reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

reklama
uuu ale się temat ruszył:-):-):-)
ja niestety nic zakupionego nie mam, choc wczoraj wyruszyliśmy w poszukiwanie tapety, którą chcemy ozdobić kącik przy łóżeczku.. ponieważ Bartek okupuje jeden pokój, maluch będzie miał łożeczko u nas w sypialni i chcieliśmy mu stworzyć namiastkę własnego kącika:-):-) tapeta wybrana, choc nie kupiona.. kupilismy za to farbę do sypialni i łazienki, a zatem szykuje się odświeżanie domku na przyjęcie maluszka..:-):-):-)

AMK ja też od razu wyczułam H&M:-):-):-) ciuszki super i aż się rozmarzyłam:-) dla Bartka te ciuszki przywoziła moja znajoma jeszcze ze Szkocji (i znacznie taniej), bo u nas sklep otworzyli dosyć późno.. a zatem muszę się wybrać na podbój:-):-) a co do półśpiochów to rzeczywiście świetnie się sprawdziły, choć miałam tylko jedne i to raczej dość grube i w komplecie z kurteczką

skaba ten sklep to właśnie ten w bramie przy tym sklepie dla dzieci

tak tak to naprawdę świetny sklep.. od czwartku moja szwagierka ma swój sklep z odzieżą ciążową i namówiłam ją na kolekcję Kathmy, więc w sobote jadę cos sobie wypatrzyć:-)

ninjacorps bardzo mi się podobają takie mebelki, ale z praktycznością to różnie - zależy od preferencji mamy i tempa wzrostu dziecka... ja kupilam wanienkę w Ikei i była dość mała, a Bartek rósł szybko, wiec korzystaliśmy z niej tylko 3 mies., za to na przewijaku (nakładanym na łóżeczko) to ponad 1,5 roku go przewijaliśmy, w zasadzie do czasu aż wynieśliśmy łożeczko:-) a dla odmiany moja koleżanka mi go odradzała, bo używała go do 3 mies.:-) ale my też mieliśmy cały pokój dla Bartka, więc mebelków na ciuszki i mazidełka miał wystarczająco..

Generalnie też jestem maniaczką H&M-u chociaż teraz kiedy córeczka jest już większa to mniej, dlatego, że oni najładniejsze ciuszki mają do rozmiaru 86, a potem już gorzej. Fajne wzory, dobre tkaniny i miałam wrażenie jakby rosły razem z moim dzieckiem.

no właśnie.. szkoda, ze mi synio tak szybko wyrósł.. ale będzie drugi:-):-) a myślę,, że nawyk oglądania tych maleńkich ubranek pozostanie na zawsze:-):-)
 
nawet nie wiedziałam, że wanienki w tych regałach są takie malutkie. To chyba faktycznie lepiej kupić porządny regał z miejscem na przewijak a osobno większa wanienkę. My używaliśmy przewijak na łóżeczko przez 2 lata i uważam, że to jest świetna rzecz.
 
Dziewczyny nie polecam tej wanienki z przewijakiem, moja kolezanka kupiła i klęła w zywe kamienie. Trzeba wyciągnąć dzidziusia z wanny (najczęściej już się drze zdenerwowany myciem). żeby opatulić w ręczniczek to trzeba zamknąć ten przewijak i rozłożyć ręczniczek na nim, a spróbójcie to zrobić same tzn męża nie ma przy was. To jest awykonalne. Drugi minus jest taki że ta wanieneczka jaest tak mała że 3-4 miesięczne dziecko przestaje się w niej mieścić.
Ja tam też stawiam na tradycyjną wanienkę. Co do przewijaka to kupię taki najprostrzy z ikei IKEA | Małe dziecko | Stoliki do przewijania i pielęgnacja dzieci | SNIGLAR, no i łóżeczko i komodę. Tzn przewijak ten będzie w łazience bo nie będę tam miała pralki na której będę mogła malucha przebrać czy ubrac po kąpieli, a do pokoju kupie taki zwyczajny na łóżeczko
Kilka inspiracji ;-)
Pokój dla dziecka
 
Telma78 - Ja juz sie wlasnie rozgladalam za wozkami na internecie bo chcem sobie z polski przywiesc bo u nas nie ma ciekawego wyboru. I chcem taki z gondola i puzniej ze mozna spacerowke zrobic. I wpadl mi w oko Bebe confort high trek ale drogi bardzo no a drugi wybor to chyba x lander xa albo ten na trzech kolkach. No i jeszcze mutsy mi sie podoba.
 
Dusia powiem ci że ja mam X-landera na 4 kolach i ogólnie nie mam do niego zastrzeżeń oprócz tego że waży chyba z tonę:-(Ja mam jeszcze ten fatalny model,gdzie przednie kola nie są skrętne i czasami to myślałam że mnie coś trafi:wściekła/y::wściekła/y:
 
AMK- dopiero dziś obejrzałam twoje cudeńka dla dzidziusia z H&M-u! Co tu gadać piękne! Synuś będzie wyglądał bosko!
mamma80- wszyscy znajomiktórzy mieli x-landera byli zadowoleni, w sumie nie słyszałam negatywów!

Ja dla córci miałam polski wózek firmy implast a mianowicie driver 4xl! Wtedy był strasznie modny! Powiem Wam,że kurcze jak na polski wózek to był piekielnie drogi, bo ze wszystkimi "bajerami"(czytaj gondola, spacerówka, fotelik, adaptery, parasolka i torba) zapłaciliśmy 1800 zł! Jakie odczucia? Bardzo fajnie wyglądał bo miał takie duże piankowe koła, skrętna przednia ośka, która wtedy była luksusem, świetnie się jeździło.
No i tyle z plusów. Chole:wściekła/y:.. ciężki, beznadziejne tkaniny, hamulec popsuł się w pierwszym tygodniu i go nie naprawiliśmy, no bo fakt można reklamować,ale co miesiąc bez wózka?? I jak teraz na niego patrzę to się zastanawiam, co mi się w nim tak podobało?!:no:
A z ciekawości weszłam na stronę implasta i jest następca drivera - volant i teraz chyba bolder i wiecie co za dużo przez ten czas do przodu nie poszli...

A bebe confort high trek bardzo fajny - pod warunkiem, że komuś podobają sie 3-kołowki;-)
 
dusia-a w USA nadal taka moda,ze sie gondoli nie kupuje, tylko od razu wózeczek typu parasolka i na to się montuje fotelik?
Pamiętam,że jak kilka lat temu byłam w Stanach to mnie to z lekka zdziwiło.
Tutaj (tzn. w Irlandii) jest tak samo! Dziecko kilku dniowe od razu "wrzucane" w parasolkę i jakoś nikt się nie martwi kręgosłupem a o wygodzie nawet nie wspomnę.:no::no: Ale jak to się mówi co kraj to obyczaj. Z resztą dzieci się tutaj też inaczej chowa niż w Polsce.
 
reklama
Do góry