reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie jako ciężarówki po raz drugi :)

Sweety - to ja smarowałam Szymka Bephantenem i byłam bardzo zadowolona, Sudocrem jest dość mocny i nawet położne na SR przestrzegały, żeby go nie używać przy każdej zmianie pieluszki. A reszty ciała w ogóle Szymkowi nie smarowałam, wystarczyła kąpiel w Oilatum.

Rysia - napisałam, że używam go wieczorem. A-dermę musieliśmy zacząć stosować, bo Pawłowi po urodzeniu bardzo wysuszała i łuszczyła się skórka, a po a-dermie problem zniknął w ciągu tygodnia.
 
reklama
Poradzcie mi,Maja ma znowu od kilku dni ciemieniuche,smaruje jej przed myciem glowy oliwka,ale nie pomaga.Jak to mozna jeszcze zwalczyc? Nawet nie wiedzialam ze takie duze dzieci moga to miec.:confused:
 
Kasia oliwka wbrew pozorom wysusza skórę a nie nawilża ...
U Julki pomogła zwykła wazelina zakupiona w aptece, gruba warstwa i czapeczka lekka bawełniana i daliśmy radę
 
JaMamma a no to nie wiedzialam ze oliwka wysusza,juz i tak dawno jej nie stosuje,teraz tylko zeby usunac te ciemieniuche...,ale faktycznie moze wysusza,Maja kiedys miala starsznie przesuszona skore jak byla malutka,wtedy wlasnie uzywalam oliwki,nie skojarzylam z tym.A te wazeline naniesc tez przed sama kąpiela czy troche wczesniej zeby sie dobrze wchlonela?
 
Kasia kurcze ja nie pamiętam kiedy nakładałam Julce ... ;( ale wydaje mi się, że jak jest poważniejszy problem to warto to na dłużej zostawić. Coś mi świta że ja nawet i na noc zostawiałam tą wazelinę na główce a rano usuwałam to smarowidło i łuski które pięknie zeszły
 
witam sie dziewczynki

zamykam kurek na słodycze :angry: w ciagu tygodnia żarcia slodkiego jestem kg do przodu... ważę 71 kg obwód brzusia w ciagu tygodnia zwiększyl się z 98 na 103 cm...

JaM a ja myslałam, że Ty już po :-pzdrówka dla Julci oby to nic groźnego... dzisiaj pewnie sie dodzwonisz późno bo to poniedzialek...

Rysica ja z tego się cieszę, że M taki a nie inny...po alkoholu bo awantur bym nie zniosła :-Dale mój ogolnie bardzo malo pije bo jest po żóltaczce tybu B i pić nie może ze względu na wątrobę...

Kasiik
u nas Sebek cyca tak odrzucił z dnia na dzień... smok jego największy przyjaciel... ale dostaje tylko na drzemkę i na noc i o dziwo nie drze się o smoka w ciągu dnia... czy mogę to uznać za sukces maly?? bo to już 3 dzień taki był
 
Duzo tego nie ma,ma grube wlosy i tego tak nie widac,ale jest.Sprobuje najpierw nalozyc tak godzinke,dwie przed myciem wlosow.Jak nie pomoze to zostawie na noc.
Pajka To juz duzy sukces:)) U nas tak wlasnie bylo,najpierw smok tylko na noc do spania,w dzien juz nie uzywala wogule,az wlasnie jak skonczyla rok,nawet nie chciala go juz na noc.

Ja teraz głowkuje jak to zrobic zeby Majka na noc nie musiala juz ubierac pampersa.Od kilku miesiecy juz chodzi bez w dzien,ladnie uzywa nocniczka,bez zadnej wpadki.Ale na noc jej zakladam,rano wstaje z mokrym.Jak to bylo albo jest u was?
 
