Kicia co do tego usg znalazłam taki opis :Kolejne badania USG w ciąży prawidłowej są wykonywane przez powłoki brzuszne. Daje to możliwość dokładnej oceny większego już płodu i pokazuje wszystkie narządy dziecka.
Optymalnym okresem do wykonania tego badania jest czas między 18 a 22 tygodniem ciąży. Lekarze zgodnie twierdzą, że jest to najważniejsze badanie ultrasonograficzne w ciąży, mające na celu potwierdzenie prawidłowego rozwoju płodu. Podczas tego badania oceniana jest wielkość dziecka za pomocą standartowych pomiarów poszczególnych części jego ciała. Do podstawowych parametrów należą:
· BPD - ocena wielkości główki, czyli wymiar dwuciemieniowy,
· HC - obwód główki,
· FL - długość kości udowej,
· i AC - obwód brzuszka płodu.
Wszystkie te wielkości podawane są w milimetrach i aparat przelicza je na tygodnie ciąży. Wyniki porównuje się z wielkością płodu wyliczoną na podstawie ostatniej miesiączki. Najważniejszą i zarazem najtrudniejszą częścią badania USG pomiędzy 18 i 22 tygodniem ciąży jest wykluczenie nieprawidłowości rozwojowych płodu.
Co do wrazenia jakie zrobił ten pajacyk na moim m były wielkie oczy i pytanie "czy nie bedzie za małe?"-ale bradzo mu sie podobały hehe ajjj ci faceci.