reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Fajne te wasze fury dla maluszków Koreczek świetny kolor, my wybraliśmy taki neutralny szary kolorek :-) o taki model Wózek 3w1 Q SPORT 2013/14 + gratis - ABC Bydgoszcz na początku też patrzałam na używane ale tu w Bydgoszczy liche jakieś takie były no i ceny też nie za bardzo jak na używki. Wózeczek dostaliśmy od moich rodziców tzn. my wybraliśmy oni kupili :-D dobrze że ich mamy bo bez nich to nie wiem jak z tymi wszystkimi wydatkami dali byśmy radę a tak to chociaż fura dla małego odeszła ;-) Pozdrawiam Was wszystkie i trzymajcie się w 2 paku jak najdłużej.
 
reklama
Halo! Jak Wam dziewczyny mija weekend? Ja wczoraj dostalam jakiegos zamroczenia , caly dzien czytalam o porodzie, ogladalam fimiki z porodowki i na przemian kimalam i jadlam:-) Filmy bardzo ciekawe bo pokazuja porody i cc i sn i przezycia tych rodzicow, mam nadzieje ze nie sa zablokowane na Polske: Mein Baby - u.a.: Tanja und Mario - Eine eigene Vorstellung
Wczoraj wieczorem zaczelam brac te kapsulki z wiesiolka, a dzisiaj wypilam pierwsza herbatke z lisci malin. Wyczytalam wczoraj ze powinno sie ja brac wczesniej zeby zadzialala, a w razie dziwnych reakcji odstawic. No ja nie widze zadnej reakcji, nawet jakby mniej spiety mam brzuch:happy:

A jak Wy sie czujecie?

W zasadzie jakbym urodzila teraz to juz dramatu nie ma, ciuszki czekaja, wanienka jest, pampersy, chociaz lozeczko jeszcze nie zlozone, posciel jeszcze w sklepie tak samo jak smoczek butelki, kosmetyki itd Ale to sa rzeczy ktore mozna kupic w kazdej chwili, a maly na poczatku i tak pewnie bedzie spal ze mna.
Orientujecie sie moze jakie sa najskuteczniejsze butelki przeciwkolkowe? Moj pierwszy synek mial straszliwe kolki, czasem tak plakal ze ja tez wylam razem z nim z bezsilnosci, a karmilam piersia, z butelki lykal koperek i rumianek. Teraz tez chce karmic piersia, no i butelka tez musi byc w razie W. Kiedys nie bylo takich butelek....a moja corka miala butelke z Aventu, teraz pytam, bo moze sa juz lepsze, nowoczesniejsze, a ja sie nie orientuje...
 
Ja mam z lovi butelkę tylko nie wiem czy będę używać.

Ja wczoraj wytluklam się samochodem 300 km, bo wózek kupowalam, nie ten czerwony tylko taki sam ale inne kolor. Pozniej byłam na zakupach, posprzstalam w domu, zrobiłam obiadokolacje, no i na noc jeszcze placka upieklam, wyszedł super! Ale jak już tego placka robiłam, to skurcze miałam co 5 minut takie nieregularne, jak się polozylam to przeszło:tak:

Też już mogę rodzic, jutro idę jeszcze na targi obejrzeć co nieco, dokupie jeszcze pieluch tetrowych lepszych, bo te co mam po praniu szmaty mi się zrobiły, kupię jeszcze trzy body na długi rękaw i płyn do plukania dla dziecka no i rodzic mogę.

Zastanawiam się czy coś się już dzieje tam z szyjka, w piątek wizyta to będę wiedzieć, akurat będzie 38 tydzień :)

Dzisiaj jakoś nijak się czuje, z nosa mi do gardła cieknie z zatok i aż apetytu nie mam :( zasmarkana chodzę tylko, oby przeszło mi:tak:

Jeśli chodzi o smoczek, to mam trzy różne ale teraz stwierdzilam że nie będę ich w ogóle używać:tak:

Jutro wypiore jeszcze cienkie kocyki , te body i pieluchy i wszystko gotowe :)

:p
 
Ostatnia edycja:
A to wózek:)
 

Załączniki

  • 1392553156899.jpg
    1392553156899.jpg
    23 KB · Wyświetleń: 61
Witam was! :-)

Ostatnio jakos tutaj nie zaglądałam, bo jakos czasu brakowalo prze remont i samopoczucie tez nie najlepsze było.:sorry:
Od paru dni jakos tak gorzej się czuje i brzuch coraz bardziej pobolewa i biodra wysiadaja. :-(W srode wizyta, ciekawe co mi lekarka powie. Ale ja jeszcze nie chce rodzic. Najwczesniej za 3 tygodnie bym chciala, żeby jeszcze ze wszystkim zdążyć! ;-)

Witam nowe mamusie! :tak:

Gratuluje wsyztskich udanych wizyt i badan!!! :-D
Trzymam oczywiście kciuki za wszystkie kolejne!!!