Ostatnia edycja:
dodzwoniłam się do przychodni ... miejsc nie ma - czyli standard
lekarz od 14:30 mam przyjść i zapytać czy przyjmie na dzieciach chorych ... ale jak sobie pomyślę o mamuśkach które będą na mnie łypać okiem i cholera wie czy ktoś mnie przepuści ... aż mi się odechciewa iść, ale cóż pójdę
Po nurofenie przeszło, żadnego wysięgu nie ma z ucha, może ją wczoraj przewiało, latała na bosaka po plaży jak szalona :) i w samochodzie mieliśmy otwarte okna ech Dam dziś i tak profilaktycznie nurofen 3 dawki
i nie wiem czy lecieć do lekarza czy czekać na rozwój zdarzeń ale przyznam, ze ból ucha mnie przeraża u dziecka

Czytam na moim suwaczku że 3 dni do narodzin dziecka, i jakoś sama nie mogę w to uwierzyć ... :)
Ciekawe, kiedy zechce przyjść na świat :)
 
kasik moj Patryk jeszcze pol roku temu mial taka ciemieniuche ze jak zobaczylam to sie za glowe zlapalam. On ma duzo wlosow, nie lubil ich myc, wiec szybko sie mylo i tyle a pozniej problem.. 3 wieczory smarowalam oliwka, wyczesywalam mocno, bardzo duzo schodzilo, pozniej wlosy mylam nawet 3 razy po kazdym wyczesywaniu zeby oliwke zmyc o 3 dni i problem zniknal. Teraz pilnujemy... Takze dobrze wyczesz, wczuj sie w to ;-)
 
reklama
witam po weekendzie

ollena współczuje sytuacji z m mój raz też taki numer wyciął oj jak mu wtedy w twarz przywaliłam zgłupiał ale się zamknął, ogólnie ja mojego nie mogę znieś po pijanemu on ma sądny kieliszek i jak go wypije to juz koniec a najbardziej mnie wkurza jego płakanie po pijaku zawsze ryczy bez powodu na szczęście mój pije kilka razy w roku dosłownie jakies imieniy imprezy ze znajomymi raczej nie dochodzi do takich sytuacjo bo jakoś nigdy nie zdarzy dojść do tego kileiszka....

ogólnie to wiesz poważnie bym pogadała z twoim m bo ja widzę u was duży problem stanowią koledzy ja bym mu dała wybór on nie jest już kawalerem musi to zrozumieć nie można być wiecznie młodym...ja ci powiem że my z moim ustaliliśmy że raczej nie ma samotnych wyjść np na imprezę całonocną .......jesteśmy razem i razem chodzimy

no i dobrze że twoje obawy z bratem się nie sprawdziły

pajka u nas przy smoczku pomogła wróżka cycuszka "dała prezent " Wiki w zamian za cycusia
kasik podobnie jak u ciebie było z pampkami..... nie byłam nawiedzaną mama co na siła chce się pozbyć papka w dzień Wiki nie używała od 23 miesiąca natomiast na noc do 2,5 roku pewnego dnia Wiki przyszła i sama powiedziała że nie chce na noc bo jest juz duza i ani razu nie zdarzył jej się potem wypadek nocny....wiec ja radze być cierpliwym ;-):-)
jam szczerze tego nie rozumiem naprawdę żyje chyba w jakiej nibylandi ja do mojej pediatry mogę zadzwonić o każdej porze dnia i nocy i nie ma takiej sytuacji aby jej nie przyjeła bo nie ma miejsc :szok:jak są pacjenci to moja lekarka siedzi do skutku i tyle... ale też nie korzystam z ośrodka zdrowia tylko prywatnej przychodni NFZ i tu różnica chyba nie wyobrażam sobie takiej sytuacji ja naprawdę bym poszukała pediatry na którego mogę liczyć zawsze i wszędzie ...strasznie współczuje tego ucha szczególnie teraz oby szybko przeszło........

rysia to co już się od jutra zabieracie do wywoływania;-):-) no i gratki odejścia czopa lub jego cześci

aldo to trzymam kciuki aby się udało z ta płytką




co do oliwki to jam absolutnie się z tobą nie zgodzę że zawsze wysusza to zależny z tym wysuszaniem od dziecka ja tam smarowałam całą Wiki od stup do głowy do pól roku od urodzenia i nigdy nie miała wysuszonej skóry !!!!!!są rożne szkoły mnie położne w szpitalu tez Wiki smarowały oliwką i tak samo środowiskowa polecała..... podobnie parę moich koleżanek używało oliwki i dzieciaki nie maiły śladu po wysuszeniu, natomiast wiem że są dzieci które nawet nie mogą dotknąć oliwki ale to były pojedyncze przypadki.......... ale teraz też będę używać oliwki .....
 
Do góry