reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Dziewczyny mam pytanko. Jak dzwoniłyście rejestrować się do dentysty to co mówiłyście? Chodzi mi o to, czy od razu mówiłyście, że jesteście w ciąży czy jak?

Pytasz czy świadczą usługi na NFZ np a potem że jesteś w ciąży i chciałaś się zapytać o najbliższą wizytę... :)

apple ale smaka narobiłaś :szok:

Edit aaaaa dzisiaj zaczęłam nowy tydzień :-) ​ale ten czas leci :)))))
 
reklama
Kochane!

Bylam z mezem u pani prawnik i pomogla nam z moja odpowiedzia, kazala na kazdy list z upomnieniem jaki dostane odpisywac, powiedziala, zeby nie wspominac teraz o tym ze jestem inaczej traktowana przez ciaze tylko po prostu robic swoje i zapisywac kazde niesprawiedliwe traktowanie w notatniku, szczegoly, swiadkow, date, godz itd.. No i byle do kwietnia bo macierzynski zaczne pewnie w polowie kwietnia albo i wczesniej..

Dzis mnie obudzili panowie z dostawy po 7 rano, przywiezli nam suszarke i teraz pierzemy zalegle panie, posciele, reczniki i suszymy :-) dzis dzien pioracy :-) moze ta suszarka nam pomoze chociaz troche z wilgocia i parujacymi oknami.

Pozatym to mamy kolejny typowo angielski dzien deszczowy plus mocne wiatry :-) ale mnie to nie przeszkadza ciesze sie urlopem. I zajadam lody ciasteczkowe :-)

Natuszka masz racje z tymi "smieciami" w Anglii. Ludzie tutaj wyrzucaja naprawde dobre, ladne rzeczy. Jak jest dzien smieciowy to nieraz widzialam kolo koszow na smieci ladne, niezniszczone komplety wypoczynkowe, sprzety kuchenne, telewizory.. A ludzie zamiast zawiezc to na jakas akcje charytatywna to wystawiaja pod dom zeby smieciowi zabrali, bo im sie nie chce tych rzeczy pakowac i zawozic..
Lena zagladaj do nas czasami :-)
Funia na bolace plecy polecam niezastapiona joge :-) dziala cuda
Kpe dokladnie to samo u mnie, co rano jak sie budze to klade reke na brzuchu i obiecuje, ze codziennie jest wiekszy
Asku, Mrowek jest niezastapiony!
Aesthete udanej randki z tesciowa :-) na jaki film idziecie?
Futurystka ale mnie rozbawilas, chyba sie przeliterowalas, zobacz sobie na swojego posta "my dzis do tesciowej na obiadek zrobila kupe" :D:D:D:D
no to super, że prawnik wam pomogła :) teraz tylko trzymam kciuki żeby udało Ci się poskromić tą jędzę :)

my byliśmy na hobbicie :) rok temu zabraliśmy ją na pierwszą część, a w tym na drugą :) akurat w jej urodziny hobbita puszczają :D


Bieganie do łazienki co chwile powróciło. :/ Wam tez? Do tego mam krępujący problem, wstaje, czasem siadam albo przekręcam sie na bok to zdarza mi sie popuścić pare kropel. Bałam sie ze to wody, ale kasłałam w kuckach, badanie moczu tez miałam na wizycie, wiec to odpada.
Chyba trzeba intensywniej trenować Kegla :/
ja w ogóle nie miałam biegania do łazienki, ale od nocy, przez cały dzień mała siedzi na pęcherzu :( to masakra jakaś, ledwo chodzę :(


a nie wiem czy my już nie powinnyśmy brać magnezu? od kiedy się bierze magnez? kurczę, nie pamiętam :dry:
mi gin jeszcze nic nie mówił, ale może każe po kwasie foliowym? po kwas foliowy do 26 tc to może potem magnez zaleci? :)