Medzik jeśli cisnienie nadal będzie za wysokie, pewnie dostaniesz tabletki na to, wiec nie martw się na zapas. Ja od prawie początku ciazy zażywam 4 tabletki dziennie na nadciśnienie, a z maleństwem nic się nie dzieje!

kimkim daj znac co lekarz ci powioedzial na temat tej pępowiny! A co do wielkości maluszka, to nie przejmuj się, usg może się mylic, a pyzatym miesci się w normie: Waga dziecka w kolejnych tygodniach ciąży - TABELA - Kalendarz Ciąży
Ja tez nie lubie prasowac, dlatego m u nas prasuje wszystko! ;-)

Guziczek87 ja bym te zabawki wrzucila do pralki, ale dołożyła bym jakies reczniki, żeby się nie tłukło za bardzo.

wronka001 dzidzius już coraz mniej miejsca ma w brzuszku, wiec możesz go mniej czuc. Moje maleństwo często tak ma, ze przez prawie caly dzien wogole nie czuje, a pozniej tylko takie przesuwanie.

JoannaNiemcy Ja nie mogę oglądać takich filmow, bo potem jeszcze bardziej się stresuje hehe ;-)
Ja mam zestaw butelek od TT, bo siostra meza bardzo polecala, a jej synek caly czas był na butelce.
Mialam już kiedys zapytac. Dlugo już mieszkasz w Niemczech? Dlaczego zdecydowałaś się na przeprowadzke? Ja większość zycia spędziłam w Austrii, bo od urodzenia do 20 roku zycia i teraz mieszkam kolo Krakowa, bo meza poznalam tutaj i już zostalam, ale nadal mam styczność z Niemcami, Austriakami i Szwajcarami w pracy.
 
Koreczek, to nie jest jeszcze tak zle jesli po tych 300km nie urodzilas;-) Wozek ladny, chociaz tamten czerwony byl sliczny, taki kolor inny niz wszystkie, no ale mieliscie powod ze wzieliscie ten, gratuluje zakupu:-) Wiesz kochana, nie wypieraj sie tak tego smoczka, bo mozesz potem Bogu dziekowac ze go w domu masz:-D moj maly tak w nocy dawal (mimo karmienia) ze caly dom nie spal i chyba po tygodniu czy dwoch dalam mu w nocy smoka i spalismy wszyscy do rana jak aniolki:-D A ciagnal smoczka do 3 lat i zgryz ma dobry, zabki ladne.

Monisia, jestem tu krotko, bo 2 lata minie w czerwcu. Wyprowazilam sie z corka z Pl z... milosci:-D No nie do Niemiec, tylko do mojego obecnego meza, ktory jest Polakiem, ale mieszka tu i pracuje ponad 20 lat, wiec wybor (Polska czy Niemcy) byl oczywisty. I nie zaluje, nie wiedzialam ze tu zyje sie tak dobrze i to z jednej wyplaty:happy: A Ty nie myslisz o wyjezdzie? Macie pewnie dobra prace?

A tutaj juz wiosna, wczoraj w ogrodku zobaczylam kwitnace przebisniegi, mrozu juz brak i ptaki takie wiosenne cwierkaja:) Moze zima juz nie wroci...oby
 
Ostatnia edycja:
JoannaNiemcy do Austrii napewno nie chce wyjezdzac, bo tam moi rodzice nadal mieszkaja i za blisko nich by bylo hehe ;-)
A do Niemiec myslalam, zeby wyjechac, ale ja tutaj mam dobra prace, m pewnie w Niemczech lepsza by znalazl, ale tu mamy dom, wiec narazie zostajemy tutaj. ;-)
 
JOANNA- ja przy pierwszym synku miałam dwie butelki antykolkowe jedna dr,brown a druga LOVI i to był strzał w dziesiątke z tą druga butelką i w porównaniu do browna cena przyzwoita :)

też mam w piątek wizyte z ktg i jestem bardzo ciekawa ile waży ten mój mały szkrab

a co do smoczków to Fifi miał ich chyba z 6 różnych i żadnego nie chciał dopiero dostał takiego wielkiego kauczukowego okrągłego i tego chwycił,. tylko później był problem jak on speczniał i trzeba bylo nowy kupić bo je już przestali produkować i biegaliśmy z meżem po sklepach szukając nowego, bo nie chciał wogole usnąć potrafił 4 noce drzeć się non stop o cumla :szok: Ale przed skończeniem 2 latek sam odrzucił smoczek i jest spokój
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry