reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2022

reklama
Dziewczyny to teraz powiedzcie mi czy niepotrzebnie panikuje czy faktycznie jest cóż nie tak. Naczytałam się w nocy, że prawidłowe tętno jest do około 150-160 uderzeń na minutę. Wczoraj na usg wyszło około 169 ud/min. Wizyta dopiero 8 listopada i nie wiem czy próbować wcześniej się umówić czy jest ok wszystko?
Pewnie, że jest ok. Ja wczoraj w jednym z artykułów wyczytałam, że prawidłowe tętno to 40 do 80😄 Internet to istna skarbnica wiedzy, serio...

Ja mam u siebie takie siatki centylowe z uniwersytetu Hopkinsa. Napisz mi dokładnie, który to tydzień + dzień i zaraz Ci sprawdzę :)
 
Pewnie, że jest ok. Ja wczoraj w jednym z artykułów wyczytałam, że prawidłowe tętno to 40 do 80😄 Internet to istna skarbnica wiedzy, serio...

Ja mam u siebie takie siatki centylowe z uniwersytetu Hopkinsa. Napisz mi dokładnie, który to tydzień + dzień i zaraz Ci sprawdzę :)
według usg 11+3
 
Hej dziewczyny, każda z nas jak widzę z czymś musi schizować, zamartwiać się na zapas itd. Mnie teraz dopadła faza na cukier i żyć mi to nie daje. Dzisiaj rano na czczo 81, godzinę po śniadaniu 131. Jadłam normalnie tak jak zawsze bez żadnych ograniczeń. Najlepiej to bym co chwila ten cukier sobie mierzyła ale wiem że to bez sensu. Jak ha do końca ciąży psychicznie się nie wykończę to będzie dobrze 😉
Dobry masz cukier. Mnie np do 130 wybijał chleb,zmieniłam i elegancko 96
 
Dziewczyny to teraz powiedzcie mi czy niepotrzebnie panikuje czy faktycznie jest cóż nie tak. Naczytałam się w nocy, że prawidłowe tętno jest do około 150-160 uderzeń na minutę. Wczoraj na usg wyszło około 169 ud/min. Wizyta dopiero 8 listopada i nie wiem czy próbować wcześniej się umówić czy jest ok wszystko?
Mnie by zmartwiło 150 :D W okolicy Twojego tygodnia są dalej najwyższe wyniki HR z całej ciazy, Twoje 169 to dużo lepiej niż 150. Jak czytałam badania, to srednia w 10tyg to 175 :d
 
Słyszałam, że dopiero tętno powyżej 200 u płodu jest niepokojące...
Tym bardziej że do 10-11 TC rośnie, dopiero później spada i się stabilizuje
 
reklama
Ja wrocilam od hematologa i szczerze to nie wiem, śmiać mi się chce. Jak ktoś pyta, co badam, to nie jestem w stanie odpowiedziec, bo oni badają mi wszyyystko. Dziś do istniejących problemów doszły przeciwciała anty-z, jakiś totalny kosmos, ale czytam w badaniach ze to sa problemy osób z toczniem, a w ciazy powodują straty, mały przyrost zarodka, stan przedrzucawkowy. Same te przeciwciała sa u mnie wymaganiem do heparyny i acardu, a do tego dużej dawki progesteronu. Serio już nie wiem, czy będzie ok tym razem i nigdy bym się nie dowiedziała, ze mam tyle dziwnych rzeczy we krwi, gdyby nie ciąża i strata. Ma-sa-kra.
 
Do góry