reklama

Maluszki u lekarza

Temat na forum 'Dzieci urodzone w listopadzie 2008' rozpoczęty przez Asteria, 5 Listopad 2008.

1. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

Postanowilam zalozyc nowy watek jako ze juz "powoli" wszystkie sie rozpakowujemy...

My wczoraj bylismy z Wojtusiem u ortopedy z jego szpotawa stopka... ortopeda za 2 tyg bedzie zakladac mu gips co tydzien bedziemy musieli sie u niego pojawiac na zmiane... pozniej czekaja nas ciwiczenia i plasterki lub luska wiec dlugla droga przed nami. ale cieszy mnie fakt ze nie bedzie trzeba operacji;-)
    Ortopeda odrazu sprawdzil czy z bioderkami wszystko ok.

2. Icedal

Icedal Fanka BB :)

o Kurcze to troche potrwa to leczenie stópki , ale najważniejsze żeby wszystko poszło dobrze. Asteria a czy lekarz profilaktycznie kazał szeroko pieluchowac małego w związku z bioderkami??

3. reklama
  4. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

Icedalpowiedzial mi tylko tyle ze mam zwracac uwage na to czy sklada norki w "zabke" jesli tak to wszysko jest ok;-]

5. mpel

mpel Początkująca(y)

Asteria na pewno wszystko będzie ok. Już kiedys pisałam, że Marcin miał to samo i teraz ani śladu. Ważne, żeby szybko trafić do ortopedy i potem stosowac się do zaleceń.

6. Icedal

Icedal Fanka BB :)

Asteria jeszcze dobrym sposobem jest obserwowanie fałdek na nóżkach zaczynając od pierwszej pod pupą. Jeśli są równe to wszystko jest ok.

7. Asteria

Asteria Wdrożona(y)

mpel wiem ze pisalas;-) ja sie nie martwie bo mialam swiadomosc tego ze moze byc cos z nie tak juz przed ciaza bo moj Ł tez mial ta wade - tyle ze owiele gorsza i on mial 2 operacje na to...

Icedal o! to dowiedzialam sie czegos nowego;]

8. aga111

aga111 Zadomowiona(y)

Mam ptanie. Czy były u Was położne w domu?
    My na nią czekaliśmy aż dowiedzieliścmy się dziś , że njapierw trzeba póść z maluszkiem do przychodni do pediatry. A ja się zastanawiam po co skoro nic mu nie jest? Jak jest u Was? Kiedy idziecie na pierwszą wizytę do lekarza? I w jakimi celu?

9. Dorinka

Dorinka Wdrożona(y)

Kurcze aga111 napisze Ci jak jest w usa ale to pewno niewiele ci pomoze. Jesli z dzidzia i mama wszystko jest w porzadku to bardzo szybko jest wypisywana ze szpitala. Nie ma mowy zeby polozna albo pediatra odwiedzili maluszka w domu. Pierwsza wizyta u pediatry jest na 3 dzien po porodzie, chyba ze dzidzia jest jeszcze w szpitalu wtedy pediatra ktorego sobie wybralas przyjezdza zbadac dziecko do szpitala. Jesli nie wybralas sobie jeszcze pediatry wtedy bada go pediatra szpitalny. Nastepna wizyta jest tydzien po porodzie i tez trzeba pakowac malenstwo i jechac do lekarza. Potem wizyty sa co miesiac.

10. reklama
  11. Hanus78

Hanus78 Zawierzyłam Św Dominikowi

A u nas to jest tak, że jak się wraca z maluszkiem do domu, to dzwoni się do ośrodka zdrowia i umawia na wizytę z położną. My wróciliśmy ze szpitala w niedzielę a położna była już we wtorek. Obejrzała dziecko, pokazała jak kąpać, jak pielęgnować pępuszek. Udzieliła wszelkich informacji i zostawiła numer telefonu. Kolejna wizyta była dwa dni później.
    A dzisiaj, czyli półtora tygodnia po powrocie ze szpitala byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry. Było badanie ogólne i ważenie. Piotruś przybrał nam na wadze pół kilo.

12. Dorinka

Dorinka Wdrożona(y)

Jejku, jak to dobrze ze polozna przychodzi Wam do domu i wszystko pokaze, posprawdza, mozna ja wypytac o rozne rzeczy, szczegolnie przy pierwszym dziecku kiedy watpliwosci nie brakuje. Nigdy nie zapomne tego strachu i tych pierwszych dni i nocy jak przyjechalismy z Oliwia za szpitala. Wypisali nas na drugi dzien po porodzie i radz sobie czlowieku sam. Ja ledwo chodze, multum pytan, nie wiadomo czy pewne zachowania dziecka sa normalne, czy wszystko robie tak jak powinnam, sami z M w domu, ehh, szkoda gadac....:no:

Poleć forum