Magnez biorę cały czas,jaką pracę wykonujecie ,że jeszcze do niej chodzicie????????????????Nawet jakbym miała siedzieć w fotelu w biurze nie dałabym rady.....podziwiam.
ja poszłam na L4 jak wpadłam w poślizg :) bo dużo jeżdżę autem i ogólnie zawsze lubiłam drifty, ale stwierdziłam że w ciąży niekontrolowane poślizgi wolę sobie darować i się nie narażać ;)


Ja biore witaminy dla kobiet w Ciazy. one sie nazywaja Preg Vit. Poranna tabletka zawiera zelazo a wieczorna wapn.
no w Polsce tych witamin nie ma :) ale fajnie że masz tak dostosowane na dzień i na noc :)


Troszkę się posprzeczałam z teściami, chcą wysłać M na 3 miesiące do pracy do Holandii, na co ja absolutnie nie chcę się zgodzić,:crazy: czego oni na przekór nie mogą zrozumieć...:no: W końcu dali spokój po długiej dyskusjii, :crazy:(a że pieniądze na wesele są potrzebne, że dziecko),:crazy: ale póki co ze Slubnym dajemy radę, więc po co nam więcej.. ;-) Nie należę do osób wymagających i najchętniej urządziłabym cichy ślub dla najbliższej rodziny, ale Ślubny przekonał mnie, że pieniążki nam może jakieś wpadną na mieszkanko i tak jakby siła wyższa wygrała...;-) M na te moje nerwy jedzie mi na stację po lody ( do Mc - a za daleko) :-( i jakoś mi zły humorek przechodzi. :-):-D
nie no, trochę przeginają o_O nie powinni się wtrącać i to wasz wybór... dobrze że dłużej nie nalegali :)

Witam poludniowo :)
Tak sie rozleniwilam przez te swieta, ze az mi zle z tym :) musze zaczac sobie wymyslac jakies zadania, bo zeswiruje na tym wolnym :) ogladam filmy do nocy, a pozniej rano nie moge wstac.
Musze isc sie zameldowac, bo chcialabym sie zapisac do szkoly rodzenia, a z tego co widze, to to jest niezbedne, zeby bylo bezplatnie.
Wiecie moze jak szybko dadza mi jakis swistek o meldunku?
świstek dostaniesz od razu w urzędzie miasta :)

Nie mogam sie zebrać , żeby cos napisac. Ostatnio rzadko siedze na necie, w domu praktycznie wcale, bo moj M się denerwuje;/ U mnie wlasnie rozpoczal sie 21 tydzien , jutro mam wizyte, ale nie wiem czy bedzie mi robil USG czy kaze przyjsc prywatnie. Mam do was takie pytanie czy ktoras z Was miala klucie w lewym boku? Dzsiaj nad ranem zaczelo mnie kluc i dopiero przeszlo godzine temu. Wczesniej klulo mnie po drugiej stronie, ale znajomy lekarz powiedzial mi, ze to przez rozciagajace sie więzadła.
kłucia to normalne. mi gin mówił, że będzie kłuć, ciągnąć i boleć, bo wszystko się rozrasta i przygotowuje się miejsce dla lokatora :)


Natuszka21-w pierwszej ciąży chodziłam do szkoły rodzenia, ale jak przyszedł poród to i tak miałam problem z oddychaniem. A jak jest u Was z opłatami za szkołe rodzenia? U mnie były za darmo, natomiast za poród rodzinny musieliśmy płacić
no szkoła rodzenia fajna jest też dla taty, uczą przewijania, kąpieli, jak pomagać mamie przy porodzie...
szkoła rodzenia jest darmowa od 26 tc, można też oczywiście pójść sobie prywatnie, ale po co przepłacać? ;) za poród rodzinny nie mają prawa brać pieniędzy, możesz zaskarżyć szpital i domagać się zwrotu kasy jeśli sytuacja by się teraz powtórzyła :)


Wcięło mi posta:-(

Luna ja też czasami mam kłucia i moja gin powiedziała, żeby tym się nie przejmować(raz kłucie trwało 3 dni:szok:).

