reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam 19 lat i mój chłopak chce być ojcem.

Dołączył(a)
22 Marzec 2020
Postów
1
Witajcie. Mam 19 lat, mój chłopak jest 2 lata starszy i ma stałą pracę. Dość często wspomina mi o tym że chciałby zostać już ojcem. Pomimo moich rozmów że chcę zapewnić dziecku dobrą przyszłość i "sprawy oczywiste" on tego nie rozumie. Twierdzi że przez to jestem niedojrzała. Jak mam go przekonać że to nie pora na dziecko ze względu na sytuację materialną, rodzinną? Proszę, pomóżcie. Chcę zdać szkołę, studia i zapewnić dobrobyt dziecku.
 
reklama
Rozwiązanie
Nie jesteś niedojrzała tylko rozsądna. Jeżeli chcesz jeszcze poczekać to masz do tego prawo, musicie oboje tego chcieć. Nie daj się :) Może dla niego, wasza sytuacja materialna jest ok, dlatego nie potrafi zrozumieć Twoich argumentów. Wiesz jak to faceci, daj mu prosty komunikat, że tak, chcesz mieć dziecko, żeby wiedział, że też o tym myślisz, ale za kilka lat, bo chcesz pójść na studia, żeby potem dostać dobrze płatna pracę i że jest to dla Ciebie ważne. Dziecko kosztuje, a Ty chcesz mieć stabilna sytuację, ja to rozumiem i popieram :) Nie może Cię zmusić.
Nie pozwól żeby Cię do tego zmusił, masz rację, że najpierw wykształcenie, praca ,a później dziecko ,bo zrobić to nie problem ,ale dziecko to nie zabawka, życie się wywraca do góry nogami , nic nie jest takie samo
 
Nie jesteś niedojrzała tylko rozsądna. Jeżeli chcesz jeszcze poczekać to masz do tego prawo, musicie oboje tego chcieć. Nie daj się :) Może dla niego, wasza sytuacja materialna jest ok, dlatego nie potrafi zrozumieć Twoich argumentów. Wiesz jak to faceci, daj mu prosty komunikat, że tak, chcesz mieć dziecko, żeby wiedział, że też o tym myślisz, ale za kilka lat, bo chcesz pójść na studia, żeby potem dostać dobrze płatna pracę i że jest to dla Ciebie ważne. Dziecko kosztuje, a Ty chcesz mieć stabilna sytuację, ja to rozumiem i popieram :) Nie może Cię zmusić.
 
Rozwiązanie
Do góry