reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowki-Marcowki 2010 z Warszawy

reklama
Wszystkie położne do których udało mi się dodzwonić lub skontaktować w inny sposób, przyjmowały mamy z terminem porodu na maj i czerwiec. A do lekarza prowadzącego ciążę i związanego ze szpitalem można się zapisywać dopiero na grudzień. Z szkołą rodzenia to samo: terminy które, kończyły się w styczniu, już na początku października były zapełnione...

Choć może to dlatego, że próbowałam się dostać do tego konkretnego szpitala...
 
Ja mysle, ze trzeba miec kilka szpitali w zanadrzu i nie nastawiac sie konkretnie na jakis z nich. Bo i tak jest male prawdopodobienstwo, ze uda sie do niego dostac.
Nawet szkola rodzenia czy lekarz prowadzacy nie zawsze tu pomoga. Liczy sie to czy miejsca sa czy nie w danej chwili.
 
Cześć dziewczyny - będę marcową mamą. Termin mam na 9/10 marca ale może niunia zrobi mi niespodziankę na Dzień Kobiet?!? :-)
 
A które szpitale warszawskie polecacie, bo ja mam kompletny mętlik w głowie. Nie dość, że mieszkam tu bardzo krótko i nie mam kompletnego rozeznania , to na dodatek wszyscy na około starają się wyjaśnić, że wybór szpitala i tak nie ma znaczenia. Nie byłam w żadnym i nie mam bladego pojęcia, jakie warunki w nich panują.:sorry:
Najbliżej mam do Szpitala Bródnowskiego.
 
hej dziewczynki....
słuchajcie ja szpital od dawna mam wybrany. lekarza prowadzącego też. Będę rodzic w szpitalu na Inflandzkiej:p sama się tam rodziłam jakies 26 lat temu ( no i troche:p) więc taki mały sentyment..:p heheh a tak serio.. nowy wyremontowany oddział, jeśli ciąża bez zagrożeń itd to bardzo polecam... lekarze suuuper, młoda kadra, wszyscy się Tobą zajmują. Jeśli jesteście zameldowane w Warszawie to polecam zapisac się do przychodni przyszpitalnej, wszelkie badania za darmo, i szkoła rodzenia Pani Szol za free. zapisywac się można do 31 tyg ciąży. znieczulenie za darmo, poród rodzinny za darmo, a jak nie chcecie rodzi z resztą kobiet ( bo sale mogą byc zapełnione) to dla Pań po szkole rodzenia za 500 zł udostępniana jest sala do porodu rodzinnego z pełnym aneksem sanitarnym. nie odsyłają rodzących pacjentek!!!! chyba że jest to poród przedwczesny ( w senscie 26-33 tydzień )bo nie mają tyle sprzętu i oddziału dla wcześniaków.
Patologia znajduje się jeszcze w nieremontowanym skrzydle więc nie koniecznie godna polecenia, ale łóżka nowe na pilota no i lekarze sympatyczni.
blok porodowy jak mówiłam świeżo po remoncie - bomba.
 
Witaj meganne! :-) Ponieważ moja ginekolożka nie pracuje aktualnie w żadnym ze szpitali, mam dylemat z jego wyborem, a na dodatek, jak już wspominałam nie mam pojęcia, gdzie i jak najlepiej. :sorry:
Wprawdzie najbliżej mam szpital bródnowski, to nie jestem do końca przekonana. Podczas ostatniej rozmowy z moją lekarką polecała IMiDz, ponieważ sama tam pracowała, wspominała także Infladzką.
Czy już zapisana jesteś do szkoły rodzenia i jak tam jest, czy nie ma problemu z miejscami i ile kosztuje??? Może wtedy miałabym okazję podpatrzyć. ;-) jak tam jest . Pozdrawiam:-D
 
więc tak: brudnowskiego nie polecam!! słyszałam dużo nie ciekawych opinii, a co do IMiDz to różne opinie słyszałam.
Do szkoły rodzenia jestem zapisana, zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu o 19 w szpitalu. trwają po 90 minut najpierw częśc teoretyczna a potem cwiczenia:D
Szkoła jest bezpłatna dla korzystających z programu, czyli dla zapisanych do przychodni przyszpitalnej mam, zameldowanych bądź pracujących na terenie warszawy. Miasto finansuje koszty szkoły i opieki lekarskiej.
Lekarze są super.... potrafią Cie przyhaczyc gdzieś na korytarzu, pytają jak się czujesz... mówią Ci po imieniu... są zainteresowani, no i idąc do lekarza masz wrażenie że ktoś się Tobą zajmuje:D
karlika a na kiedy masz termin?
 
Mam termin z usg na 9 marca. :-) Mój lekarz przyjmuje w prywatnym gabinecie, więc z programu nie korzystam. A i nie zapisaliśmy się jeszcze do szkoły rodzenia. Czy na Inflanckiej będzie problem z dostaniem się do szkoły rodzenia, czy na bieżąco organizują grupy?
 
reklama
do szkoły Pani Szol z tego co wiem można zapisac się prywatnie w tedy zajęcia są raz w tygodniu przez 10 tygodni więc radze się pospieszyc. 21go chyba ma ruszyc kolejna grupa.ale trzeba by było zadzwonic do nich i się dowiedziec. z grupami rqaczej nie ma wielkiego problemu, bo w tym miesiącu przynajmniej są trzy grupy i ma wystartowac jeszcze jedna. w zalezności od potrzeb. Aha na Inflandzkiej możesz rodzic nawet jeśli nie masz z tamtąd lekarza. tylko że do porodu rodzinnego potrzebne jest zaświadczenie o ukończeniu szkoły rodzenia, oni rekomendują szkołę Pani Szol, ale podejrzewam, że gdybyś ukończyła jkąkolwiek inną też nie było by problemu. Po prostu w dniu porodu zjawiasz się na izbie przyjęc z bagażem i kompletem dokumentów i już zostajesz.
 
Do góry