Z dobrych wieści - MAM ROGALA do spania. Tyle o nich pisałyście, że i ja się skusiłam. Ponieważ chciałam mniej więcej takiego
PODUSZKA DO KARMIENIA KOJEC ROGAL MOTHERHOOD !!!!! (3838178307) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.,
a jego cena mnie dobiła,to kupiłam wsyp(kulki silikonowe), a mama resztę uszyła. I powiem nieskromnie, że jest super. Dopasowany do mojego wzrostu(a mam tylko 160 cm), idealna odległość między szyją i kolanami i idealnie wypchany. Ale się nachwaliłam, ale jestem super zadowolona i musiałam:tak:. Wybaczcie:-D
ło matko, niezła cena tego rogala :O ja wyhaczyłam nowego na allegro za 25zł :) zresztą niedawno wstawiałam wam linki do aukcji to były jeszcze po 29zł i 35zł :)
ale super, że mama Ci szyje :) moja mi piecze za to chleb i gotuje pyszności :D


Hej!

Ja juz po wizycie dolaczam sie do mam siurakowych :-) Alexander rosnie zdrowo :-) na usg wzielismy mame i az sie poplakala ze szczescia :D w ogole to mysle nad ta przeprowadzka czy warto czy moze lepiej poczekac rok i uzbierac na depozyt na dom.. Bym musiala przemeblowac dom na maksa.. Nie wiem musze to przemyslec.

Jutro kierunek Ikea :-)

Jeszcze jestem w szczesliwym szoku :D
jeszcze raz gratuluję synka!
może rzeczywiście lepiej dozbierać do domu? musicie spisać wszystkie plusy i minusy i wtedy podjąć decyzję :)


A ja bardzo się chcę zapisać na zajęcia:tak: u nas są teoretyczne i praktyczne, a do tego ćwiczenia dla ciężarnych. Na ćwiczenia mozna chodzić niezależnie od zajęć. Są codziennie o różnych godzinach. Ja chcę się zapisać przede wszystkim ze względu na teorię - informacje na temat pielęgnacji maluszka, karmienia itp. Zajęcia praktyczne dotyczą kąpieli i drugie są z porodu rodzinnego. Też chętnie pójdę. A na ćwiczenia też wskazane pochodzić i rozruszać ciałko z innymi mamami:-pzresztą uważam, że na takich zajęciach można spotkać fajne osoby, trochę się rozerwać, zmienić otoczenie. Więc ja jak tylko pójdę na zwolnienie,planuję się zapisać.


Taką mi ochotę wczoraj na Mc Flurry zrobilyście, że musiałam zjeść dziś:cool2: ale podam Wam sposób na domowe. Na pewno te z Mc są smaczniejsze, ale jest nie po drodze, to i domowe mogą być!

- Lody
- mleko czekoladowe albo o innym smaku (np Muller, albo w kartoniku)
- Lion, Kit Kat czy jaki tylko lubicie batonik. Albo granola mmm.

Batonik chłodzimy w zamrażarce, żeby był twardy. Do wysokiego pojemnika wkładamy lody i wlewamy kilka łyżek mleka smakowego. Chwilę miksujemy do pożądanej konsystencji. Jak jest za gęste, dodajemy jeszcze trochę mleka smakowego. Zmrożony batonik rozdrabniamy (np tłuczkiem do mięsa) i wsypujemy do masy lodowej. Mieszamy i gotowe:-)
no to u mnie podobnie wygląda szkoła rodzenia :) my na pewno zamierzamy skorzystać, szczególnie że M nigdy z tak małymi dziećmi nie miał do czynienia i myślę że taka wiedza mu się przyda :)

dzięki za przepis, na pewno skorzystam! :)



dziewczyny, ponawiam, bo może mój wpis zaginął w gąszczu innych :D

nie wszystkie jesteście na liście majowych mam https://www.babyboom.pl/forum/maj-2014-f535/lista-majowych-mam-2014-a-67734/
napiszcie więc do Zobacz Profil: ewelinka2106 - Forum o ciąży i dzieciach - BabyBoom z informacjami: wasz wiek, jaka płeć dziecka (o ile znacie) i planowany termin porodu :) żeby wszystkie były na liście :D
 
