reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z WROCŁAWIA i okolic.

Dziecko musi nauczyć się kontrolować własne ciało, wyczuć moment kiedy chce mu się siusiu, zakomunikować potrzebę i nie popuścić (zwieracze muszą zadziałać) a to nielada sztuka dla takiego malucha. Uważam ze 2 letnie dziecko jest juz gotowe na takie wyzwanie. Chociaz dzieci są różne jak wiadomo i różnych rzeczy uczą się w różnym czasie. Jednak czas w tym wypadku działa na korzyść + konsekwencja ze strony rodziców.
 
reklama
Dziecko musi nauczyć się kontrolować własne ciało, wyczuć moment kiedy chce mu się siusiu, zakomunikować potrzebę i nie popuścić (zwieracze muszą zadziałać) a to nielada sztuka dla takiego malucha. Uważam ze 2 letnie dziecko jest juz gotowe na takie wyzwanie. Chociaz dzieci są różne jak wiadomo i różnych rzeczy uczą się w różnym czasie. Jednak czas w tym wypadku działa na korzyść + konsekwencja ze strony rodziców.

Masz rację!!!!
Bardzo dobrze napisane:)
POPIERAM:)
 
Bardzo szybko startujesz z nocnikiem. Twój upór i konsekwencja liczą sie jak najbardziej, ale czy to wystarczy? Wkrótce na pewno sie przekonasz. Ja myśle ze na całkowite porzucenie pampersów chyba jeszcze za wcześnie.

to nie tylko mój upór i konsekwencja. Tu się liczy zaufanie do siebie i bliskość! A nie za wszelką cenę odzwyczaić od pieluchy. Już teraz widzę, że moja córka potrafi się chwilę wstrzymać, a nie sikać od razu.

Od narodzin? Czego to ludzie nie wymyślą :o
są różne poglądy i dla tego nie powinnyście mnie potępiać i robić off topu. Znam Wasze zdanie na ten temat bardzo dobrze.

Moje dziecko jest przeciętne. Nie siusia w majtki odkad skończylo 2 i pół roku, ale za to nauczyło sie z dnia na dzień :)

Miłego wieczoru :)

To nie są wyścigi ani żadna licytacja! Każde dziecko jest inne. Twoje się nauczyło z dnia na dzień, a dwulatka mojej kuzynki bała się nocnika, nie chciała robić do niego, brała swoją kupę do ręki wołając "cio to"?

W końcu po to są pieluchy by dziecko sisiało ;)

i żeby producenci pieluszek więcej zarabiali :biggrin2: a wysypiska śmieci rosły i rosły
 
Wiecie, moi rodzice opowiadają, że w wieku 9 m-cy korzystałam z nocnika i koniec z pieluchami chyba że na noc. Także wszystko jest możliwe:p
Oprócz gotowości dziecka, i rodziców- a tu często występuje nieświadomość podjętej decyzji i czasami brak cierpliwości, to dochodzą sytuacje zewnętrzne, które mają wpływ na naukę dziecka. Ja Ci życzę, aby Twoja mała korzystała jak najczęściej z nocniczka a pieluszki były na noc i szczerze mówiąc jestem ciekawa jak się Wam uda z pełną świadomością małej. Życzę powodzenia.
 
Ja sie zgodzę, że od 9 ale nie od 4 troszke przegiecie i Netefe nikt Cie nie portęia tylko każda swoje zdania napisała;)Także nie gniewaj się;)
 
Witam! Też się zgodzę,że od narodzin to przesad, ale jak już siedzi to warto spróbować. My z tati możemy się pochwalić wczoraj nam się udało nasiusiać do nocniczka i dzisiaj też, a tatka ma niecałe 9miesięcy, hihi, jestem z niej dumna.
Mam pytanko:wiecie gdzie we wro można zrobić usg na kase chorych żeby nie czekać za długo, albo płatnie ale jak najtaniej?
 
reklama
usg bioderek, mam skierowanie do poradni preluksacyjnej ,ale w promyku slońca sa terminy dopiero na maj, a potrzebuje coś wczesniej

ja robilam w Akademi Medycznej na Borowskiej(tam jest przychodnia) terminy nie tak dlugie jak w promyku z tego co pamietam wystarczy sie zarejestrowac i w tym samym dniu jest wizyta..najlepiej zadzwon do tej przychodni.
 
Do góry