reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

szyszunia0803 mój eks maż był prawdziwym chamem jak byłam w ciąży, bo uważał że hormony to żadna wymówka ble ble ble. Na szczęście M to jego przeciwieństwo:-Doczywiście tez coś powie, co ja zrozumiem na opak i się rozbeczę (ze 2 razy mi się przydarzyło) ale z racji doświadczenia ciążowego wiem, ze nie ma się co przejmować i histeryzować -ot ciąża:-D M za to kapituluje od razu jak zaczynam zmieniać tom, zawsze mówi "dobra, ok, tak moja wina jasne" albo "ledwo człowiek do domu wrócił a już opier**l od progu":-pstrasznie lajtowo do tego podchodzi co mnie mega cieszy bo właśnie taki spokój był bardzo potrzebny w związku i takiego szukałam. Wiec wyluzuj, pobecz trochę i zapomnij ;-)
Tirli nic na siłę samo przyjdzie :-) jak to M mówi, jak leże to leżę ale jak wstanę to wszystko wywalam, szafy przeglądam, gniazdo wiję wiec luz;-)
mynia618 ocet w życiu -nie mogę nic co podrażnia żołądek a ocet to raczej nie jest dobry pomysł
waiting jeśli dużo jeździsz to zainwestuj w ten specjalny pas. Zwykłe przewrócenie się na chodniku możne być dla dziecka niebezpieczne co dopiero jakiekolwiek szarpnięcie przy stłuczce. Ja powtarzam to co ostatnio widziałam w programie na temat bezpieczeństwa, pasów i akurat był wątek o ciąży -niestety pasy i poduszki to jeden system i bez pasów poduszki mogą nas nieźle uszkodzić. No i nie wierzę w panowanie nad sytuacją na drodze, bo jedyna stłuczka jaką miałam to Pan który wjechał mi z impetem w bok -zagapił się na motor. Nawet nie jechał szybko a co dopiero jakiś idiota za kółkiem. Policjant to kiepski doradca (za wielu ich znam żeby im wierzyć), może prędzej lekarz w karetce -oni w sumie mają bezpośrednią styczność z wypadkami i większe pojecie.
Niesia_88 no musi wyciekać. A wód z tego co czytała nie da się pomylić z wydzieliną bo wody to wody -jak mi pobierali do strzykawy to jest to woda, czysta o barwie słomkowej i płynna. Nie jest to gęste, białe cy inne więc -woda to woda
Jasmina_88 to jest pieczenie po prostu, chociaż mnie czasem bez pieczenia boli między piersiami. Jeśli gardło to może refluks -czasem treść żołądka się cofa i pali przełyk a później nieprzyjemne odczucia. Można brać rennie w ciąży. Jeśli to infekcja to lekarz zauważy -zgagi nie zauważy;-)
Ewa 90 ja palcem jak stosowałam. W sumie ja w lux med -to też prywatnie miałam refundowaną luteinę... wiec chyba nie zależy to od lekarza tylko od leku chociaż... badań na NFZ prywatny lekarz nie może przepisać... luteina bez refundacji jest strasznie droga ale po refundacji kilka zł. Duphaston jest chyba nierefundowany. Może jeśli tabletki nie działają to zastrzyki????

Nie martwcie się, ja dziś znowu dzwoniłam po wyniki amnio ale jeszcze nie ma -ponoć to dobrze jak szybko nie ma... sama nie wiem czy w to wierzyć. Gdybym miała myśleć ciągle o tym czy moje dziecko jest zdrowe czy nie to chyba bym oszalała. Więc czekam..
 
reklama
Właśnie z ta luteina to widziałam na innym forum ze dziewczyny płacą po 3zl z groszami a ja 60 prawie w tym 2 opakowania na miesiąc. Nie mowie juz o duphastonie bo 9 opakowań :/ . Jutro pogadam z ta moja może chociaż ta luteine da na fundusz.
Hm a o jakich zastrzykach myślisz ? W sumie jak mi źle wyjdą wyniki znowu to mogę jej to podsunac.
 
