reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2017

Quenya89, w jakim wieku masz dzieciaki? :) Chyba z trójką to masz hardcore ;)

Ja miałam w planie chodzić na basen, ale niestety mój najbliższy wpuszcza tylko na karnety, najkrótszy karnet jest na 5 miesiecy. Akurat mieli sprzedaż w czerwcu, już chciałam zaryzykować i podpisać ten cyrograf, ale okazało się że zostały same jakieś beznadziejne godziny wejścia, musiałabym jezdzić np na 20:30 ;/ Także zrezygnowałam. A gdzieś daleko mi sie nie chce jezdzic.
 
reklama
Córka 9 lat, druga córka 4 lata i syn 2,5 roku aaa i labradorka 7 mies. [emoji39]
Mam wesoło;)
Jeszcze teraz wakacje to ok ale w roku szkolnym istny sajgon bo muszę maluchy też zabierać, żeby córkę do szkoły zawieźć i teraz jeszcze maluszek...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Córka 9 lat, druga córka 4 lata i syn 2,5 roku aaa i labradorka 7 mies. [emoji39]
Mam wesoło;)
Jeszcze teraz wakacje to ok ale w roku szkolnym istny sajgon bo muszę maluchy też zabierać, żeby córkę do szkoły zawieźć i teraz jeszcze maluszek...

To ja mam dzieci w wieku córka 9 lat,syn 7 lat,córka 4 latka,i też wszystkie razem rano woże.
Ile masz lat?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam wyniki badań,co mnie martwi to hematolog 36,1 a norma 47
TSH 5,970, norma 4,200
I nie wiem jak toxo IgM odczytać,bo.wynik mam 0,120 to ujemne czy dodatnie?
 
Quenya89 - Ty masz trening codziennie! :-) niesamowita jesteś! :-)

Dziewczyny a ja się pochwalę bo właśnie wracam od gin i okazuje się że termin mi się przesunął na 13.02 ale Maleństwo śliczne, serduszko bije pięknie i rozwija się książkowo :-) 1,8mm i 8 tydzień 1 dzień :-)
 

Załączniki

  • WP_20160705_17_23_32_Pro.jpg
    WP_20160705_17_23_32_Pro.jpg
    236,1 KB · Wyświetleń: 77
Anetka80 - ja o TSH mogę powiedzieć tyle że niestety norma dla ciężarnych to 2,5 wiec powinnaś coś szybko zadziałać w temacie (4,2 to dla "normalnych" ;-)), ja miałam 2,36 i lekarz mi powiedział że mi się śmigło... Ja jeszcze dodatkowo robiłam TPO i TG jezeli chodzi o tarczycę, może u Ciebie też warto zrobić?

Jezeli chodzi o toxo to powinnaś mieć chyba wpisane "ujemne" jeżeli miałoby jej nie być a każda wartość oznacza ze jest... aczkolwiek tutaj specem nie jestem... ;-)

Będzie dobrze :-)
 
Quenya89 - Ty masz trening codziennie! :-) niesamowita jesteś! :-)

Dziewczyny a ja się pochwalę bo właśnie wracam od gin i okazuje się że termin mi się przesunął na 13.02 ale Maleństwo śliczne, serduszko bije pięknie i rozwija się książkowo :-) 1,8mm i 8 tydzień 1 dzień :-)
To identycznie jak u mnie [emoji4]

Liliana - 27.05.2014
Czekamy na drugie maleństwo - 13.02.2017
 
Mam wyniki badań,co mnie martwi to hematolog 36,1 a norma 47
TSH 5,970, norma 4,200
I nie wiem jak toxo IgM odczytać,bo.wynik mam 0,120 to ujemne czy dodatnie?
W ciąży koniecznie trzeba robić tsh i ft4, bo endokrynolog mi tłumaczył ze beta hcg może podobnie jak hormony tarczycy wpływać na przysadkę i samo tsh nie wystarcza w ciąży do oceny pracy tarczycy. Ja ogólnie jestem zdania, ze tarczycy nie powinien leczyć ginekolog, ale endokrynolog niezależnie od tego ze jest sie w ciąży. A co do toxo to musisz mieć na wynikach jakieś wartości referencyjne. Jeśli masz poniżej tylu ile podają to masz wynik ujemny. Te śladowe ilości przeciwciał to po prostu inne bialka, które mogą reagować z odczynnikami w laboratorium, dlatego zawsze trzeba sie kierować normami podanymi na wynikach :)
 
reklama
U mnie np na wynikach normy toxo i różyczki to 0,9 i poniżej to wynik ujemny, a powyżej dodatni :)

Aha i ja uważam ze anty TPO i anty TG nie ma sensu robić będąc juz w ciąży, bo to tylko ci powie czy masz niedoczynnosc na tle immunologicznym czy nie i jest to potrzebne przy problemach z zajściem w ciąże lub przy wielokrotnych poronieniach. Trzeba sie skupić na tsh i ft4 i odpowiednio dobrać dawkę leku :)
 
Do góry