reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Magiczne Święta!

To u Nas na wigilii w domu w polsce jest tak : zupa grzybowa, pierogi z kapusta i grzybami,kapusta z grzybami,kapusta z grochem,karp,ryba po grecku,kompot z suszu,grzybki smazone mama robi,,kutia,mama kladzie jeszcze chleb ktorego nikt nie je:),ryba w galarecie i sledziowa salatka a oprocz tego oplatek,ciasto i wino.Ale nie zawsze jest wszystko bo i tak sie tego wszystkiego nie zje i zalezy ile jest czasu na przygotowanie wigili.
 
reklama
my w ubiegłym roku byliśmy na śląsku u rodziców męża, ale przyznam, że wolę "naszą" wigilię...
tam właśnie były jakieś dziwne potrawy... z ryb tylko karp,, którego nie jadam, kutia makówki, - jakoś mi nie posmakowało.
koniec końców wyszłam z wigilii głodna, bo nie było co zjeść "normalnego" ;-):-D:-D:-D
właśnie jakąs zupę grzybową, pierogi, krokiety, śledzika, rybe po grecku...... mniam...... :-)


co do prezentów, to będziemy musieli jakoś rozsądnie pomysleć, bo rodzina naprawdę już się bardzo duża robi.....


ciekawy link:
Magia Świąt Bożego Narodzenia


śmieszny pomysła na prezent dla męża :-D
Gadająco-Liczący Otwieracz - Niezwykłe prezenty i gadżety dla każdego - BigBoysToys.pl

i inne śmieszne:
Wyścigowe Dziadki - Niezwykłe prezenty i gadżety dla każdego - BigBoysToys.pl
Cofający się Zegar - Niezwykłe prezenty i gadżety dla każdego - BigBoysToys.pl

niedrogi zestaw do czekoladowego founde:
Zestaw Do Czekoladowego Fondue - Niezwykłe prezenty i gadżety dla każdego - BigBoysToys.pl


a "na poważnie", to myślę dla siostry o takim pudełku, bo lubi różne herbaty:
Drewniane PUDEŁKO, SKRZYNKA NA HERBATĘ - 58378 (1311445000) - Aukcje internetowe Allegro
lub takie:
PUDEŁKO SKRZYNKA na przyprawy herbatę kawę inne (1300999632) - Aukcje internetowe Allegro

a może skopiuję również ten pomysł dla drugiej siostry, lub bratowej... zobaczymy..

jeszcze inne pomysły:
- patera na owoce/ ciasto, jest mnóstwo różnych
2 POZIOMOWA PATERA SZKLANA NA CIASTA OWOCE TORT (1304312931) - Aukcje internetowe Allegro
Patera szklana mała na owoce średnica 21,5 cm (1283924149) - Aukcje internetowe Allegro
PATERA NA OWOCE KingHoff [4142] super na prezent! (1309182842) - Aukcje internetowe Allegro
PATERA na TORT CIASTO 1 poziom KING HOFF HOFFNER (1309338361) - Aukcje internetowe Allegro

- dla mamy chciałam żelazko... ale to dośc drogi prezent, może się zrzucimy w rodzinie - tata, moje siostry...

- dla brata może zestaw do wina (robi co roku własne z winogron):
LUKSUSOWY 4-CZĘŚCIOWY ZESTAW DO WINA Z SZACHAMI (1300366609) - Aukcje internetowe Allegro
ORYGINALNY ZESTAW DO WINA- TUBUS Z PRZYBORAMI (1311433599) - Aukcje internetowe Allegro
7103 - Zestaw do Wina 5 ele. w drewnianym kuferku (1299235042) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ja właśnie nie mam kompletnie pomysłów na prezenty. No, a z racji ciąży wypadałoby mieć już wszystko jakoś na początku grudnia, bo później różnie może być z siłami. A u nas w rodzinie jest tak, że każdy kupuje coś każdemu, więc trochę główkowania przede mną...
 
