reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

Każde dziecko je, ile potrzebuje. Dzieci, poza skrajnymi przypadkami , mają idealnie działający ośrodek głodu i sytości, w przeciwieństwie do dorosłych. Zdrowego dziecka nie zagłodzisz..zaufaj mi, nie słuchaj innych. Z resztą do roku mleko to podstawa.
Mój cyc i cyc a z posiłków do brzucha trafia np. jeden makaron rurka z sosem i objętościowo zeskrobie sobie łyżeczkę jabłka czy banana, albo gryz piersi z kurczaka i tyle.
Starsza do 18mca tylko mm, bo innymi wymiotowała, a dobowo jadła max 400ml mleka i nigdy nawet anemii nie miała, a BMI zawsze w normie.
Dzieci w tym wieku okresowo nawet całkiem odrzucają inne pokarmy, a w wieku 2lat potrafią żyć tylko na bułce z masłem.
Jak się dobrze rozwija, ma energię i humor to jest ok
Moj synek mleko Bebiko potrafi pic po 210ml co trzy godziny. Sloiczki ble, tylko chrupki kukurydziane, kaszka raz dziennie 80ml i tubki owocowe z gerbera.
 
reklama
Jeśli kogoś martwi, że dziecko mało je, bez względu na wiek, to powinien uczciwie spisać wszystko, co dziecko dostaje. Często okazuje się, że je całkiem sporo, tylko mało na główne posiłki, bo w międzyczasie są zapychacze, typu bułka, chrupki, paluszki, biszkopty i z tego powinno się zrezygnować, bo to zapychacze bez wartości odżywczych. U starszych krecią robotę robią soczki i musy oraz serii i jogurciki kupne podawane w międzyczasie, a nie jako np. 2sniadanie czy podwieczorek
 
To dla dzieci 2-6l ale fajnie obrazuje, że wielkość odpowiednią porcji jest dużo mnejsza niż się wydaje dorosłym:
Wielkość porcji dla dzieci znacząco rożni się od tych, jakie powinni zjadać dorośli i młodzież. Orientacyjnie dla dzieci w wieku 2-6 lat można przyjąć, że na każdy główny posiłek (śniadanie, obiad, kolacja) 1 porcja głównych grup produktów (warzywa, owoce, białko, produkty zbożowe) to 1 łyżka stołowa na każdy rok życia dziecka. Czyli np. 3 latek na obiad powinien dostać (orientacyjnie!) 3 łyżki kaszy, 3 łyżki marchewki z groszkiem, kawałek kurczaka objętości 3 łyżek i na deser 3 łyżki borówek. Jednocześnie pamiętaj, że produkty białkowe to nie tylko mięso i ryby (te powinny być spożywane 1-2 x dziennie), ale również mleko i jego przetwory, których dziecko powinno zjadać 3 porcje/dziennie

A tu link do różnych produktów- ile czego jest ok dla dzieci powyżej roku, a w Polsce niemowlakom się wciska więcej:
Link do: Portion Sizes Table - Infant and Toddler Forum
 
@Jetkaa ja dziś chcę spytać, co u Ciebie? Jak dziś Twoje samopoczucie, zdrowie, siły? :* Tak sobie myślę, że może bierz Wit D w większej dawce, może trochę pomoże
 
Moj Julian je tylko to co pisalam a glownie mleko modyfikowane co 3h.
To dla dzieci 2-6l ale fajnie obrazuje, że wielkość odpowiednią porcji jest dużo mnejsza niż się wydaje dorosłym:
Wielkość porcji dla dzieci znacząco rożni się od tych, jakie powinni zjadać dorośli i młodzież. Orientacyjnie dla dzieci w wieku 2-6 lat można przyjąć, że na każdy główny posiłek (śniadanie, obiad, kolacja) 1 porcja głównych grup produktów (warzywa, owoce, białko, produkty zbożowe) to 1 łyżka stołowa na każdy rok życia dziecka. Czyli np. 3 latek na obiad powinien dostać (orientacyjnie!) 3 łyżki kaszy, 3 łyżki marchewki z groszkiem, kawałek kurczaka objętości 3 łyżek i na deser 3 łyżki borówek. Jednocześnie pamiętaj, że produkty białkowe to nie tylko mięso i ryby (te powinny być spożywane 1-2 x dziennie), ale również mleko i jego przetwory, których dziecko powinno zjadać 3 porcje/dziennie

