reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

reklama
]Ja jak miałam 3 latka to dostałam żółtaczki i wzięli mnie na odział i tez rodzice mnie nie mogli odwiedzać.
Mama opowiadała, ze jak mnie wieźli to powiedzieli ze jade na takie fajne wczasy. Potem tato codziennie mnie odwiedzał ( mama miała młodsza siostrę co się niedawno urodziła) z tym ze tato jeździł stopem do szpitala 30 km bo nie mieliśmy wtedy auta i mógł na mnie patrzeć tylko przez okno i tylko tak bym go nie widziała.
Ponoć jak mnie odbierali po dwóch tygodniach to stanęłam i zaczęłam strasznie płakać i krzyczałam ze ja nie chce więcej takich wczasów
 
Ale cichutko tutaj ! :D widać od razu, że weekend się zaczął :) Ja dzisiaj bosko spałam. Ale dzisiaj mam 34+3 i powiem Wam, że moja Wariatka jakoś mniej sie kręci. Musiałam się wczoraj nagłowić jak ją rozruszać. W porównaniu do ostatnich tygodni to jakby ciągle spała. Chyba faktycznie sprawdza się ta teoria, że już na tyle urosła, że nie mam za dużo miejsca i tych ruchów jest tochę mniej, albo są słabsze. Mam nadzieję, że o to chodzi.

A tak z innej beczki. Czy dla takiego niemowlaka warto kupić np jakąś karuzela nad łóżko? Albo matę edukacyjną? Czy to za wcześnie i dopiero koło 3 miesiąca?

Czy takiego noworodka kładzie się od samego początku na brzuszku? Czy też dopiero od któregoś miesiąca?
 
Ale cichutko tutaj ! :D widać od razu, że weekend się zaczął :) Ja dzisiaj bosko spałam. Ale dzisiaj mam 34+3 i powiem Wam, że moja Wariatka jakoś mniej sie kręci. Musiałam się wczoraj nagłowić jak ją rozruszać. W porównaniu do ostatnich tygodni to jakby ciągle spała. Chyba faktycznie sprawdza się ta teoria, że już na tyle urosła, że nie mam za dużo miejsca i tych ruchów jest tochę mniej, albo są słabsze. Mam nadzieję, że o to chodzi.

A tak z innej beczki. Czy dla takiego niemowlaka warto kupić np jakąś karuzela nad łóżko? Albo matę edukacyjną? Czy to za wcześnie i dopiero koło 3 miesiąca?

Czy takiego noworodka kładzie się od samego początku na brzuszku? Czy też dopiero od któregoś miesiąca?

Mój jak miesiąc miał to już go kładłam na ziemie i coś mu pokazywałam. Nie wiem na ile ogarniał ale wydawało mi się, ze ma jakaś odmianę.

Co do leżenie na brzuszku. To zależy jakie dziecko, mojej siostry zaraz po urodzeniu sypiał na brzuchu ( nie na noc) bardzo lubił. Z kolei mój bardzo nie lubił, co go kładłam na brzuch w sekundę była histeria.. aż się martwiłam bo przez to tez głowę zaczął późno podnosić i się mocno martwiłam bo dopiero tuż przed trzecim miesiącem
 
Mata to raczej nie prędzej niż koło 3 mc, karuzela też. Ja niby mam w kołysce zamontowana bo to był zestaw, ale będę próbowała odmontowac, bo wydaje mi się zbędna.
Co do leżenia na brzuszku zależy od dziecka. Ja moja pierwszą kładłam prawie od razu, wyglądała jak mały żółw z dupka do góry. Natomiast druga darła się niemiłosiernie więc późno zaczęliśmy się kłaść na brzuchu.
Ale cichutko tutaj ! :D widać od razu, że weekend się zaczął :) Ja dzisiaj bosko spałam. Ale dzisiaj mam 34+3 i powiem Wam, że moja Wariatka jakoś mniej sie kręci. Musiałam się wczoraj nagłowić jak ją rozruszać. W porównaniu do ostatnich tygodni to jakby ciągle spała. Chyba faktycznie sprawdza się ta teoria, że już na tyle urosła, że nie mam za dużo miejsca i tych ruchów jest tochę mniej, albo są słabsze. Mam nadzieję, że o to chodzi.

A tak z innej beczki. Czy dla takiego niemowlaka warto kupić np jakąś karuzela nad łóżko? Albo matę edukacyjną? Czy to za wcześnie i dopiero koło 3 miesiąca?

