reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

no ja sie boje ze teraz z drugim bede nadrabiac wszytsko to co mnie ominelo z Kacprem - wszyscy mowia ze Franek bedzie jego przeciwienstwem :):):) zobaczymy juz za niedlugo :):)

co do zabkow to u nas nie jest taka latwa sprawa :):):) jak Kapi byl maly to jeszcze szorowal je sobie sam a teraz jak ma juz prawie wszystkie to cos mu sie stalo i sam nie chce myc ale na szczescie otwiera buzie bez wiekszych probemow i ja mu je myje... ale staram sie zeby mimo wszytsko on bral szczoteczke w lapki i choc bare raze ale zeby sam sobie tam pogrzebal ;) ja go zachecam roznymi szczoteczkami zmieniam mu co jakis czas i jak narazie w miare dziala :)

Bartuś jest totalnym przeciwieństwem Anusi ...zawsze spal , zawsze wszystko jadł:tak: ...generalnie jak by nie bylo dziecka zreszta do dzis jest taki spokojny ...a Anka masakra biega skacze taki wulkan Energi z dopalaczem na dwie nogi :-p
Ale życzę Ci z Calego serducha żeby Franek był taki sam ;):tak:

U nas to rożnie bywa ale najskuteczniej działa straszy brat i jego motywacje ....Anusi bardzo imponuje Bartuś wiec czasem to ogromny plus :tak:
 
reklama
Bartuś jest totalnym przeciwieństwem Anusi ...zawsze spal , zawsze wszystko jadł:tak: ...generalnie jak by nie bylo dziecka zreszta do dzis jest taki spokojny ...a Anka masakra biega skacze taki wulkan Energi z dopalaczem na dwie nogi :-p
Ale życzę Ci z Calego serducha żeby Franek był taki sam ;):tak:

U nas to rożnie bywa ale najskuteczniej działa straszy brat i jego motywacje ....Anusi bardzo imponuje Bartuś wiec czasem to ogromny plus :tak:

no tak starsze rodzenstwo to zazwyczaj najlepsze rozwiazania.... dzieci lupia papugowac a szczegolnie wlasnie starszakow :) czasami to najlepsza pomoc :)

no wyjdzie w praniu :):):) zobaczymy co to wyrosnie z naszego Franka majac za przyklad Kacpra :-D:-D
 
Witam mam na imię Kasia jestem mamą 2 letniego Kamilka . Kamil nie budzi się w nocy ,wieczorkiem zasypia sam w swoim pokoju i łóżku.zawsze o tej samej porze. od 20 .00 mam wieczór każdy wolny . ale za to rano wstaje wcześnie bo 5.00 czasem nawet kilka minut wcześniej . czasami jak się któreś z nas położy koło niego to dośpi jeszcze do 7 ale to rzadko.

:) Jeszcze trzy tygodnie temu miałam tak samo od zawsze i to od 20 do 7:30 lub ósmej ...... ale jak widać potrafi się wywrócić do góry nogami ....no i się wywróciło :rofl2: ....
Czekam aż minie ... i wróci do normy .... ech pozdrawiam
 
Witam wieczornie:-)
Rudzia mojej ostatnio wyszły górne piątki, ale nie wiem kiedy, bo pewnego dnia patrzę i są:-D Ale Jaś nam teraz ząbkuje i mu dokucza, bo taki marudnawy...
CO do tej ciastoliny to już dzisiaj byłam mądrzejsza bo lepiłyśmy w dużym pokoju, na linoleum;-) Ale wczoraj Jula wzięła do siebie i masakra, powbijało się to w wykładzinę dywanową, taką z drobnym włosiem i jak wyschło to szorowałam ale nie wszystko bo tego jest straszna ilość:wściekła/y::wściekła/y:
Ale ogólnie ciastolina luks, zabawę ma cała rodzina:-)
Co do picia w nocy to moja Jula do 15 miesiąca piła cycka, a potem herbatkę, potem wodę i jak zaczęłam podawać wodę to się nocne picie skończyło:-)
A ząbki ładnie myje, mamy taką klepsydrę, która nam czas odmierza. Tylko mi nie zawsze się chce ją pilnować żeby te zęby dokładnie umyła:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
A z czego Wasze dzieci piją?
 
