reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2015

reklama
Corrine synek ma reakcję natychmiastową. W kilka sekund po polknieciu produktu uczulajacego dostaje pokrzywkę, czerwone plamy, raz nawet białka w oczkach miał czerwone. Dostał wtedy zastrzyk przeciw alergiczny. W piątek byliśmy na pobraniu krwi na ige na białko mleka krowiego.
Em-es-zet jesteś wielka!
Dziewczyny czy mogę podać kaczkę bezmleczna na wodzie, czy musi być na mm? Czy na swoim? Chociaż obawiam się, że swojego sciagne malutko. Poz tym jak robic na swoim? Podaje synkowi kaczkę dla alergików z owocami. Chciałabym coś urozmaicić.
Synek budzi się w nocy dwa razy, czasami więcej. Dostaje tylko cyca. Marze o przespaniu calej nocy.
My jesteśmy dalej bez zębów. Czy jest tu jeszcze jakiś szczerbatek?
 
Corrine synek ma reakcję natychmiastową. W kilka sekund po polknieciu produktu uczulajacego dostaje pokrzywkę, czerwone plamy, raz nawet białka w oczkach miał czerwone. Dostał wtedy zastrzyk przeciw alergiczny. W piątek byliśmy na pobraniu krwi na ige na białko mleka krowiego.
Em-es-zet jesteś wielka!
Dziewczyny czy mogę podać kaczkę bezmleczna na wodzie, czy musi być na mm? Czy na swoim? Chociaż obawiam się, że swojego sciagne malutko. Poz tym jak robic na swoim? Podaje synkowi kaczkę dla alergików z owocami. Chciałabym coś urozmaicić.
Synek budzi się w nocy dwa razy, czasami więcej. Dostaje tylko cyca. Marze o przespaniu calej nocy.
My jesteśmy dalej bez zębów. Czy jest tu jeszcze jakiś szczerbatek?

Tak tak uśmiech bezzębny wciąż u nas ;-)
Jak chcesz podać kaszke na swoim mleku to poprostu lakko go podgrzej nawet w mikrofali i wymieszaj z kaszką i gotowe.
Ja też marzę o przespanej nocy, bo jak teraz sobie liczę to już 17 miesięcy nie wiem co to dlugi/normalny sen. Od początku w ciąży cierpiałam na bezsenność no a teraz to wiadomo...
 
Podziwiam zaparcie w ściąganiu :)
U nas tez zębów brak.
Kamapeczke na nie duże kawaleczki pokroilam i sobie mymlal. Naleśnika do reki dawalam ale wiele z niego nie zjadl bo ciężko mu było odgryźc bez zębów. Wiec później zmielilam na kawaleczki z banankiem i gruszka czy innym owockiem.
 
U nas również zębów brak ;) i tak jakoś ze wszystkim powoli :( czy są jeszcze jakieś dzieciaczki, które nie siedzą, nie raczkują, nie czołgają się i nie turlają :( byłam u neurologa i mimo ćwiczeń ciągle mamy opóźnienie w rozwoju o ok miesiąc :(
 
U nas również zębów brak ;) i tak jakoś ze wszystkim powoli :( czy są jeszcze jakieś dzieciaczki, które nie siedzą, nie raczkują, nie czołgają się i nie turlają :( byłam u neurologa i mimo ćwiczeń ciągle mamy opóźnienie w rozwoju o ok miesiąc :(

U nas to samo,,,ale wcale się nie przejmuje...są dzieciaczki,ktore dlugo długo nic,a pozniej wszystko na,raz...tak tłumaczyła mi rehabilitantka do której chodzimy raz w tygodniu ze wzgledu na to ze Felo urodzil się z lekkim napieciem mięśniowym.Ma slabe rączki i pracujemy nad wzmocnieniem i barkami.Moj siedzi juz w krzeselku do karmienia,ale w szelkach wiec asekuracja jest. Do samodzielnego daleka droga. Tez się nie turla ani nie pelza. Czasem potrafi przekręcić się z brzuszka na plecy.
Nie ma co dramatyzowac...dzieci mają swoj indywidualny tok.To ze dziecko znajomych czy sąsiadów siada,chodzi czy co tam jeszcze wcale nie swiadczy o tym,ze nasze są jakieś " opóźnione "
 
U nas była asymetria i obniżone napięcie. Na szczęście po asymetrii nie ma już śladu. Z napięciem gorzej bo synek nadal jest trochę wiotki. Młody fajnie podpiera się na rączkach, kombinuje z podnoszeniem pupy tylko ma słabe mięśnie brzucha więc chodzimy na ćwiczenia żeby je wzmocnić. Wiem że niektóre dzieci potrzebują trochę więcej czasu tylko że mój Bąbel jak zwykle robi mamie psikusy. Najpierw urodził się 8 dni po terminie a teraz testuje moją cierpliwość za to ja jestem w gorącej wodzie kąpana więc chciałabym wszystko od razu. Jak sobie przypomnę te wszystkie metody, których próbowałam żeby wcześniej urodzić to aż się sama z siebie śmieję :D
 
reklama
U nas Bąbel trochę przyspieszył z rozwojem, ale też długo nie był zainteresowany poruszaniem się, tylko leżał i patrzył. Teraz powoli zaczyna rakować i kombinuje, jak usiąść. Ale wydaje mi się, że na wszystko jest czas, dziecko samo musi dojrzeć do kolejnych etapów. Chyba, że faktycznie jakieś problemy z napięciem się pojawiają, ale wtedy rehabilitacja i ćwiczenia pomogą i wszystko się zadzieje w swoim czasie. No i moim zdaniem zbyt szybkie wstawanie malucha też nie jest za dobre, bo taki mały organizm potrzebuje czasu, żeby rozwinąć porządnie układ nerwowy i wyćwiczyć mięśnie. Chyba większość z nas wie, że budowanie mięśni trwa i nie dzieje się z dnia na dzień ;)
 
Do góry