Ewa90 jak ja miałam brać progesteron to mi lekarz powiedział, że on ma sens dopóki nie przejmie tego łożysko a z kolei kuzynka brała do końca ciąży w tych samych dawkach co na początku. Zaczęłam czytać co i jak i że faktycznie są sytuacje w których się go podaje ale w późniejszej ciąży głównie dopochwowo a jak to nie przynosi skutku to w zastrzykach. W sumie dużo tego bierzesz a lekarz na pewno wie co robi więc oby wyniki były super:-)

Kurcze zaczęłam czytać o tych pasach, ciekawy temat. Polecam analizę różnych badań
Statystyki | Ciąża i Pasy
No i niestety za kółkiem największe niebezpieczeństwo to nie pasy tylko poduszka -jest za blisko brzucha i ma za dużą siłę wystrzału.
Więc zapinam pasy i przesiadam się do tyłu :tak:
 
Gosia świetny tort :-) Miło, że pracownicy potrafią sprawić taką fajną niespodzinkę ;) Kolorki dobrane - uniwersalnie :-D
Jak mi zadzwonił dzisiaj budzik o 7 to nie wiedziałam gdzie jestem, za oknem było tak cieeemnooo nie miałam siły ani ochoty wychodzić z łóżka:baffled:

13x13 cóż to za połączenie smakowe :D Czy to potrawa na dolegliwości żołądkowe + anamia ?
Rozumiem Cię jak najbardziej to oczekiwanie na wyniki jest okropne:-(Dobrze, że starasz się na spokojnie do tego podejść; i dla Ciebie i dla dziecka, przecież nerwy to tu nic nie pomogą:tak:
Jak tylko będziesz coś wiedziała to podziel się z nami, główka do góry;-)

szyszunia0803 mój Łobuz za to w środe skończy 6 latek :happy:
Doradzali mi, abym odpuściła imprazkę, ale stwierdziałam, że najwyżej trochę skromniej niż do tej pory, ale urodzinki będzie miała wyprawione. Rozłoże sobie szykowanie wszystkiego i bedzie ok ;-)

Dużo zdrówka dla Twojej córuni;) Może do niedzieli się wykuruje? My w niedzieli świętujemy.

Niesia_88 ja u siebie raz zauważyłam, że część zmętolonej tabletki wylądował na wkładce ( od środy stosuje ).
Pewnie przyczną było, że została niezyt głęboko zaaplikowana..

Ewa90 widziałam na paragonie, że luteina 100 ponad 100zł :szok: Lekarz w szpitalu wypisał mi recepte ze zniżką z zapłąciłam 7zł z hakiem.
Dlatego zależało mi żeby mieć lekarza na nfz, aby mieć recepty na lekarstwa i skierowania na badania.
Ale z tego co się orientuje to niektórzy lekarze prywatni mają podpisane umowy z labolatorium.
Pogadaj z lekarką, skoro tak długo już ją stosujesz i masz takie doleglowości to z łaski swojej mogłaby zaznaczyć tą zniżkę..



Basi89 zapewne to upławy. Niestety w ciąży mogą się nasilić..
Człowiek myślał, że bedzie troche spokoju od okresu i nie bedziec trzeba nic nosić w tych majtkach, a tu peszek:eek:
Po moich akcjach chodze cały czas z wkładką w wrazie czego; jak coś poleci to karzą to pokazać, więc lepiej ją mieć i jej nie wyrzucać..
 
