykorzystane skierowanie. A chusta dobry pomysl nawet go w tym wlozyc...
 
Bozienko Alex zaczął 4 miesiąc. Jakbyś nie liczyła, od dnia jego narodzin minęły pełne 3 miesiące. Jakby skończył roczek, to przecież nie powiesz,że go zaczął ;-) ;) :-) :) Szkoda,że z tymi herbatkami z hipp taki problem, bo są super. Dobrze,że dostępne jeszcze w DE.

PaniAg ja z racji zawodu myślę,że lekarz nie chciał źle. Lepiej teraz niż później mieć problem,y. Uwierz,że skutki zaniedbania problemów ze stawami biodrowymi u dzieci bywają straszne :baffled:


Bettina sam koperek, czy rumianek to mam normalnie z zielarskiego ( to samo co w tych dla dzieci), ale te mieszanki są fajne, bo mają anyż itp. U mnie w Uk o babydream mogę pomarzyć:nerd: Ja zazwyczaj wszelkie badania robię dopiero po 3 miesiącach najwcześniej od porodu :happy:


Betula można podawać meliskę maluszkowi, ale to też zioła więc pewnie nie zechce. Ja bym jednak próbowała codziennie, z uporem, bo tak uczyłam swoje pić. Żadne nie chciało na początku ;-) ;) Nie radzę słodzić cukrem takiemu maleństwu. Cukier krystaliczny fermentuje w żołądku i może wywołać ból oraz kolkę. Jak już, to tylko glukoza. ;-) ;):happy:


Magmich kolor oczu zmienia się do roczku :-) :) U mnie dwójka ma zielone jak my z mężem, jedno brązowe (po dziadkach), a u Theo wciąż niebieskie :happy:



Ja karmię mm a pierwszy okres dostałam dokładnie 10 tygodni po porodzie :happy:
 
reklama
No będę dalej próbować z wodą, tym bardziej ze jak ostatnio wrocilysmy ze spaceru i bylo dosc cieplo, to mloda niechetnie, ale wypila 15 ml.

Magda, tak myślałam, że raczej cukrem się niczego dziecku nie dosłądza, ale byl raczej eksperyment - chcielismy sprawdzic czy zmiana smaku wody spowoduje, ze Mala chociaz minimalna ilosc wody wypije, Nie wypiła :)
 
Do góry