reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2,3 latków zapraszamy na pogaduchy-otwarte:)

cieszcie sie cieszcie, moja kolezanka w tym samym bloku ma kawalerke i jeden pokój dzieli ściane z łazienką (1łazienka kibelek+reszta) i rury szły w tej scianie... we wszystkich tych kawalerkach pół ściany wyburzali zeby sie do rur dostac bo od strony łazienki nie było jak... i to dopiero był hardcore.... szczegolnie jak ktos dopiero co remont robił jak ona. bo to bloki z duzej płyty lata 80-te....

a co do różnicy wieku to powiem ci mikusia ze za stara nie bedziesz... no bez przesady :-)
a ta roznica wcale nie taka fajna
Xawek ma 2 lata, Kuba 8 . Mały ma bunty 2-latka i poprostu trzeba go miec na oku 24h! a Kuba poszedl do pierwszej klasy i tez go trzeba pilnowac bo takich rzeczy tam uczą (koledzy na przerwach) ze glowa mala.... 2 dzienniczki pełne uwag juz mam, ciągłe narzekanie nauczycieli i wizyte u psychologa za 2 tyg.... tak więc wiesz.....
teraz widze ze albo sie przemęczyc z małą różnicą (bo to dwoje na pieluchach mleku itp) albo poczekac dłużej....
Kuba owszem czasem pomoże, ale w gruncie rzeczy bardziej 8-latek zniża sie do poziomu 2-latka niz odwrotnie ;-)

KUXA Wiesz ja mam siostrę młodszą 2 lata i brata młodszego o 3,5 roku ode mnie i w domu był hardcore, maksymalnie źle. Więcej się kłóciliśmy niż bawiliśmy. Szok:szok:
Dlatego ja chcę większą różnicę. Tak 6 lat właśnie, ale zobaczymy jak to wyjdzie "w praniu" hehe
Najpierw muszę pójść do pracy i troszkę popracować, by później móc się zająć dzieckiem no i na jakieś macierzyńskie się załapać i mieć gdzie wrócić.
Chociażby gdybym juz pracowała i miała choć troszku większe mieszkanie tojuż bym myslałą nad tym intensywnie:happy2:
A Ty taką różnicę chciałaś czy tak wyszło?
 
reklama
ja myslalam kiedys ze 3-4 lata, potem jak Kube urodzilam to powiedzialam ze za zadne pieniadze wiecej sie nie dam wpakowac w poród :-) po 4 latach zaczełam piac na widok wózka z maleństwem. potem rok po ślubie z Ł tak rozmawialismy i pamietam ze tesciu do mnie tak zagadywal zebysmy jeszcze z rok poczekali i za rok próbowali bo narazie to nie ma jak i wogole. tak z troski mówił... no i Xawek chyba źle usłyszał i pomyslał ze chcemy go za rok juz miec na tym świecie... no i pare dni później zobaczylam 2 kreski na teście :-)
tak więc nie wiem czy mozna to tak do konca nazwac wpadką :-)
 
witam mamusie!!! już u Was ostatnio byłam , jestem mamą 22 miesięcznej Roksanki i mam pytanko do Was kiedy zmieniłyscie waszym maluchom łóżeczka dziecięce na normalne???z góry dziękuję za pomoc:)
 
Witam
Strasznie dawno mnie tu nie było:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

Przede wszystkim witam mamusie z ktorymi sie jeszcze nie znam:tak::tak::tak:
Nawet nie probuje nadrobic zaległosci bo nie jestem w stanie:no:

ROKSANTUNIA
Moje dziewczynki maja dwa latka i wiem ze jeszcze dluuugo pospia w łozeczkach:tak::tak::tak:
A synkowi zlikwidowałam lozeczko jak mial okolo 3 lat:-)
 
Ja mam spokój...mąż wrócił i czyta właśnei książeczke Jakubkowi...pewnie zaśnie :tak:
Roksantusia my zlikwidowaliśmy synkowi łózeczko jak miał 1,5 roku i jestem z tej decyzji zadowolona bardzo. Strasznie wplątywał nam sie w szczebelki i miał jakoś tak mało miejsca, chociaż łózeczko miał standardowe... A od czasu przeniesienia na "duze" łóżko śpi jak lord hehe
dzięki dziewczyny za pomoc:)pozdrawiam
 
ahh łóżeczka
ja tez mam ten dylemat
Xawek od pół roku spi w turystycznym bo tamto poprostu sie rozklekotało jak sie w nim bujał
nie bardzo moge mu narazie kupic jakies bez barierek bo bardzo sie kreci, jak spi z nami to non stop migruje po calym łóżku i po nas
ale szukam czegos. znalazlam 2 sofuy ktore są w BRW Karol i Karolina sie chyba nazywają.
ale nie mam pojecia ile kosztują, ale odpowiadają mi rozmiarem 120cm szer i 180długosci
albo w Ikei są takie łóżeczka rozsuwane ktore mają "zasięg" od 135 do 200cm i narazie na takie sie bardziej sklaniam. bo ma barierki i bedzie dlugo słuzyc 399pln kosztuje + materrac 200 na all ale taniej raczej nic nie znajde
 
Ja tez mam dla Dominika takie z ikei z barierka:tak:Ta barierka mozna pozniej odczepic:tak:Z tym ze ja mam to ktore sie nie rozsuwa ale jest długie na 140 chyba wiec jeszcze długo,dlugo na nim pospi:-):tak:
Do tego był fajny baldachim ktory owszem wygladal super ale byl jednym wielkim zbiorowiskiem kurzu:no:
 
reklama
witajcie!
moja Mila jeszcze śpi w łóżeczku, ale to są jej ostanie podrygi, bo intensywnie myślimy nad wymianą:tak:
a co do róznicy wieku między dziećmi to niestety nie ma złotego środka i wszystko zależy od wielu czynników, a już najbardziej od nas:happy2:
 
Do góry