Ja właśnie nie mam kompletnie pomysłów na prezenty. No, a z racji ciąży wypadałoby mieć już wszystko jakoś na początku grudnia, bo później różnie może być z siłami. A u nas w rodzinie jest tak, że każdy kupuje coś każdemu, więc trochę główkowania przede mną...

u nas tak samo... tylko że w tym roku wolałabym trochę tańsze prezenty porobić ze względu na bobaska. Tylko co by tu kupic:/
 
witajcie,
u nas ciasto na pierniki leżakuje już od kilku dni, bo musi się przegryźć ok miesiąca, a potem jeszcze leżakują w puszkach.
u mnie święta rodzinnie, najpierw z moją całą rodziną wigilia, potem do teściów i zostajemy na noc i pierwszy dzień świąt.
w drugi dzień u mojej mamy więc my w domu specjalnie nic nie robimy.
co do prezentów, my skromnie, dla teściów i mojej mamy i siostry kupiliśmy:
DZBANEK FILTRUJĄCY DAFI + WKŁAD (1302331869) - Aukcje internetowe Allegro i do tego po 2 wkłady filtrujące.
kupiłam też dla nas, cieszę się bo już będzie prezent z głowy na święta.
muszę jeszcze kupić prezent dla chrześniaczki 1,5 rocznej i trzech chrześniaków moich i męża-chłopaki w wieku 10-14 lat, masakra jak co roku.
 
W moim rodzinnym domu, czyli w nas święta, a szczególnie Wigilia, jest zawsze tłumnie: w zeszłym roku było 21 osób - a to tylko moje rodzeństwo z małżonkami i dziećmi + mama i babcia. W sumie już 5 pokoleń :-) W tym roku będzie nas ciut mniej, bo babcia zmarła w wieku 90 lat (Isze święta bez babci będą smutne :-(), no i siostrzenica się rozwiodła.
Ze względu na taką liczbę osób od kilku lat praktykujemy losowanie - jestem główną komisją losującą :-D - i każdy robi tylko jeden prezent, a każdy dostaje, i zawsze umawiamy się, żeby to były niedrogie prezenty.
Co do potraw, to co roku narzekamy zgodnie, że jest tego za dużo, ale nikt nie ma serca z czegoś rezygnować, a każdy musi spróbować choć troszkę :-): żurek z grzybami i ziemniakami, barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, zupa rybna, zupa grzybowa, zupa grochowa, płatki z makiem i karp smażony jako ukoronowanie (mój M czeka tylko na niego i co roku się złości, że już nie ma na niego miejsca :-D)
Ale przyznam się, że nie przepadam za Świętami, szczególnie tymi przygotowaniami, bo wszystko dzieje się u nas, no i za życzeniami opłatkowymi. W głębi duszy, to mam ochotę wyjechać z M gdzieś w góry na przykład i spędzić na spokojnie święta tylko we dwoje (a właściwie we troje).
 
Dominika81, już sobie wydrukowałam Twój przepis :D Co roku robiłam jakieś ciasteczka, ale nigdy nie miałam dobrego przepisu na pierniczki, w tym roku spróbuję :)
 
U nas w rodzinie już dawno ustaliliśmy, że nie robimy sobie wzajemnie prezentów, bo koszty były ogromne... Robię więc tylko naszym dzieciom, rodzicom i chrześniakowi. My dostajemy prezenty od rodziców, więc sobie też nie kupujemy nawzajem... A na Wigilię jeździmy do moich rodziców co roku :)
 
W te Święta odpuscimy prezenty, prezentem dla Nas, dziadków i pradziadków jest maleństwo, dla maleństwa prezentem będą ciuszki jak narazie :-)
Jesli chodzi o potrawy to myslałam, ze to będą Święta Nasze z mężem bo pierwsze to będa Święta odkąd mieszkamy na swoim, osttanie Święta były na dwa domy więc się przejedlismy hehe,myslałam, że wigilię przygotujemy sobie razem we dwójkę potem przejedziemy do tesciów i rodziców, ale ponieważ brzusio moze ograniczyć moje ruchy i przygotowania więc pewnie sami nie będziemy przygotowywać... jeszcze zobaczymy, może na Święta wyląduje w szpitalu, róznie to możeby być, dlatego nie będę planować narazie
U nas potrawy to:
Rosół na głowie karpia z grzankami
Karp z ziemniaczkami
Grzybowa z ziemniakami
Barszcz z uszkami
Karp w galarecie
Pierogi z kapustą i grzybami
kilka surówek do drugiego dania do wyboru
kompot
i to chyba tyle potraw a jak o czymś zapomniałam to jak mi sie przypomni dopisze:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
oo rosół z głowy karpia z grzankami ?? blondi nie słyszałam o tej potrawie... jak masz jak to daj przepis na wątku kulinarnym..( czy mozna z głowy innej ryby?
 
Do góry