reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Urszulka Julka je 90- 110 ml raczej 90, dzisiaj pierwszy raz zjadła 120, je szybko ok 8 minut , liczyłam dziś bo koleżanki córka je 120 ml 50 minut, zawsze odbije po jedzeniu, w nocy właściwie w ogóle, mieliśmy debridat, ale wczoraj odstawiłam, bo było gorzej moim zdaniem, więcej płakała, a kupki dziwnie kwasno śmierdziały, jak miała 7 tygodni wazyła 4600, urodziła się z wagą 3170.
je bebilon 1 z butelki avent, z Brownsem był problem bo jadla baaardzo długo, męczyła się aż zasypiała a ubywało 30 ml...
a jaki właściwie macie problem z karmieniem, że nie wiesz co robic?
na łapczywe jedzenie polecam bebilon comfort jest zagęszcony skrobią kukurydzianą i ma zmniejszona zawartość laktozy co sprzyja niektórym brzuszkom, najtańszy w carrefourze 21 zł za 400 gram
 
reklama
U nas to jednak bóle brzuszka (wg mnie), w nocy były takie wiski że masakra, ale poszła kupa 2 razy i wszystko przeszło. Tylko nie wiem czy to przez to co jem czy przez gazy, bo mały strasznie łapczywie pije.

navijko wielkie dzięki za pomoc, powinnaś dostać Nobla w dziedzinie laktacji!!!

Karmimy się dalej, mleko jest, ale wariacje trwają.
Heh, czyli podobnie jak u nas. ;)
U nas TROCHE pomaga dlugie czekanie na odbicie po jedzeniu. I odbicie polega na polozeniu malego na ramieniu i chodzeniu z nim po mieszkaniu. Odbije mu sie, to jeszcze chwile z nim pochodze, bo czasem odbija mu sie po raz drugi.
 
koralowa to jakbym siebie widziała, mały na ramie i dawaj po chałupie. Czy Twój Karolek też nie lubi jak siedzisz przy odbiciu, bo mój jest tylko zadowolony jak z nim chodzimy, wisi na plecach taka żaba. No i u nas też odbija się drugi raz, czasem nawet potrafi się zbudzić ze snu, biorę go pionowo na ręce a tu znowu beeeeeeek i idzie spac znowu. Masakra z tym odbijaniem, ulewaniem i brzuszkiem. Niech on już zacznie jeść jak człowiek.
 
Lusia26 karmie Bebilon Pepti ze wzgledu na kolke. Chodzi o to ze moj maly zjada 140 i wiecej by chcial, dwa dni temu zjadl 180 i jak go odstawiam od butli to placze, prawie zawsze tak jest. Biore go do odbicia to wtedy jest spokojny ale musze go nosic przodem to wtedy sie rozglada, na ramie nie da rady, i trzeba z nim chodzic, usiąśc raczej nie bo znowu płacz. Butelka nie ma dla niego znaczenia, z kazdej bardzo ladnie i szybko zjada. Faktycznie kupki robi bardzo smierdzące i tez zastanawiam sie nad odstawieniem Debridatu bo to i tak nic nie daje, jka sie nałyka powietrza to troche go pręży. Bardzo podobnie jak twoje dziecko, moj jak sie urodzil ważył 3200 a na szczepieniu jak mial 6,5tyg 4800g.
Po jedzeniu zagaduje go i tak z godz az mu sie znudzi to wtedy znowu placz, dostaje smoczka i zasypia. jakby byl glodny to by plakal i nie zasnal? W noy przesypia od 6 do 9 godz. W dzien troche gorzej ale staram sie karmic co 3godz, wyglada to tak: zje, z godz z nim polaze albo pobawie sie w lozeczku, godz przespi i ostatnia 3 godz jest na smoczku bo obudzony i placze. Ulewa mu sie troche i rzadko-wg mnie nie trzeba mu zagęszczać mleczka ale tesciowa znowu nagadala mojemu mężowi i on teraz mi truje dupe. Tesciowej znajoma z pracy opowiada ze jej 3 miesiecznemu wnukowi juz podaje rosól z indyka:szok:
Oczywiscie ja jestem zla matka bo glodze dziecko i jest za chude (lekarz stwierdzil ze ladnie przybiera).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
urszulka nie przejmuj się teściową, super wagę ma Wojtuś. My karmimy sie cyckiem ale cyrki po jedzeniu takie same jak u Was. Takze chyba ok.
 
jeny gdyby moja tesciowa tak gadala to juz bym wogole tam nie pojechala....czy ona jest zdrowa na mozg???bo to co piszesz to naprawde masakra ...rosol z indyka dla 3 miesiecznego dziecka to jak bedzie mial pol roku to juz kebeby moze ma jesc:)
 
Do mam które karmią mlekiem modyfikowanym, ile wasze maluszki zjadają, jak często, czy w czasie karmienia robią sobie przerwe na odbicie? i ile ważą?
bo mój je bardzo łapczywie łykając dużo powietrza a ma już specjalną butelkę Dr Brownsa, Debridat i mleko na kolkę, juz nie wiem co mam robić. Przerwa w karmieniu odpada bo drze się i wyrywa i nie chce sie odbic. Jak zje 140 ml to chwile jest spokojny ale potem płacze.
czy zagęszczacie mleko?

