reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy

reklama
Zakupiłam napar z liści malin
ŁATWY I SZYBKI PORÓD NAPAR Z LIŚCI MALIN 200GR (989530273) - Aukcje internetowe Allegro
niby ułatwia poród;-)
Przed zakupem skonsultowałam to z położną ze szkoły rodzenia, mówiła że jedna z gin. na porodówce go poleca i że można próbować, bo nie zaszkodzi..
Kupiłam i zapłaciłam we wtorek - myślałam, że mi dzisiaj przyjdzie, ale do tej pory nie ma:-(
M. się śmieje, że jeszcze zdążę urodzić zanim go dostanę:D

Słyszałyście coś na ten temat? Testowałyście?
 
Elvie ja piję napar od ponad tygodnia i nie wiem czy coś pomaga, może w porodzie pomoże. Jesli chcesz kup w zwykłym zielarskim, ja zapłaciłam ok 3zł, a ten będziesz mogła wykorzystać przy karmieniu. Ja kupiłam też olejek z wiesiołka. Położne go polecają.
 
U mnie nie ma zielarskiego. Pytałam w aptekach i w sklepie z naturalną i zdrową żywnością, bo mają tam herbaty i ziółka na wagę, ale liści malin nie mieli:-(
A jeśli chodzi o olejki to nam polecała witaminę E z olejkiem migdałowym - do masowania wejścia do pochwy.
Nawet to zakupiłam, ale ze stosowaniem gorzej - wczoraj pierwszy raz masowałam:D
Ten olejek z wiesiołka też do tego używasz czy ma jakieś inne magiczne zastosowanie??;-)
 
O jak ja sie dzis zezloscilam. Juz mowie dlaczego. Spedzilam kilka dobrych godzin czytajac na temat funkcjonalnosci maty gimnastycznej dla dzidzi i karuzelki do lozka. Przeczytalam setki opinii rodzicow uzytkownikow i wybralam kilka modeli mat i wspomnianych karuzelek. Mialy one spelniac funkcje pobudzajace. Mata, poza zabawkami zbydowana byla z materialow o roznej teksturze (kazda, ktora wybralam), poza tym miala swiatelka, muzyczki i inne duperele. Karuzelka byla boska, ze swietnymi dzwiekami i zabawkami. Poprosilismy znajomego, ktory mial okazje byc w stanach, zeby kupil nam te rzeczy, bo tam przynajmniej trzy razy taniej. Znajomy jest nam dluzny jakies tam pieniadze (ktore, nawiasem mowiac, mial nam oddac przed koncem marca i oczywiscie tego nie zrobil), wiec powiedzielismy mu, zeby zaplacil za zakupy i odliczymy to od dlugu. On sie ucieszyl i stwierdzil, ze oczywiscie nie ma sprawy. Ja zrobilam mu szczegolowa liste - zdjecia, opisy, nazwy, cena, gdzie kupic... Miesiac temu kupil mate i karuzele, a dzis przez kuzynke je nam dostarczyl. Otworzylam paczke, a tam takie badziewie, ktorego nigdy bym nie wybrala. Kolory gowniane, zabawki do niczego, muzyka taka, ze tylko zrzygac sie mozna. Mata ma tylko dwa palaki i kilka beznadziejnych zabawek, anbi sladu po swiatelkach, czy zabawkach wydajacych dzwieki. Oczywiscie nie mozemy juz tego oddac, bo musielibysmy leciec do stanow, a i tak byloby juz za pozno. Q... dlaczego ludzie nie robia tego, o co ich sie prosi??? Jak dla mnie, swoim dzieciom ten facet moze kupowac zabawki z olowiu lub azbestu, ale zeby kupic cos, co na liscie sie nie znalazlo??? Co wiecej, ten zjaomy zna mnie dobrze i wie, ze jestem bardzo wymagajaca. Moj Ukochany stanal w obronie tego znajomego i tym oto sposobem Konstancja bedzie miala cos, co na nic sie jej nie przyda, bo nie ma szans na to, by ja mata stymulowala w jakikolwiek sposob. Z karuzelka nie jest najgorzej, jakos przezyje. Wrrr, jestem zla. W dodatku facet miga sie ze splacaniem dlugu, a mojemu mezowi nie przyjdzie do glowy, zeby wyegzekwowac pieniadze, tak jakbysmy ich nie potrzebowali. Cholerni Meksykanie, wszystko owijaja w bawelne, zeby nikogo nie urazic.
 