A tu link do różnych produktów- ile czego jest ok dla dzieci powyżej roku, a w Polsce niemowlakom się wciska więcej:
Link do: Portion Sizes Table - Infant and Toddler Forum
 
To je całkiem ok, jak na swój wiek. Do 12mca to tylko próbowanie smaków i konsystencji :)
Jesli tak jest faktycznie to uspokoilas mnie. Martwilam sie wczesniej bo od czwartego miesiaca mial podawane na probe rozne rzeczy ale wtedy plul i plakal bo nie chcial jesc, nawet kaszki.. Dopiero po 6tym miesiacu zaczelam probowac od nowa i zasmakowal w tubkach, biszkoptach i chrupkach.

Sent from my HUAWEI Y360-U61 using Forum BabyBoom mobile app
 
Jesli tak jest faktycznie to uspokoilas mnie. Martwilam sie wczesniej bo od czwartego miesiaca mial podawane na probe rozne rzeczy ale wtedy plul i plakal bo nie chcial jesc, nawet kaszki.. Dopiero po 6tym miesiacu zaczelam probowac od nowa i zasmakowal w tubkach, biszkoptach i chrupkach.

Sent from my HUAWEI Y360-U61 using Forum BabyBoom mobile app
Takie rzeczy to większość dzieci lubi niestety.
 
reklama
@Jetkaa ja dziś chcę spytać, co u Ciebie? Jak dziś Twoje samopoczucie, zdrowie, siły? :* Tak sobie myślę, że może bierz Wit D w większej dawce, może trochę pomoże
Hej:) u nas w miare. Podejrzewają oskiego o padaczke:\ neurolog i endokrynolog chcieli żeby oskiemu zrobic rezonans ale byl anestezjolog i sie nie zgodzil bo jest ryzyko ze sie nie obudzi i beda musieli go zaintubowac:\ bo neurolog chcial zobaczyc czy z glowa sie nic nie dzieje a endokrynolog jak tam przysadka.. Więc narazie nie ma takiej opcji.. Tu sie ciesze a tu nadal widze ze nadal jeszcze nie jest ok:(( zrobią mu EEG glowy zeby sprawdzic czy ma padaczke.. Cos tam zobacza i to powinno to wystarczyc zeby go zdiagnozować czy ma padaczke czy nie:\ jest na proszkach na uspokojenie bo strasznie jest nerwowy,strasznie sie nakręca, a saturacja i tętno skacze.. Nie wiem czy cos go boli czy co:\ co sie dzieje..
Cos przybiera na wadze bo waży 3966g.. Dostaje 350ml nutrici mleczka.. Ale jest nadal problem bo ma wzdecia a brzuch robi sie mu jak balon:\ i czasem wymaga suchej rurki zeby kupy zrobil.. Boje sie ze jelita całkiem przestana dzialac..i ze zrobia mu stomie:( bo jego jelita nie dzialaja bo nie pochłania wartości z mleka a teraz jest problem z jego ogromnym brzuchem.. A ilosc ma mala bo ma 30ml mleka co 2h.. A w nocy nie je bo ma 10×30ml.. Co 2h.. Zobaczymy jak to dalej będzie..

Ja w miarę .. Mam na uspokojenie leki choc psycholog mowi ze to nie pomoze ze powinnam brac depresanty.. Zmęczona jestem bo nadal nie wiem czego sie spodziewac. Co sie bedzie dziac i jakie sa rokowania. Nadal jestem w punkcie wyjścia..
Myślę ze oskiemu brakuje na tyle mleka przez buzie ze temu jest taki nerwowy i sie tak nakreca.. Martwia mnie tez te skoki tetna i saturacji.. Ze cos sie dzieje.. Ehhh ta niewiadoma:(
 
Do góry