a moja Jula gdzieś do 20 miesiąca piła z butelki:confused2::confused2:Potem jakoś udało mi się ją przestawić na niekapek z miękkim ustnikiem, od kilku miesięcy ma już niekapek bez żadnych zaworków, ze zwykłym plastikowym ustnikiem. Ale jakby na to nie patrzeć to niekapek...z kubka umie pić bo dzisiaj np wypiła dan mleko ale jej się nie chce, poza tym strasznie wszystko rozlewa, czasem specjalnie - i drze się o swój kubeczek:confused2::confused2:
 
Dzień dobry:)

U nas pobudka o 5.45. Śmiechychichy były i skończyło się spanie. Mała uznała, że trzeba się ubrać i bawić. Przezywa bardzo, że w góry jedziemy.A serka wiejskiego nie chce jeść. W ogóle, dziwnie z nią jest. Chleb suchy, szynka osobno do ręki, serów ot tak <bo jak się pokombinuje i przemyci w innych potrawach...> nie zje. Makarony, kopytka - bez sosu, czyste. Warzywa...tylko w zupie. Owoce..jak ma nastrój. Tragedia. A nie chcę jej zmuszać.
ciesz sie kochana ze je gorzej maja mamy niejadkow.Nie wazne jak je wazne ze zjada;-)
Wiem, że nie ma powodu do paniki, ale tak jakoś...jak na obiad jest mięsko, ziemniaki i np brokuły, to ona zje mięsko, może liźnie ziemniaczka, warzyw nie ruszy, tylko w zupie.A serek wiejski chciałam sprawdzić, bo białego nie ruszy, to może inny. NIe zmuszam jej, czekam, pytam, ale też uważam, że nie może być tak, że jest na obiad to i to - co wiem, że jest przyswajalne i jadla już, a ona nagle nie, to ja biegnę i robię coś innego. a moja teściowa ją do tego przyzwyczaja, bo dziecko chce, bo dziecko woli, bo co to tam. Mieszkamy razem, więc to nie jest kwestia - raz na tydzień, babcia popieści. A w żłobku cwaniara zje wszystko.

A jedziemy do Szklarskiej Poręby:)
bo w zlobku nie ma wymyslania nie zje to bedzie glodna a w domu wiadomo ze mam cos innego podsunie, cos co bardziej lubi;-)
Udanego wyjazdu
Hej Wszystkim Mamusiom :-)

Mam na imię Patrycja i mam 25 lat :tak:
jestem posiadaczka cudownej dwoki dzieci
syna Bartusia 8 latek i
córeczki Anusi 2 latka i 4 miesiące
Mieszkam w Niemczech ;)
Znalazłam forum przez przypadek i fajnie by było jak bym mogla wymienić trochę doświadczeń z innymi mamusiami :-)
Pozdrawiam Serdecznie :-)
witam na forum
Skad dokladnie klikasz:-)
No tak ... ale czy ktoś wie ile to może potrwać ??
Nie przespałam od 3 tygodni ani jednej nocy .....:cool: a do tej pory było tak pięknie ..... ech


Witamy nową mamusię !!:-)
obawiam sie ze tego nikt nie wie:eek:
Hmmm ciastolina ... powinna się super odkurzyć .... u mnie raczej się daje .... ale nigdy nie było jej specjalnie dużo na wykładzinie ....

Mój pieszczoch niestety znów mnie w nocy wymęczył ..... od 1:30 musiałam leżeć przy łóżku i trzymać go za rękę ... stanie przy nim dziś nie zdało egzaminu ... rozpłakał się i powiedział, że nie wie czemu płacze i jak dałam mu rękę wyszeptał: miła mamusia .... i zasnął ....
od 3 już spalismy wszyscy razem w łóżku .... bo jak wyszłam do siebie to niebawem przydreptał ...... no nic ... czekamy co dalej ....