Dzień dobry,my już wyspane.Chłopcy mają na 9 do szkoły,a nam sie nudzi ,w telewizji nic nie ma ,muszę wybrać się do biblioteki,albo w końcu zdecydować się na zakup audiobooka.
 
Witajcie :)

Już oczywiście spać nie mogę. Ale i tak 5h snu za mną, więc nie jest źle :)


Wcięło mi posta:-(

Luna ja też czasami mam kłucia i moja gin powiedziała, żeby tym się nie przejmować(raz kłucie trwało 3 dni:szok:).

Z dobrych wieści - MAM ROGALA do spania. Tyle o nich pisałyście, że i ja się skusiłam. Ponieważ chciałam mniej więcej takiego
PODUSZKA DO KARMIENIA KOJEC ROGAL MOTHERHOOD !!!!! (3838178307) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.,
a jego cena mnie dobiła,to kupiłam wsyp(kulki silikonowe), a mama resztę uszyła. I powiem nieskromnie, że jest super. Dopasowany do mojego wzrostu(a mam tylko 160 cm), idealna odległość między szyją i kolanami i idealnie wypchany. Ale się nachwaliłam, ale jestem super zadowolona i musiałam:tak:. Wybaczcie:-D

Ja kupiłam tego oryginalnego rogala i to było najlepiej spożytkowane 150zł od czasu zakupu adaptera do pasów bezpieczeństwa. Jeżeli któraś cierpi na bóle pleców i bezsenność - POLECAM bez zastanowienia :)

Dziewczyny, jak to jest z tym fb? Czy jak dołączę do grupy to moi znajomi będą widzieć, że to są Majówki 2014 i wszystkie posty jakie piszemy? Czy jest to jakoś zamknięta grupa? Mogę prosić o więcej szczegółów?

Ale Franko pięknie mnie dzisiaj kopie :D Kochany synuś <3
 
pysia to jest zamknięta grupa tych osób co zaproszone...dobrze że nie widzą bo takie tam orgie odchodzą :szok::-D:szok::-D hehe

Nastawiłam sobie budzik dzisiaj na 7 , oczywiście dopiero po 4 zasnęłam :-( nie wiem czemu...i kurde blaszka budzę się nagle a telefon miga ale bez głosu. A obudziłam się minutę po nieźle jakbym zaspała...bez śniadanka trzeba śmigać, jeszcze na piechtę bo coś tam w aucie siadło...
Wczoraj lubemu jakiś opiłek wpadł do oka przy paleniu i centralnie w środku siedział...za nic w świecie mu nie wyciągniesz :/ gadałam mu że pojedziemy na IP ale on nie chciał sluchać, spuchło mu , czerwone jak nie wiem. Nie ma szans żeby mu wyciągnąć patyczkiem bo bardzo się boi , nawet kiedyś próbował lekarz szkła kontaktowe założyć...nie hu hu :-) Tak mi było go szkoda ehhhh a to akurat wbił się i nic nie dało zrobić...ale za chwilę przychodzi rozradowany że wyjął uffff tak go bolało że już nie mógł wytrzymać a mi kamień z serca bo wiem co by się działo w nocy czy rano :-( ehhh te chłopy :szok:
 
hej hej :-D
środa tygodnia roboczego! super radość :tak:
dzisiaj spałam do 4 :wściekła/y: oczywiście z kilkoma przerwami na wstawanie kibelkowe :dry: od 4 leżałam, przewracałam się i tylko wkurzałam ;-) przed 5 stwierdziłam, że Mrówek mógłby do mnie przyjść, uwielbiam jego zapach ;-) i po kilku minutach przylazł Mrówek :-D więc przekimałam się chwilę, do budzika :confused:
pocieszam się, że dwa wstania :tak: i weekend ;-)