O jak ja sie dzis zezloscilam. Juz mowie dlaczego. Spedzilam kilka dobrych godzin czytajac na temat funkcjonalnosci maty gimnastycznej dla dzidzi i karuzelki do lozka. Przeczytalam setki opinii rodzicow uzytkownikow i wybralam kilka modeli mat i wspomnianych karuzelek. Mialy one spelniac funkcje pobudzajace. Mata, poza zabawkami zbydowana byla z materialow o roznej teksturze (kazda, ktora wybralam), poza tym miala swiatelka, muzyczki i inne duperele. Karuzelka byla boska, ze swietnymi dzwiekami i zabawkami. Poprosilismy znajomego, ktory mial okazje byc w stanach, zeby kupil nam te rzeczy, bo tam przynajmniej trzy razy taniej. Znajomy jest nam dluzny jakies tam pieniadze (ktore, nawiasem mowiac, mial nam oddac przed koncem marca i oczywiscie tego nie zrobil), wiec powiedzielismy mu, zeby zaplacil za zakupy i odliczymy to od dlugu. On sie ucieszyl i stwierdzil, ze oczywiscie nie ma sprawy. Ja zrobilam mu szczegolowa liste - zdjecia, opisy, nazwy, cena, gdzie kupic... Miesiac temu kupil mate i karuzele, a dzis przez kuzynke je nam dostarczyl. Otworzylam paczke, a tam takie badziewie, ktorego nigdy bym nie wybrala. Kolory gowniane, zabawki do niczego, muzyka taka, ze tylko zrzygac sie mozna. Mata ma tylko dwa palaki i kilka beznadziejnych zabawek, anbi sladu po swiatelkach, czy zabawkach wydajacych dzwieki. Oczywiscie nie mozemy juz tego oddac, bo musielibysmy leciec do stanow, a i tak byloby juz za pozno. Q... dlaczego ludzie nie robia tego, o co ich sie prosi??? Jak dla mnie, swoim dzieciom ten facet moze kupowac zabawki z olowiu lub azbestu, ale zeby kupic cos, co na liscie sie nie znalazlo??? Co wiecej, ten zjaomy zna mnie dobrze i wie, ze jestem bardzo wymagajaca. Moj Ukochany stanal w obronie tego znajomego i tym oto sposobem Konstancja bedzie miala cos, co na nic sie jej nie przyda, bo nie ma szans na to, by ja mata stymulowala w jakikolwiek sposob. Z karuzelka nie jest najgorzej, jakos przezyje. Wrrr, jestem zla. W dodatku facet miga sie ze splacaniem dlugu, a mojemu mezowi nie przyjdzie do glowy, zeby wyegzekwowac pieniadze, tak jakbysmy ich nie potrzebowali. Cholerni Meksykanie, wszystko owijaja w bawelne, zeby nikogo nie urazic.

Zielona w takich sprawach jak zakupy najlepiej jest liczyc na siebie,ty najlepiej znasz swoj gust,wiesz jakie masz wymagania itd
Czy nie mozesz tych rzeczy wsytawic na ebayu,i kupic to co chcesz dla kostki przez neta???
M
 
Elvie olejek z wiesiołka kupisz w aptece. To znalazłam w necie (opinia położnej z gazety forum)

Hebatka z liści malin działa na macicę, a olej z wiesiołka
przygotowuje szyjkę macicy do porodu i mozna je stosować razem. Olej
z wiesiołka można kupić w zielarniach na przykład, bywa też w
aptekach. Pozdrawiam :)
 
reklama
Elvie olejek z wiesiołka kupisz w aptece. To znalazłam w necie (opinia położnej z gazety forum)

Hebatka z liści malin działa na macicę, a olej z wiesiołka
przygotowuje szyjkę macicy do porodu i mozna je stosować razem. Olej
z wiesiołka można kupić w zielarniach na przykład, bywa też w
aptekach. Pozdrawiam :)
Ale do masażu krocza go używasz czy jakoś inaczej się go stosuje??
 
Do góry