A jak u Ciebie Patrynia ?
wspolczuje nocnych przepraw:eek:
pamietam jak moja miala rok i spala w lozeczku zeby zasnela szybko trzymalam ja za raczke:tak:
Teraz zcasem tez tak lubi ale rzddko kiedy
Spi sama w lozku ktore sobie wybrala i wszyscy sa zadowoleni:tak:
Patrynia moja Klaudia pije co jej się da chyba że jest na tyle przytomna że sama zawoła co akurat jej się umyśli. Kiedyś piła wode mineralną Żywiec Zdrój o smaku truskawkowym ale dochodziło do tego że butelka 1,5 l na noc nie starczała i kupuję jej teraz herbatki granulowane z Ekolanda, chociaż jak mój P kiedyś wstał jej zrobić herbatkę to był taki zaspany że dał jej samą przegotowaną wodę i też wypiła a ostatnio podchodzi jej napój gazowany Zbyszko 3 cytryny.
uwazam ze w nocy powinno sie dawac sama wode do pici ze wzgledu na zabki.Wiadomo ze woda smakowa slodka wiec po niej chce sie bardziej pic:sorry:
Witam mam na imię Kasia jestem mamą 2 letniego Kamilka . Kamil nie budzi się w nocy ,wieczorkiem zasypia sam w swoim pokoju i łóżku.zawsze o tej samej porze. od 20 .00 mam wieczór każdy wolny . ale za to rano wstaje wcześnie bo 5.00 czasem nawet kilka minut wcześniej . czasami jak się któreś z nas położy koło niego to dośpi jeszcze do 7 ale to rzadko.
czesc Kasiu a spi w dzien?
......wcześniej pila herbatki z Hipa , wodę rzadko bo jak sama mówi " nie ma smaku" ..... choć wolala bym zeby wciagala wode bo to najzdrowsze dla jej zabkow ......
Mam do was pytanie jak myjecie swoim dzieciakom zęby ?? :happy:
dawaj tylko wode jak bedzie chciala pic to przeciez wypije
Kwasy owoceow to cholerstwo dla zebow:cool:
Ja sama myje zeby Laurze Dziecko do 6rz nie potrafi samo dobrze umyc sobie zebow
Bylam z Lali u stomatologa i to ona mi powiedziala
MOja ma wszystkie zeby i po moim myciu sama sobie jeszcze szczotkuje
dzieci lupia papugowac a szczegolnie wlasnie starszakow :) czasami to najlepsza pomoc :)

:-D:-D
zgadzam sie:tak::tak:
Witam wieczornie:-)
Rudzia mojej ostatnio wyszły górne piątki, ale nie wiem kiedy, bo pewnego dnia patrzę i są:-D Ale Jaś nam teraz ząbkuje i mu dokucza, bo taki marudnawy...
CO do tej ciastoliny to już dzisiaj byłam mądrzejsza bo lepiłyśmy w dużym pokoju, na linoleum;-) Ale wczoraj Jula wzięła do siebie i masakra, powbijało się to w wykładzinę dywanową, taką z drobnym włosiem i jak wyschło to szorowałam ale nie wszystko bo tego jest straszna ilość:wściekła/y::wściekła/y:
Ale ogólnie ciastolina luks, zabawę ma cała rodzina:-)
Co do picia w nocy to moja Jula do 15 miesiąca piła cycka, a potem herbatkę, potem wodę i jak zaczęłam podawać wodę to się nocne picie skończyło:-)
A ząbki ładnie myje, mamy taką klepsydrę, która nam czas odmierza. Tylko mi nie zawsze się chce ją pilnować żeby te zęby dokładnie umyła:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
A z czego Wasze dzieci piją?

cistoline mozesz wykruszyc jak wyschnie:tak:
Dzieki za ten opis podawania wody w nocy.Wlasnie wczesniej pisalam ze najlepiej dawac wode:-D:-D
MOja spi jak aniolek zreszta nigdy nie byla pitna:-Dza dzien tez malo pije:tak:ale to ma po mnie bo ja tak samo malo pije:sorry:

Laura pije ze szkalnek i normalnych porcelanowych kubkow.Juz przed rokiem dawalam jej kubki do picia:tak:
 
Anka moja Jula zaś bardzo dużo pije. Herbatki jej robię słabe, a czasem daje jej samą wodę i też pije. Widocznie mamy gorące, suche powietrze w domu (centralne ogrzewanie) i dlatego chce jej się pić;-) Za to w nocy rzadko chce pić, ale jak już to sobie życzy mleczka, a ja jej mówię że jest tylko woda i zwykle rezygnuje;-)
ciastolina wykruszona i poodkurzana:-D
 
reklama
witam mamusie z samego rana :)

co do picia to moj Kapi odkad skonczyl roczek to zaczal pic z niekapka teraz probuje pic normalnie z kubka lub szklanki ale jeszcze mu to nie wychodzi bo pol picia jest poza buzka :) i uzywamy slomki ;)

ciastolina??? to prawda wystarczy poczekac az wyschnie i odkurzyc :) ja malemu podaje ciastline na duzej desce... to dobry sposob na to zeby zatrzymac wtedy dziecko w jednym miejscu a nie latal z tym po calym domu :) wtedy wie ze to jest jego kacik do pracy w ktorym nabalagani to trzeba poziej posprzatac :)
 
Do góry