reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki u lekarza (wizyty, badania, usg)

Magda_z_uk 29.06.2015 badanie progesteronu

Madziolina 23.06.2015 godz.15.45 USG

margarita8885 03.07.2015 wizyta

Bozienka24 24.06.2015 godz 15.40 wizyta

Bozienka24 21.07.2015 usg genetyczne

 
reklama
słuchajcie dopiero teraz pierwszy raz czytam o tym badaniu pappa...nic mi lekarka nie mówiła o nim tylko na usg genetyczne wysłała.. warto to badanie wykonać?
 
No a mi właśnie nikt nie wspomniał nawet jak na usg się umawiałam... wydaje mi się ze moja siostra była na to wysłana ale ona dwie ciążę straciła i nie wiadomo dlaczego no i rodziła na 37 lat może dlatego..
 
Testy Pappa dziewczyny to tylko wyliczanie na podstawie różnych parametrów (m.in waga, wiek, wysokość hcg itd) statystycznego prawdopodobieństwa urodzenia dziecka chorego. Łączy się je z badaniem przezierności (usg genetyczne między 11-13tc) i na tej podstawie ocenia ryzyko urodzenia chorego dziecka. Testy nie dają odpowiedzi, czy dziecko będzie zdrowe. Jeśli prawdopodobieństwo jest duże, wówczas jest wybór amniopunkcji, by sprawdzić kariotyp. To jedyne badanie na tym etapie, które daje odpowiedź, czy dziecko jest zdrowe. Oczywiście testy pappa oceniają prawdopodobieństwo istnienia tylko nielicznej grupy schorzeń. Są to testy przesiewowe, a nie diagnostyczne.
 
Magda a mi pani mówiła ze z krwi robią to badanie . Nie nie robić nie będę jakie się urodzi takie będę kochać :-) na to genetyczne pójdę będę wtedy w 13 tc niech wszystko sprawdzi.
 
reklama
Do góry