reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

reklama
Cześć, cześć :)
Czy kompletujecie już wyprawkę?
Właśnie się zastanawiam czy już zacząć, żeby potem mieć lżej?
Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? To moja pierwsza ciąża i nie mam kogo się poradzić?
 
Ja już całkiem sporo rzeczy mam w domu lub zamówionych :) też jest to moja pierwsza ciąża więc trochę tego jest do ogarnięcia. U nas jest już łóżeczko, wózek i fotelik, trochę ubranek, pieluchy, kocyki, smoczki, rożki. Dziś zamówiłam wszystkie pielęgnacyjne rzeczy dla malucha i dla siebie do szpitala.
Myślę że warto powoli zacząć myśleć ;)
 
Tu jest fajna ściąga jeżeli chodzi o ubranka. Ja od siebie dodam, że polecam kupić zapinane kopertowo body lub kaftaniki. Nam jest o niebo łatwiej ubrać maleństwo, a i nie narażamy główki i tak już obolałej po porodzie
6a1e5aee4b592d122db388c872e5286a.jpeg
 
Tu jest fajna ściąga jeżeli chodzi o ubranka. Ja od siebie dodam, że polecam kupić zapinane kopertowo body lub kaftaniki. Nam jest o niebo łatwiej ubrać maleństwo, a i nie narażamy główki i tak już obolałej po porodzie Zobacz załącznik 941949


Podobno rękawiczek już się nie stosuje bo to hamuje funkcje poznawcze dziecka a właśnie opuszki palców są idealne do poznawania świata.
 
Hhmm w sumie też nie używałam tych niedrapek. Chyba się je zakłada jak dziecko się drapie do krwi czasami. Ale czy nie lepiej po prostu obciąc pazurki? [emoji6]
Ale co krok to inna szkoła, inne teorie. Zresztą dużo zależy od dziecka. Np jest moda na owijanie. Otulanie ścisłe. Bo dziecko czuje się jak w łonie mamy. Podobno działa antykolkowo, uspakaja, cud, miód orzeszki... Więc matka z ojcem zakupili owy otulacz, położyli w nim dziecko, otulają....i młody dał nam taką syrenę, że mamy sobie z głowy wybić on otulać się nie ma zamiaru! I od urodzenia machał sobie rączkami, nóżkami we wszystkie strony świata. Tak na marginesie do tej pory nienawidzi nawet kołdry i śpi bez. Za to dzieci znajomych zasypiały jako noworodki tylko otulone ciasno. Oni sobie chwalą otulacze.
 
Hhmm w sumie też nie używałam tych niedrapek. Chyba się je zakłada jak dziecko się drapie do krwi czasami. Ale czy nie lepiej po prostu obciąc pazurki? [emoji6]
Ale co krok to inna szkoła, inne teorie. Zresztą dużo zależy od dziecka. Np jest moda na owijanie. Otulanie ścisłe. Bo dziecko czuje się jak w łonie mamy. Podobno działa antykolkowo, uspakaja, cud, miód orzeszki... Więc matka z ojcem zakupili owy otulacz, położyli w nim dziecko, otulają....i młody dał nam taką syrenę, że mamy sobie z głowy wybić on otulać się nie ma zamiaru! I od urodzenia machał sobie rączkami, nóżkami we wszystkie strony świata. Tak na marginesie do tej pory nienawidzi nawet kołdry i śpi bez. Za to dzieci znajomych zasypiały jako noworodki tylko otulone ciasno. Oni sobie chwalą otulacze.


Nie obcina się paznokci noworodkom. Można łatwo im opuszki skaleczyć Ewentualnie lekko spiłować. Nawet widziałam gdzieś reklamę takiego delikatnego pilniczka, który jest na palec i mama delikatnie nim piłuje paznokcie ( wyglada jak temperówka z otworem na palec).
A propos paznokci to tyle wiem a to co już noworodek toleruje a czego nie to indywidualna sprawa maleństwa. Wiadomo jedno będzie lubiło to, a drugie nie. Jedne będą chciały być np.chustowane a drugie nie.
 
reklama
Nie obcina się paznokci noworodkom. Można łatwo im opuszki skaleczyć Ewentualnie lekko spiłować. Nawet widziałam gdzieś reklamę takiego delikatnego pilniczka, który jest na palec i mama delikatnie nim piłuje paznokcie ( wyglada jak temperówka z otworem na palec).
A propos paznokci to tyle wiem a to co już noworodek toleruje a czego nie to indywidualna sprawa maleństwa. Wiadomo jedno będzie lubiło to, a drugie nie. Jedne będą chciały być np.chustowane a drugie nie.
Muszę rozejrzeć się za tym pilnikiem. [emoji848]
 
Do góry