szyszunia0803 mój eks maż był prawdziwym chamem jak byłam w ciąży, bo uważał że hormony to żadna wymówka ble ble ble. Na szczęście M to jego przeciwieństwo:-Doczywiście tez coś powie, co ja zrozumiem na opak i się rozbeczę (ze 2 razy mi się przydarzyło) ale z racji doświadczenia ciążowego wiem, ze nie ma się co przejmować i histeryzować -ot ciąża:-D M za to kapituluje od razu jak zaczynam zmieniać tom, zawsze mówi "dobra, ok, tak moja wina jasne" albo "ledwo człowiek do domu wrócił a już opier**l od progu":-pstrasznie lajtowo do tego podchodzi co mnie mega cieszy bo właśnie taki spokój był bardzo potrzebny w związku i takiego szukałam. Wiec wyluzuj, pobecz trochę i zapomnij ;-)
Tirli nic na siłę samo przyjdzie :-) jak to M mówi, jak leże to leżę ale jak wstanę to wszystko wywalam, szafy przeglądam, gniazdo wiję wiec luz;-)
mynia618 ocet w życiu -nie mogę nic co podrażnia żołądek a ocet to raczej nie jest dobry pomysł
waiting jeśli dużo jeździsz to zainwestuj w ten specjalny pas. Zwykłe przewrócenie się na chodniku możne być dla dziecka niebezpieczne co dopiero jakiekolwiek szarpnięcie przy stłuczce. Ja powtarzam to co ostatnio widziałam w programie na temat bezpieczeństwa, pasów i akurat był wątek o ciąży -niestety pasy i poduszki to jeden system i bez pasów poduszki mogą nas nieźle uszkodzić. No i nie wierzę w panowanie nad sytuacją na drodze, bo jedyna stłuczka jaką miałam to Pan który wjechał mi z impetem w bok -zagapił się na motor. Nawet nie jechał szybko a co dopiero jakiś idiota za kółkiem. Policjant to kiepski doradca (za wielu ich znam żeby im wierzyć), może prędzej lekarz w karetce -oni w sumie mają bezpośrednią styczność z wypadkami i większe pojecie.
Niesia_88 no musi wyciekać. A wód z tego co czytała nie da się pomylić z wydzieliną bo wody to wody -jak mi pobierali do strzykawy to jest to woda, czysta o barwie słomkowej i płynna. Nie jest to gęste, białe cy inne więc -woda to woda
Jasmina_88 to jest pieczenie po prostu, chociaż mnie czasem bez pieczenia boli między piersiami. Jeśli gardło to może refluks -czasem treść żołądka się cofa i pali przełyk a później nieprzyjemne odczucia. Można brać rennie w ciąży. Jeśli to infekcja to lekarz zauważy -zgagi nie zauważy;-)
Ewa 90 ja palcem jak stosowałam. W sumie ja w lux med -to też prywatnie miałam refundowaną luteinę... wiec chyba nie zależy to od lekarza tylko od leku chociaż... badań na NFZ prywatny lekarz nie może przepisać... luteina bez refundacji jest strasznie droga ale po refundacji kilka zł. Duphaston jest chyba nierefundowany. Może jeśli tabletki nie działają to zastrzyki????

Nie martwcie się, ja dziś znowu dzwoniłam po wyniki amnio ale jeszcze nie ma -ponoć to dobrze jak szybko nie ma... sama nie wiem czy w to wierzyć. Gdybym miała myśleć ciągle o tym czy moje dziecko jest zdrowe czy nie to chyba bym oszalała. Więc czekam..
kochana ocet jabłkowy 1 kyzka do pol szklanki wody;)
 
13x13 a najlepszy ocet jabłkowy własnej roboty jest bardzo delikatny.

Odnośnie zapinania pasów to ja zapinam, nie rusze bez zapiętych. Ale mam z tamtej ciąży ten adapter i juz chyba zacznę go uzywac, bez niego faktycznie ciezko po połowie ciazy. Polecam Ciąża i Pasy | kampania edukacyjno – informacyjna

Toksoplazmozą najszybciej mozna sie zarazić z brudnych rąk, od owoców i warzyw wbrew pozorom a wcale nie od kotów. Niedokładnie umyta sałata jest gorsza niz kot w domu. Moja znajoma nie miała kota ani żadnej styczności ze zwierzętami a zachorowała w I trymestrze ciazy.
 
Waiting4beans nie zawsze jako kierowca panujesz nad sytuacją, bo przy stłuczce nie z twojej winy nie jesteś w stanie tego przewidzieć. Ja zapinana pasy cały czas.

Ewa90 no ja miałam refundowaną luteinę. Lekarz może wystawić receptę z refundacji nawet prywatny, ale musi mieć umowę z nfz. Tak samo jak l4. Jesli masz l4 od tego samego to nie wiem czemu płacisz 100%. Duphaston jest nierefundowany, ale czasem w aptekach można kupić z rynku równoległego i jest tańszy. Tylko to trzeba szukać.

Szyszunia zdrówka dla córci

13x13 a ja tak miodu nie lubię. A mam w domu i to z pasieki mojego kuzyna. Tylko używam go do wypieków.
 
reklama
Do góry