reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Kobietki mam pytanie

czy wasze dzieci sygnalizuja ze sa najedzone?? tzn "wypluwaja" piers albo cos?? bo moja to nigdy tak nie robi i nie wiem czy sie najadla czy nie:/ zazwyczaj zasypia przy cycu wiec paluszkiem wyciagam piers i tyle...
 
reklama
Ola moja pierwsza corka tak wlasnie jadla usypiala wyciagalam cycucha i tyle druga je a jak naje sie zaczyna sie wkurzac bo chce ciumkac a leci jej mleko
 
Mój Mikołaj nie wypluwa cyca, muszę go wyciągać wkładając palec...

Dziewczyny jak się robi bawarkę? Tj pół na pół mleka i herbaty, czy jak? Wiem głupie pytanie, ale się nie znam a chce spróbować... bo chce dalej karmić piersią.
 
a Moje Dziecko troche dziwnie je.. czasem co 4 godziny, a są dni, że co godzine. i mam tez niekiedy wrazenie, ze nie wystarcza pokarmu. z drugiej strony niekiedy nie chce jesc, placze po chwili ssania, mimo ze pokarmu jest mnostwo i niemal sam leci. okropne stresy z tym karmienie, tez tak macie? :/ w ogole Sara zwykle po kazdym jedzeniu placze, tak jakby bolal Ją brzuch, lekarze mowia, ze pewnie za duzo je albo za duzo łyka powietrza (bo niewazne co jem, jest dokladnie to samo). tylko ze noce przesypia pieknie, budzi sie co 3-4h na jedzonko i spi dalej.. to co, w nocy brzuch Jej nie boli?.. miala ktoras podobny problem? cholernie sie martwie i tak mi Jej szkoda :(
 
Ostatnia edycja:
hmm Martuśka myślę, że musisz spróbować paru rzeczy aby zobaczyć co małej jest i czemu płacze, jeśli uważasz że łyka za dużo powietrza to spróbuj ją odbić przed karmieniem i kilka razy w trakcie karmienia - ja tak staram się robić - tzn odbijam co najmniej dwa razy w czasie karmienia - jak za dużo łyka tzn że pierś jest źle przystawiona - także zwróć na to uwagę
a może mała faktycznie się przejada...?? tylko skąd to wiedzieć???? i jak to sprawdzić nie wiem
co do godzin jedzenia ja staram się karmić małą mniej więcej regularnie - wiadomo, że nie da się trzymać stałych godzin, ale staram sie ją karmić nie częściej niż co 2 godziny, czytałam gdzieś że nieregularne jedzenie maleństw może wpływać na kolkę i bóle brzuszka...
jeśli faktycznie widzisz że ma dużo gazów, to może warto delikatnie masować brzuszek - ja robię masaż delikatnie uciskam jej nóżkami (kolankami) na brzuszek i robię ruchy okrężne tymi kolankami złączonymi- tak mi pokazała położna, można jeszcze ustawić nóźki dziecka jak do tureckiego siedzenia i też robić delikatne ruchy okrężne tym samym masując brzuszek...
mam nadzieję, zę coś pomoże...
 
Martuśka nie musisz sie martwić bo u mnie prawie tak samo to wygląda i jakoś specjalnie nie przywiązuje do tego wagi. Mały w nocy pieknie śpi budzi się tylko na jedzonko około 1-2 i 5-6. Potem śpi do około 9 i tu zaczynają się schody. Jedzenie albo co chwilę albo co 3 godziny, ulewa masakryczne ilości, i po jedzeniu zawsze beczy. Śmieję się że wie co to noc i śpi, a wdzień chce nami rządzić bo wiadomo że prędzej ponosimy na rączkach itp itd. U nas nie zalezy to od tego co jem bo jem dosłownie wszystko (teraz nawet czekoladę=)), także nie martw sie porostu tak jest i grunt że w nocy takich cyrków nam nie robią!
 
reklama
Do góry