Czy takiego noworodka kładzie się od samego początku na brzuszku? Czy też dopiero od któregoś miesiąca?
 
My dziś 33 tydzien zaczynamy, szybciutko teraz będzie lecieć w ogóle druga ciąża mi bardzo szybko przeleciala...
Ja też jakoś koło miesiąca zaczęłam juz regularnie ćwiczyć leżenie na brzuszku, ale jakoś mlody tez nie za bardzo lubił. Karuzela tak samo wyleciała po miesiącu mialam kontrastowa mamy uwielbiał do niej gugac.

My dzisiaj w lesie mamy takie swoje miejsce nigdy tam nikogo nie ma 😁 dzieczyny jak tam wasze brzuchy ? Ja mam jeszcze 7 tyg przed sobą, a już się czuje jakbym miała pęknąć 🤣
IMG-20200328-WA0027.jpg
 
My dziś 33 tydzien zaczynamy, szybciutko teraz będzie lecieć w ogóle druga ciąża mi bardzo szybko przeleciala...
Ja też jakoś koło miesiąca zaczęłam juz regularnie ćwiczyć leżenie na brzuszku, ale jakoś mlody tez nie za bardzo lubił. Karuzela tak samo wyleciała po miesiącu mialam kontrastowa mamy uwielbiał do niej gugac.

My dzisiaj w lesie mamy takie swoje miejsce nigdy tam nikogo nie ma 😁 dzieczyny jak tam wasze brzuchy ? Ja mam jeszcze 7 tyg przed sobą, a już się czuje jakbym miała pęknąć 🤣
Zobacz załącznik 1098250
Mi zostalo mniej nizn6 tygodni i caky czas mam wrazenie ze mam maly brzuch ;) wiec w sumie czuje sie dobrze ;) taki urok moj chyba ze nie bede mieć duże to brzucha.
Martwi mnie ttlko to ze dwa dni temy waga wslazywal 2 kg mniej 🤔🤭 mam nadzieje ze to woda ;)
 
Mi zostalo mniej nizn6 tygodni i caky czas mam wrazenie ze mam maly brzuch ;) wiec w sumie czuje sie dobrze ;) taki urok moj chyba ze nie bede mieć duże to brzucha.
Martwi mnie ttlko to ze dwa dni temy waga wslazywal 2 kg mniej 🤔🤭 mam nadzieje ze to woda ;)
Ja już od dawna się nie ważne nic mi to nie da 😁😁😁 dopiero na wizytach się dowiaduje 😊
 
My dziś 33 tydzien zaczynamy, szybciutko teraz będzie lecieć w ogóle druga ciąża mi bardzo szybko przeleciala...
Ja też jakoś koło miesiąca zaczęłam juz regularnie ćwiczyć leżenie na brzuszku, ale jakoś mlody tez nie za bardzo lubił. Karuzela tak samo wyleciała po miesiącu mialam kontrastowa mamy uwielbiał do niej gugac.

My dzisiaj w lesie mamy takie swoje miejsce nigdy tam nikogo nie ma [emoji16] dzieczyny jak tam wasze brzuchy ? Ja mam jeszcze 7 tyg przed sobą, a już się czuje jakbym miała pęknąć 🤣
Zobacz załącznik 1098250

Pięknie wyglądacie! Mój brzusio tez wielki. Olbrzymi wręcz. My dzisiaj 33+4. Poprzednia dwójkę urodziłam 38 i 38+4, wiec uważam, ze teraz nie będzie inaczej, wiec zawsze te ok 2 tygodnie krócej [emoji28]Zreszta moja gin., tez uważa, ze to będzie w skończonym 38.
 
reklama
My dziś 33 tydzien zaczynamy, szybciutko teraz będzie lecieć w ogóle druga ciąża mi bardzo szybko przeleciala...
Ja też jakoś koło miesiąca zaczęłam juz regularnie ćwiczyć leżenie na brzuszku, ale jakoś mlody tez nie za bardzo lubił. Karuzela tak samo wyleciała po miesiącu mialam kontrastowa mamy uwielbiał do niej gugac.

My dzisiaj w lesie mamy takie swoje miejsce nigdy tam nikogo nie ma 😁 dzieczyny jak tam wasze brzuchy ? Ja mam jeszcze 7 tyg przed sobą, a już się czuje jakbym miała pęknąć 🤣
Zobacz załącznik 1098250
Mam zupełnie podobny brucholek do Twojego 😊 i dziś tez zaczynam 33 tydzien :)
 
Do góry