wczoraj podjechał do jednego lumpka, by zobaczyć co by jakieś kurtki były ;-) bo coś brzuch mi wyskoczył i rano jeszcze jakoś się zapnę (na wdechu), tak po pracy mam ogromny problem z zapięciem :sorry: no i kicha ;-) jedną kurtkę mierzyłam, na teraz ;-) ale fajna była :tak: tylko po co mi na teraz ;-) druga na max miesiąc ... więc rano mocny wdech, a po pracy szybki bieg :-D i stopniowo muszę szukać, bo daleko tak nie zajdę ;-)



mi gin jeszcze nic nie mówił, ale może każe po kwasie foliowym? po kwas foliowy do 26 tc to może potem magnez zaleci? :)
kwas foliowy odstawiłam po I trymestrze ;-) tak jak przy Mrówku :tak: zawsze zapominam o to zapytać ginkę :dry: muszę sobie na karteczce zapisywać ;-)


Dzień dobry,my już wyspane.Chłopcy mają na 9 do szkoły,a nam sie nudzi ,w telewizji nic nie ma ,muszę wybrać się do biblioteki,albo w końcu zdecydować się na zakup audiobooka.
lepiej czytnika e-booka ;-)

GWIAZDECZKO gratki siuraka :-D tak mi śmierdziałaś siurakiem ;-)


gdzie jest Makao?
 
Ostatnia edycja:
diabliczka - dobrze, że wyjął.;-) Mój ojczym musiał na pogotowie jechać, bo zbagatelizował i ledwo mu oko odratowali.:szok:

Aśku - ja bym się pos***ła jakbym musiała codziennie wstawać tak wcześnie,:szok: niestety przestawiłam się na ten leniwy tryb. :zawstydzona/y: Pełen podziw. :-p


Ja się za to dzisiaj kompletnie nie wyspałam, :-( na siku wstawałam 5 razy w nocy:eek: Masakra, w ogóle się czegos takiego nie spodziewałam.:surprised: Rano wstałam mężowi zrobić kanapeczki do pracy, pychotki z szynką, serkiem wiejskim, pomidorkiem, papryką, ogórkiem, i szczypiorkiem, sama jedną wsunęłam. :-D żeby było, że jestem kochaną żoną, strażniczką domowego ogniska, bla bla bla.:rofl2: Teraz zastanawiam się nad ponowną dzremką,:dry: w końcu jak następnym razem będę w ciąży to już nie będę mogła wstawać o której chce, tylko całkowicie dostosować się do Mai, :-) więc chyba skorzystam.:tak:

Miałam mieć piękne erotyczne sny, a co miałam.? Moja Maja urodziła się z wielkim Pisiorkiem, :eek: przez pragnienia i rozmowy nocą, zrobiłam z małej mutanta. :-D Ehh, do później. :*
 
hejaaa

Ja też dołączam do niewyspanych.... cholera już mam dość tego psa sąsiadki z dołu który nie daje mi spać. Od 3 w nocy szczekał pod drzwiami jak opętany! Tak się niosło na klatce, że wszyscy się obudziliśmy. Co można zrobić? wszyscy mówiliśmy o tym sąsiadce, była też u niej straż miejska i nie pomaga.... ona po prostu cdzi na różne nocne zmiany do pracy a pies dostaje wariacji.... a my razem z nim :eek:

Zrobiłam sobie na śniadanko pyszny świeży chlebek z masełkiem , jajkiem i sczypiorkiem- mniami:-)

o matkooo Natuszka córka z sisiorem- nieźlee:-D

Mnie się już kilka razy śniły obsrane jajka a raz rozpinałam body a gtam piękna psipsia :p Tak więc nei wiem w końcu jak to bedzie...:-D
 
reklama
Do góry