Urszulko my karmimy mlekiem Milupa HA 1 - takie dostawal w szpitalu, wiec nie zmienialismy. na nim napisane jest, ze w 3 i 4 miesiacu powinien jesc 4-5 razy po 200 ml. u nas tak nie jest. maly wychodzac ze szpitala wazyl 3750. teraz wazy 6800. je mniej wiecej co 3 godz (czasami sa to 4, a czasami 2,5) po 120-150 ml. zdaza sie ze je strasznie lapczywie, ale nie czesto. osatnio tez zauwazylam, ze przestalo mu sie odbijac po kazdym jedzonku. przedtem, w dzien zawsze byl beczus, w nocy nie koniecznie. mielismy tez problemy z ulewaniem i wtedy dostalismy zageszczacz, ulewac przestal, ale mial broblemy z kupka, wiec przestalismy mu dawac. te zageszczacze nie sa ponoc zbytnio wskazane.
a jakie masz smoczki do butelek?? z dwiema dziurkami?? my mamy butelki Aventu-antykolkowe ze smoczkami z dwoma dziurkami. od 3 miesiaca sa juz 3 dziurki, ale nie wiem czy tak od razu mu zmienimy, bo dobrze idzie mu ciagniecie, nie meczy sie przy tym. jesli ciagnie ladnie to nie robie zagnych przerw, chyba ze wypluje, to wtedy przerywam, odbijamy, albo przynajmniej probujemy odbic i dalej jemy.
tak kochana jest u nas :-)

edit- doczytalam teraz jeszcze, jesli on chce wiecej to dawaj mu wiecej, widocznie potrzebuje. nasz tez juz od 1 miesiaca potrafi 150 zjesc. teraz sie to unormowalo i dalej wzstarcza mu ta 150 (tzn 150 wody plus 5 miarek mleka to wychodzi u nas 180 ml)
 
Ostatnia edycja:
Do tej pory karmiłam aventem ze smoczkiem 1 tj od 0 do 3 m-cy, teraz kamię dr Brownsem tez taki poziom smoczka, ladnie je tzn ok 10-15 minut i nie krztusi się, jednym ciągiem, czasem zrobi sobie sekundowa przerwę. Ok bede dawać więcej tylko boję się żeby nie przekarmić. Mnie się wydaje że tez musi chwila minąć dopóki do mozgu nie dojdzie impuls że już się najadł. ja robie mu porcje jak na opakowaniu mleka pisze, to i tak wiecej niz lekarz powiedzial. W 3 mieciąu właśnie jest 150 wody+5 miarek proszku i 5 razy dziennie.zobaczymy jka to bedzie w praktyce, narazie dostaje 120-130 wody+4-4,5 miarki. a jak chce jeszcze jesc to woda ale to juz mu nie zawsze smakuje. Dzieki dziewczyny :)
 
urszulka ja jak dokarmiam to robie malej ok 150 ml wody plus 5 lyzeczek mleka ale ogolnie to wypija ok 120 ml. ja karmie nan activ i smoczkiem od 0 do 3 miesiecy tt!!!!!!!!!
jsli maly chce wiecej to mu daj- widocznie tego potrzebuje.
 
reklama
podzielę się własnymi doświadczeniami. Lulek je Nan od początku- bardzo mu smakuje. Cały czas daję mu nie więcej niż 120 ml jednorazowo (4 miarki). Zrezygnowaliśmy już ze smoczków 0-3m, bo lulek pocił się jak wariat i denerwował...cyrki były. Jesteśmy więc na smoczkach 3-6. Ja używam butelek TT- smoczki mają tam zawsze tylko jedną dziurkę- wraz z upływem czasu coraz większą.

Poza tym u nas już od 2 tygodni gdzieś funkcjonuje kleik ryżowy. Już mówię jak to wygląda- biorę dwie miarki kleiku ryżowego (zwykłego bez smaku) i zagotowuje je z odrobiną wody, żeby się taka maziaja zrobiła (wychodzi mi z tego 6 łyzeczek zwykłych masy) starczają na 3 porcje mleka. Po prostu zagęszczam NANa tym kleikiem.

Kupki są żółciutkie bądź zielonkawe- ale to cały czas tak u lulka jest więc ok. Je co 3-4h swoją porcję. W nocy śpi 6-8h bez jedzenia.
 
Do góry